فیلم بیوه‌ی سیاه که بین وقایع جنگ داخلی و جنگ ابدیت روایت می‌شود، داستان ناتاشا رومانوف را از باقی انتقام‌جویان جدا می‌کند و او را به شبه خانواده کودکی خود پیوند می‌دهد.

در بوداپست، ناتاشا به یلنا با بازی فلورنس پیو پناه می‌برد. یلنا خواهر ناتنی اوست که او هم توسط اتاق قرمز آموزش دیده بود. ناتاشا برای جبران خصومت گذشته و تسویه حساب با او، برای سرنگونی ژنرال درایکوف و تسک مستر به یلنا کمک می‌کند.

بیوه‌ی سیاه به نوعی تدارک خداحافظی اسکارلت جوهانسون را می‌بیند و زمینه را برای آغاز داستان آینده یلنا فراهم می‌کند. صحنه پس از تیتراژ فیلم به زمان پس از فیلم پایان بازی می‌رود و یلنا را بالای مزار ناتاشا نمایش می‌دهد و سرآغازی برای حضور یلنا در مجموعه‌های بعدی مارول و به‌خصوص سریال هاوک‌آی است. جولیا لوئیس دریفوس در نقش والنتینا در این صحنه حضور دارد و به یلنا اطلاع می‌دهد که کلینت بارتون، مسؤول مرگ ناتاشا است.

بیوه سیاه

کوین فایگی در توییتی اعلام کرد که یلنا به روش و سبک و سیاق خود، مشعل میراث ناتاشا را حمل خواهد کرد. رییس استودیو مارول می‌گوید که یلنا شخصیت خودش خواهد بود و نه فقط یک شبیه‌سازی از عملکرد جوهانسون. او در متن توییت‌اش آورده است:‌ «من فکر می‌کنم که یلنا مثل همه ما در طول زندگی خود، یاد و خاطره ناتاشا را به همراه خواهد داشت اما او این کار را به‌عنوان شخصیت خودش و به شیوه خود، انجام می‌دهد.»

در طول فیلم بیو‌ه‌ی سیاه مشخص بود که نگاه این دو شخصیت به زندگی متفاوت است. ناتاشا فیلم را نسبت به خانواده سابق خود، غیر احساسی آغاز می‌کند، در حالی که یلنا ارتباط عاطفی بیشتر و پویایی پیچیده‌تری دارد. به همین ترتیب، به نظر می‌رسد که یلنا زمان بسیار بیشتری را نسبت به ناتاشا در اتاق قرمز گذرانده است، چیزی که مطمئنا دیدگاه آن‌ها را نسبت به زندگی تغییر می‌دهد.

در سریال آینده هاوک‌آی، شاهد حضور بعدی یلنا و رابطه احتمالا خصمانه او با کلینت بارتون خواهیم بود و قطعا شخصیت متفاوت‌تری از او می‌بینیم. برای اینکه بفهمیم کلینت از این سریال جان سالم به در خواهد برد یا نه، باید صبر کنیم. او هم لباس و نقش خود را به کیت بیشاپ (هیلی استاینفلد) منتقل می‌کند و سریال هاوک‌آی می‌تواند آخرین حضور او در مارول باشد. به هر حال، هنوز اسرار زیادی پیرامون کاراکتر یلنا وجود دارد که بعدا کشف خواهد شد.

منبع: Screenrant

منبع