دیوید فینچر فیلم «قاتل» (The Killer) با نقش‌آفرینی مایکل فاسبندر را طی ماه نوامبر (آبان تا آذر) در پاریس جلوی دوربین خواهد برد.

بعد از «دختر گمشده» نزدیک به شش سال طول کشید تا دیوید فینچر فیلم جدیدی بسازد، اما اینطور که پیداست سینمادوستان لازم نیست پس از «منک» برای فیلم بعدی این کارگردان چند سال منتظر بمانند. فینچر قصد دارد بر اساس اساس کمیک‌بوک (رمان گرافیکی) «قاتل» نوشته‌ی الکسیس نولنت فیلم جنایی با همین نام برای نتفلیکس بسازد. این فیلم در اواخر پاییز پیش رو و در شهر پاریس فیلم‌برداری خواهد شد. فینچر برای فیلم‌برداری قاتل به سراغ فیلم‌بردار محبوب‌اش، اریک مسرشمیت رفته که تاکنون در فیلم‌های دختر گمشده و منک و سریال «شکارچیان ذهن» با اون همکاری داشته است.

قاتل، داستان آدمکش خونسردی را روایت می‌کند که دچار عذاب وجدان می‌شود و احساسات لطیف انسانی به سراغ او می‌آیند. تهیه‌کنندگی این فیلم به سین چافین، همسر دیوید فینچر سپرده شده و بر اساس گزارش هالیوود ریپورتر و ددلاین مایکل فاسبندر هم برای ایفای نقش شخصیت اصلی با نتفلیکس به توافق رسیده و اندرو کوین واکر، نویسنده‌ی فیلم‌نامه‌ی فیلم «هفت» نیز وظیفه‌ی نوشتن فیلم‌نامه‌ی قاتل را عهده‌دار شده است.

فینچر با فیلم‌های روان‌شناختی همانند «زودیاک» و هفت توانمندی خود در تصویرگری داستان‌های جنایی با محوریت قاتل‌های زنجیره‌ای را ثابت کرده است. این فیلم‌ساز برنده‌ی جایزه‌ی گلدن گلوب و بفتا طی سال‌های فعالیتش همواره تأثیرات قابل‌توجه‌ای بر جریان‌های حاکم بر دنیای سینما و تلویزیون داشته است. جدای از فیلم‌های قدیمی او که باعث تحول آثار تریلر و روان‌شناختی شدند، پس از فیلم «شبکه‌ی اجتماعی» در سال ۲۰۱۰ شاهد شکل‌گیری موج جدیدی از فیلم‌های زندگی‌نامه‌ای بودیم که به‌جای تمرکز بر تصویرگری جزء‌به‌جزء زندگی افراد، به دنبال نشان دادن سویه‌های مختلف مشاغل، سیاست، تکنولوژی‌های جدید و موضوعاتی تازه و متناسب با دنیای امروز از زوایه دید افراد مهم بودند. پس از آن فینچر با فیلم «دختر گمشده» در سال ۲۰۱۴ باعث شد فیلم‌سازان دیگری هم به سراغ روایت داستان‌هایی بر اساس خشونت پنهان زنانه بروند و حتی تأثیر این فیلم در دنیای تلویزیون و بر سریال‌هایی همچون «دروغ‌های کوچک بزرگ» هم مشهود است.

منبع: IndieWire

منبع