زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به گزارش ایسنا، حضور نمایندگان تئاتر ایران در کشور اکراین پس از موفقیت نمایش هولودومور در اجرای تهران رخ داد، این نمایش در سالن نوفل لوشاتو روی صحنه رفت.

«سرگئی بوردیلیاک» سفیر کشور اکراین در ایران به تماشای هولودومور نشست و پس از این اثر را برای اجرا در شهر کیف دعوت کرد، در همین راستا نمایش آشویتس زنان نیز مورد اقبال مسئولین هنری و فرهنگی سفارت قرار گرفت و به عنوان دومین اثر برای اجرا در کشور اکراین دعوت شد.

هولودومور روایتی از قحطی خودساخته استالین و نسل کشی مردم کشور اکراین است، اثری که برای اجرا در شهر کیف بازنویسی شده و به اتفاقات معاصر کشور اکراین همچون انقلاب ۲۰۱۴ نیز خواهد پرداخت. 

نمایش «آشویتس زنان» دیگر اثر گروه تئاتر سه گانه نیز به موضوع نسل کشی می پردازد، این نمایش با محوریت قرار دادن مصائب جنگ جهانی دوم بر زنان در سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور یافت، همچنین این متن در شهرهای مختلف ایران روی صحنه رفته است. 

دو نمایشنامه «هولودومور» و «آشویتس زنان» به چاپ رسیده و هم اکنون در آستانه چاپ دوم قرار دارند، اجرای دو نمایش فوق شروع فعالیت بین المللی گروه تئاتر سه گانه هستند، این گروه پس از اجرا در شهرهای مختلف اکراین راهی کشور لهستان خواهد شد. 

منبع