مجموعه مستند «اهل سفر» به کارگردانی یاسر طالبی و تهیه کنندگی میترا روحی منش به سفارش شبکه مستند سیما در ۲۶ قسمت ۴۵ دقیقه ای تولید می شود.

میترا روحی منش، تهیه کننده این مجموعه دراین‌باره گفت: «اهل سفر» در ادامه مجموعه مستند «تاج زاگرس» تولید می شود که پیشتر و در نوروز ۱۴۰۰ از شبکه مستند پخش شد، پیش تولید این مجموعه مستند به تازگی تمام شده و به زودی تولید آن کلید زده می شود.
این تهیه کننده افزود: گروه مستند برای تهیه این مجموعه اینبار به استان آذربایجان شرقی و اردبیل می رود و تاریخ، فرهنگ، مناطق مختلف و دیدنی، آشپزی و خوراکی های محلی و دیگر جذابیت‌ها و سنت‌های این سرزمین را به تصویر می کشد.
‎وی گفت: «اهل سفر» در دو اپیزود ۱۳ قسمتی مجزا به نام های «آوای میشو» بخش آذربایجان شرقی و «ساوالان» بخش اردبیل ساخته می شود و در هر بخش مهدی خلیلی به عنوان راوی و مسافر زندگی روزمره مردم شهرها وروستاهای مختلف و فرهنگ‌ها و آداب و رسوم آنان را به تصویر می کشد.
پیش‌تر از این گروه مستند، مجموعه مستندهای «رویای کارمانیا»، «در قلب کومش» ،«گلستانم آرزوست» و «از سرمین شمالی» تولید و پخش شده بود.
‎راوی این مجموعه مهدی خلیلی است و از دیگر عوامل آن می توان به نویسنده و کارگردان : یاسر طالبی، تدوینگر و تصویربردار: فرحبخش فرهیدنیا، صدابردار: سید مجید حسینی، برنامه ریز: حسن جعفری، پژوهشگران: علی رمضانی پاجی، حورا لقمان و تهیه‌کننده : میترا روحی منش اشاره کرد.

منبع