سال ها قبل از آنکه فیلم Parasite توجه جهانیان را جلب کند و تقریباً هر جایزه سینمایی مهمی که وجود داشت را جارو کند، فرهنگ کره (کره جنوبی) آرام آرام محبوبیت جهانی پیدا می کرد. با این موج کره ای که با عنوان Hallyu شناخته می شود بسیاری از شما نام گروه موسیقی پاپ کره ای پسرانه BTS یا غذاهای کره ای را شنیده اید. درام های تلویزیونی کره ای اگر چه به اندازه فیلم های سینمایی کره جنوبی اعتبار ندارند اما بخشی قابل توجه از فرهنگ این کشور هستند و برخی از بهترین سریال های کره ای اکنون در نتفلیکس در حال استریم هستند. در ادامه این مطلب می خواهیم به برخی از بهترین سریال های درام کره ای که در این سرویس استریمینگ هستند اشاره کنیم، از تریلرهای کمدی اسلشر رمانتیک تا سریال های تاریخی جذاب.

۱- Mine

تاره ترین سریال درام کره ای که پس از پایان ۱۶ اپیزود اولش همه در مورد آن صحبت می کنند Mine نام دارد. درست شبیه دیگر سریال های درام کره ای اخیری که تصویری تکان دهنده از زندگی ثروتمندان این کشور به نمایش می گذارند، سریال Mine در مورد یک خانواده بزرگ و قدرتمند و به طور ویژه دو دختر در این خانواده است که می خواهند در یک جامعه مردسالار، هویت خودشان را بسازند. این سریال را می توان ترکیبی از سریال های Succession، Downton Abbey و Big Little Lies است که مناسب یک تماشای بی وقفه، پر از پیچ و تاب داستانی و بازی های خیره کننده از بازیگران زن اصلی است.

۲- Vincenzo

در سریال Vincenzo سونگ جونگ-کی نقش اصلی را بازی می کند، کسی که در کودکی توسط پدر یک خانواده مافیایی ایتالیایی به فرزندخانوادگی پذیرفته شده و اکنون به مشاور مافیا تبدیل شده است. درگیری داخلی و خیانت وینچنزو را وادار به فرار به کره می کند، جایی که وی دشمنی جدید برای نابودی پیدا می کند: یک شرکت بزرگ بیرحم.

۳- The Uncanny Counter

این سریال ماوراءالطبیعه بسیار پرطرفدار در مورد یک نوجوان معلول است که به عضویت گروهی ماوراءالطبیعه به نام کانترها در می آید، کسانی که به دنبال ارواح شیطانی هستند که از جهان پس از مرگ فرار کرده و با تسخیر کردن انسان ها، آن ها را وادار به انجام اعمال هولناک می کنند. به عنوان عضوی از این گروه شکارچی ارواح و در پس پرده یک غذاخوری، این نوجوانان قدرت های فراانسانی پیدا کرده و یک زندگی دوگانه را دنبال می کند، در طول روز به عنوان یک دانش آموز دبیرستانی و در طول شب شکارچی شیطان.

۴- Stranger

سریال تریلر جنایی Stranger که تاکنون دو فصل از آن منتشر شده و بسیاری انتظار فصل سوم را می کشند، در فهرست نیویورک تایمز به عنوان یکی از بهترین سریال های سال ۲۰۱۷ قرار گرفت. بائه دونا در سریال Stranger نقش کارآگاهی را بازی می کند که همراه با همکار بی احساس خود به حل کردن پرونده  یک قتل می پردازد. در این مسیر، آن ها با نیروهایی بسیار عمیق تر و شیطانی تر مواجه می شوند.

۵- Mr. Sunshine

این درام تاریخی در دوران جوسئون رخ می دهد که آخرین سلسله پادشاهی کره پیش از اشغال این کشور توسط ژاپنی ها در اوایل دهه ۱۹۰۰ است. در این سریال، لی بیونگ-هون نقش یک سرباز نیروی دریایی ایالات متحده به نام یوجین چوی را بازی می کند که به سرزمین مادریش بازگشته و شیفته یک زن نجیب زاده می شود که به صورت مخفیانه با یک گروه شبه نظامی که برای آزادی کره از دست ژاپنی ها مبارزه می کنند، همکاری دارد. سریال Mr. Sunshine تمام عناصر لازم برای یک سریال درام کره ای جذاب را دارد: مثلث های عشقی، تاریخ و اکشن.

۶- It’s Okay to Not Be Okay

سلامت روانی که در کره یک تابوی بزرگ به شمار می آید، تم اصلی این سریال است. یک نویسنده مشهور کتاب های کودکان دارای یک بیماری روانی ضد اجتماعی است و از طرف دیگر، یک مرد بسیار عاطفی که در یک مرکز مراقبت از بیماران روانی کار می کند سخت در تلاش است تا از برادر بزرگتر اوتیستی خود مراقبت کند. این دو با هم آشنا شده و التیام درد هر دو آغاز می شود.

۷- Itaewon Class

در ابتدا پارک سائه رو یی به خاطر کتک زدن یک پسر زورگو در مدرسه اخراج می شود، کسی که فرزند مالک قدرتمند یک کارخانه بزرگ تولید محصولات غایی است. در ادامه پارک در یک سانحه تعقیب و گریز پدرش را از دست می دهد در حالی که راننده همان پسر ثروتمند است. بعد از کتک زدن قاتل پدرش تا سرحد مرگ، سائه به مدت سه سال به زندان فرستاده می شود. بعد از آزادی، او قسم می خورد که کمپانی مواد غذایی که زندگی او را خراب کرده از بین ببرد. سریال Itaewon Class به خاطر شخصیت های مختلف و تصویری که از دشواری های کنار آمدن با جامعه ای که با غریبه ها مهربان نیست، ارائه داده بسیار مورد تمجید قرار گرفته است.

۸- Extracurricular

اوه جی-سو که یک دانش آموز سال آخر دبیرستانی است، از نگاه دیگران تنها یک دانشجوی زرنگ و پرتلاش است، کسی که مشاورش به او توصیه می کند کمتر درس خوانده و کمی زندگی اجتماعی را تجربه کند.خارج از ساعات مدرسه، اما اوه مدیر یک سرویس امنیتی برای یک کسب و کار روسپیگری غیرقانونی است تا بتواند پول کافی برای آینده خود پس انداز کند. وقتی یکی از همکلاسی ها هویت واقعی او را کشف می کند و می خواهد وارد کسب و کارش شود، اوضاع پیچیده و خطرناک می شود.

۹- Hyena

در این درام حقوقی در مورد دو وکیل که وکالت درصد اندکی از ثروتمندان جامعه را بر عهده دارند، یون جائه-هی در یک شرکت حقوقی مشهور با سابقه درخشان و اعتماد به نفس بالا کار می کند. جونگ گئوم-جا نیز مدیر دفتر حقوقی یک نفره خاص خود است. اما این دو هدفی یکسان داشته و برای بدست آوردن مهم ترین و گرانقیمت ترین پرونده ها با هم رقابت می کنند و برای بدست آوردن آن دست به هر کاری می زنند.

۱۰- Vagabond

بعد از سقوط هواپیمایی حامل خواهرزاده اش در مسیر پرواز به مراکش، یک بدلکار به نام چا دال-گان سوگند یاد می کند از واقعیت ماجرا پرده بردارد. با کمک یک مامور سرویس امنیت داخلی به نام گو هائه- ری، او شروع به کشف توطئه یه گروه ترویستی می کند.

۱۱- Crash Landing on You

یک دختر ثروتمند اهل کره جنوبی به شکلی تصادفی وارد منطقه غیرنظامی بین دو کره می شود. او توسط یک افسر نیروهای ویژه کره شمالی نجات داده می شود و همانطور که قابل پیش بینی است، این دو شیفته هم می شوند. اما افسر کره شمالی باید هویت این دختر را مخفی نگه داشته و قبل از اینکه هویت واقعی او افشا شود، این دختر را به کره جنوبی باز گرداند. سریال Crash Landing on You یکی از محبوب ترین سریال های کره ای به شمار می آید که به خاطر بازیگران طراح اول و تصویری چند بعدی که از زندگی در کره شمالی ارائه می دهد مورد توجه قرار گرفته است.

۱۲- The Heirs

وقتی از سریال درام The Heirs ساخته شده در سال ۲۰۱۳ صحبت می کنیم می توانید به نسخه کره ای The O.C. فکر کنید. چا یون-سانگ یک شغل پاره وقت برای تامین هزینه هایش اختیار کرده و در زندگی یک خانواده ثروتمند  (خانواده کیم) مشغول به کار می شود، جایی که مادرش خدمتکار خانواده است. از طریق یک بورسیه تحصیلی، سونگ موفق می شود به مدرسه ای برود که تنها دانش آموزان ثروتمند را می پذیرد، جایی که وی خود را در یک مثلث عشقی با حضور فرزند خانواده کیم و دشمنش می یابد.

منبع