نشستن در یک موقعیت در خودرو سبب سفت کردن عضلات پشت و درد کمر می‌شود اگر شما چند روزی تعطیل هستید و می‌خواهید به سفر بروید ولی کمر درد دارید، یا از پیدا کردن کمردرد در طول سفر نگران هستید، یا اگر موقع رانندگی برای یک ساعت یا بیشتر درد پشت پیدا می‌کنید، این می‌تواند یک چالش واقعی باشد لذا اگر شما در آینده یک سفر طولانی دارید و از درد کمر هراس دارید توصیه‌های زیر را در نظر بگیرید و ببینید آن‌ها چگونه به شما کمک می‌کند.

برای خودتان احساس راحتی تأمین کنید

مطمئن شوید که از لحظه‌ای که شما سفر خود را تنظیم می‌کنید راحتی را برای خود فراهم نمایید کوچک‌ترین محرک در آغاز سفر می‌توانید به شروع درد در ادامه سفر تبدیل شود. کیف پول خود، تلفن همراه و یا هر چیز دیگری در جیب عقب خود را خارج کنید. رسیدن به فرمان اتومبیل را کاهش دهید، زیرا تنش بیشتری بر ستون مهره‌ها، گردن، شانه، مچ دست ایجاد می‌کند در عوض، نشستن نزدیک فرمان ممکن است ایمنی را به خطر اندازد. صاف بنشینید و زانوها را کمی بالاتر از باسن قرار داده و چانه خود را کشیده نگه دارید به طوری که سر شما مستقیماً در بالای ستون فقرات واقع باشد. بالش تخصصی هم که می‌تواند به کنترل درد سیاتیک یا درد کمر کمک کند وجود دارد معمولا بالشتک‌های در دسترس، از مواد فوم ساخته شده و شما می‌توانید یک بالش کوچک یا یک روسری را بین پایین کمر خود و صندلی برای حمایت از کمر قرار دهید.

اتومبیل سواری خود را نرم و مناسب کنید

برای بسیاری از افراد، بدترین بخش رانندگی برجستگی‌های جاده‌ای است. اتومبیل‌های سواری خود را، بسیار نرم و صاف کرده، وسایل فرسوده خودرو را تعویض کنید. جایگزین کردن الستیک های فرسوده می‌تواند یک کمک کننده باشد برخی از افراد با کاهش اندکی در فشار تایر می‌توانند نرم‌تر رانندگی کنند. یک بالش ساخته شده برای صندلی اتومبیل در نظر بگیرید یک بالش مخصوص استخوان دنبالچه، یا پشتی صندلی اتومبیل و زیر سازی اضافی بین شما و محل نشستن ایجاد نمایید.

از خودرو پیاده شده و در اطراف حرکت کنید

ستون فقرات ما برای حرکت طراحی شده است. نشستن در یک موقعیت در یک خودرو سبب سفت کردن عضلات پشت شده و می‌تواند به عدم حرکت و احتمالا اسپاسم عضله منجر شود در صورت امکان، برنامه ریزی برای متوقف کردن اتومبیل داشته باشید ایده آل این است که هر 30 دقیقه از اتومبیل پیاده شده و کشش و حرکت در اطراف داشته باشید جنبش سبب تحریک گردش خون، که مواد مغذی و اکسیژن را به کمر شما می‌رساند. در بین متوقف کردن ورزش، سعی کنید کمی صندلی خود را حرکت دهید حتی 10 ثانیه حرکت و کشش بهتر از هنوز نشستن است حداقل هر 15 تا 20 دقیقه صندلی خود را کمی تغییر موقعیت دهید پمپ کردن مچ پا جریان خون را حفظ و کشش عضلات همسترینگ شما را بهبود می‌بخشد هر جنبش در اتومبیل که ایمن باشد به شما کمک خواهد کرد.

بسته سرد به همراه داشته باشید

اگر شما درد پشت دارید ممکن است یک ایده خوب به همراه داشتن یک کیسه یخ یا بسته سرد به همراه خود در اتومبیل باشد. بیشتر کمر دردها با التهاب همراه است استفاده از یک بسته سرد می‌تواند التهاب، درد و بی حس بافت را کاهش دهد لطفاً به یاد داشته باشید که همیشه از یک حوله و یا سد محافظ دیگری برای جلوگیری از سوختگی با یخ استفاده نمایید.

عضالت خود را گرم کنید

گرم کردن قسمت پایین در پشت برای بسیاری از مردم یک راه خوب برای کاهش درد در یک سفر جاده طولانی است در اینجا شما با بسیاری از گزینه‌های آشنا می‌شوید: یک صفحه گرم در اتومبیل خود نگه دارید و از یک مبدل قدرت برای گرم کردن آن استفاده کنید و هنگامی که شما به آن نیاز دارید از آن استفاده نمایید. اگر شما گرمای مرطوب را ترجیح می‌دهید شما می‌توانید یک بسته گرمایش قابل استفاده مجدد را خرید کنید و آن را قبل از سوار شدن به اتومبیل در مایکروویو خود حرارت دهید شما می‌توانید این رابین کمر خود و پشتی صندلی در محل استفاده از یک بالش قرار دهید. یکی دیگر از گزینه‌ها استفاده از چسب‌های حرارتی است که به مدت شش ساعت محل را گرم نگه می‌دارد این نوع از بسته بندی حرارتی سطح پایین و حرارت مداوم فراهم می‌کند یک نام تجاری آن ThermaCare است. بعضی خودروها یک گرم‌کن صندلی دارند که یک سطح مستمر از گرما ارائه می‌دهند و می‌تواند برای گرم نگه داشتن عضلات پشت کمر شما، مورد استفاده قرار گیرد.

ستون فقرات خود را با پای خود حمایت کنید

حمایت از ستون فقرات خود را با پایین و بالا بردن اهرم پای خود را شروع کنید پای خود را باید در یک سطح سفت و در ارتفاع مناسب برای جلوگیری از انتقال تنش به کمر قرار دهید ایده آل این است که زانوی خود را در یک زاویه صحیح قرار دهید این به این معنی است که اگر صندلی شما بیش از حد بالا است بهتر است یک زیر پایی در زیر پاهای خود قرار دهید اگر شما راننده هستند و توانایی استفاده از کروز کنترل را در رانندگی ندارید شما ممکن است برای انجام این کار بخواهید اجازه دهید تا هر دو پا بر روی زمین برای یک دوره از زمان قرار گیرد.

مشغول تفریح و سرگرمی بشوید

سرگرم کردن و به کار گرفتن ذهن خود برای کاهش درد مفید است. حتی اگر شما راننده هستید هنوز هم چند گزینه برای کمک به اشغال ذهنتان وجود دارد سعی کنید از یک کانال موسیقی‌های جدید استفاده و یا به کتاب‌های صوتی گوش دهید. اگر شما مسافر هستید چند انتخاب را می‌توانید داشته باشید با تفکر، خواندن ذهن خود را مشغول نگه دارید سعی کنید یک جدول کلمات متقاطع پازل جدید، یک برنامه جدید و یا بازی‌های الکترون یکی را امتحان کنید تماشای فیلم و یا یک سریال تلویزیونی برای دیدن مؤثر است اما داشتن چیزی برنامه ریزی شده برای اشغال ذهن می‌تواند در سفر شما مفید باشد.

این نوشته اولین بار در ماهنامه پیام تجربه منتشر شده است.