بسیاری از ورزشکاران در هنگام رقابت در المپیک به شهرت رسیده و به سوپراستار تبدیل می شوند اما برخی نام های بزرگ با شهرت و اعتباری که از قبل دارند وارد این مراسم می شوند. در طی سال ها، تعدادی از سلبریتی ها در این مسابقات مشارکت داشته در شرایطی که از پیش برای عموم مردم شناخته شده بودند. در حالی که برخی از این افراد بعد از شرکت در بزرگ ترین مسابقات ورزشی در جهان به شهرت رسیده اند، در کمال حیرت برخی از سلبریتی هایی که در این مطلب به آن ها اشاره خواهیم کرد پیش از شهرت امروزی سابقه حضور در المپیک به عنوان ورزشکار را داشته اند. بوده اند ستارگان سریال های تلویزیونی، بازیگران مشهور هالیوودی، سیاستمداران و حتی اعضای خاندان سلطنتی که در گذشته برای بدست آوردن مدال طلای المپیک تلاش کرده اند.

هارولد ساکاتا

پیش از تبدیل شدن به یکی از مشهورترین شخصیت های منفی فیلم های جیمز باند، هارولد ساکاتا مدال دار المپیک بود. این ورزشکار آمریکایی، وزنه برداری را در سن ۱۸ سالگی شروع کرد و چنان در این رشته تبحر یافت که تنها ده سال بعد به قله آن رسید. هارولد در المپیک ۱۹۶۴ لندن برنده مدال نقره شد، در حالی که در بخش سنگین وزن توانست وزنه ۳۸۰ کیلوگرمی را بلند کند. او بعدها به کشتی کج روی آورد و با نام «توش توگو» (Tosh Togo) توجه تهیه کنندگان فیلم های جیمز باند را به خود جلب کرد. علیرغم نداشتن تجربه بازیگری، ساکاتا توانست به خوبی نقش دستیار ساکت گلدفینگر با نام اودجاب در فیلم Goldfinger را ایفا کند که با سبیل و کلاه خاصش به یکی از ماندگارترین شخصیت های فرانچایز جیمز باند تبدیل شد. هارولد ساکاتا در جولای ۱۹۸۲ در سن ۶۲ سالگی در اثر ابتلا به سرطان کبد درگذشت.

هیلاری وولف

در فیلم Home Alone، کوین می توانست از قدرت خواهرش در مبارزه با سارقان استفاده کند. هیلاری وولف در این فیلم نقش مگان مک آلیستر، خواهر کینه توز کوین را بازی می کرد، کسی که در ابتدای فیلم برادرش را مورد تمسخر قرار می داد. بعد از پایان فیلمبرداری Home Alone 2: Lost in New York در سال ۱۹۹۲، هیلاری در سن ۱۵ سالگی بازیگری را کنار گذاشت و بر رشته ورزشی مورد علاقه اش، جودو، تمرکز کرد. او که چهار بار قهرمان مسابقات ملی جودو شده بود در المپیک های ۱۹۹۶ و ۲۰۰۰ به عضویت تیم ملی المپیک جودو ایالات متحده درآمد. او که اکنون در دهه پنجم زندگی خود قرار دارد، استعدادهای دیگری نیز دارد و کتابی به نام The Not So Zen Mom نیز به رشته تحریر درآورده است.

کایتلین جنر

نسل های جوان تر کایتلین جنر را به عنوان یک ستاره سریال های ریالیتی شو می شناسند تا یک قهرمان المپیک. مدت ها قبل از شروع پخش سریال ریالیتی شو Keeping Up with the Kardashians، کایتلین جنر ۶ سال فراموش نشدنی در رشته دوومیدانی فعالیت داشت و بزرگ ترین دستاوردها را در این حوزه داشت. بعد از رسیدن به مقام دهم در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ، جنر یک رژیم تمرینی دشوار را آغاز کرد و شب ها نیز برای امرار معاش، در زمینه فروش بیمه فعالیت می کرد. تمام این سختکوشی ها نتیجه داد و او در هشت مورد از ۱۰ بخش مسابقات ده گانه دومیدانی در المپیک ۱۹۷۶ مونترال بهترین عملکرد را داشت و به مدال طلا دست یافت. جنر که قهرمان تمام آمریکایی ها لقب گرفته بود در سال ۲۰۱۷ به طور رسمی تغییر جنسین خود را اعلام کرد و در سال ۲۰۱۹ بزرگ ترین دستاورد خود را بدست آوردن هویت واقعی اش اعلام کرد.

پرنسس آن و زارا تیندال

پرنسس آن به اولین عضو خاندان سلطنتی بریتانیا تبدیل شد که در المپیک رقابت می کند، اتفاقی که در المپیک مونترال ۱۹۷۶ رخ داد. دختر ملکه الیزابت سوار بر اسب مادرش، Goodwill، در مسابقات سه روزه المپیک حضور یافت در حالی که تمام خاندان سلطنتی در میان تماشاگران نظاره گر بودند. متاسفانه آن مقامی بهتر از بیست و چهارم بدست نیاورد و مدالی کسب نکرد اما دختر او موفقیت بزرگ تری کسب کرد. زارا تیندال سال ها بعد پا جای پای مادرش گذاشت و همراه با تیم اسب سواری بریتانیا در مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن شرکت کرد. او در این مسابقات برنده مدال نقره شده و جالب اینکه مدال و جایزه خود را از مادرش دریافت کرد.

باب اندرسون

اگر چه صورت او هیچگاه در برابر دوربین قرار نگرفت اما باب اندرسون نقش حیاتی در فیلم های جنگ ستارگان داشت. این شمشیرباز المپیکی در مسابقات المپیک ۱۹۵۲ در هلیسنکی، فنلاند، نماینده بریتانیا بود و در بخش تیمی سابر به مقام پنجم رسید. بعد از کناره گیری از دنیای شمشیربازی، اندرسون به یک طراح مبارزه معروف در سینما شده و در این زمره در میان بهترین های هالیوود قرار داشت. او طراحی صحنه های نبرد با شمشیر در فیلم های The Empire Strikes Back و Return of the Jedi را طراحی کرد و در سکانس های نبرد لباس دارث ویدر را می پوشید. او همچنین طراحی سکانس های مبارزه در فیلم های The Mask of Zorro, The Lord of the Rings trilogy و Pirates of the Caribbean را نیز بر عهده داشت. اندرسون همچنین به طور شخصی به جانی دپ، شان کانری و آنتونیو باندراس آموزش شمشیربازی داد.

دوقلوهای وینکلووس

دوقلوهای وینکلووس کسانی بودند که در ماجرایی مشهور در سال ۲۰۰۴ از مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیسبوک، شکایت کرده و مدعی شدند که او ایده آن ها در خلق فیسبوک را به سرقت برده است. در دوران حضور در دانشگاه هاروارد، کامرون و تایلر وینکلووس وبسایت ConnectU را راه اندازی کردند که دانشجویان دانشگاه های متفاوت را به هم متصل می کرد. نقش این دو در فیلم The Social Network را آرنی همر بازی کرد. این دو در رشته قایقرانی نیز تبحر داشته و در المپیک پکن ۲۰۰۸ پارو زدند. آن ها همچنین نماینده دانشگاه آکسفورد در مسابقات Boat Race در سال ۲۰۱۰ رقابت کردند که با فاصله ای نزدیک رقابت را به تیم دانشگاه کمبریج واگذار کردند.

دولف لاندگرن

این یکی کمی با دیگر افراد حاضر در این فهرست متفاوت است زیرا دولف لاندگرن در واقع در مسابقات المپیک رقابت نمی کرد اما نقش مهمی در برگزاری آن داشت. بعد از بازی در نقش یک ورزشکار برنده مدال طلای المپیک اهل آلمان شرقی در فیلم Pentathlon، این بازیگر سوئدی به عنوان راهنما و پرچمدار تیم پنج گانه مدرن آمریکا در مسابقات المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا انتخاب شد. این رزمی کار شناخته شده علاوه بر نقش مشهور ایوان دراگو بوکسور روسی در فیلم Rocky IV، در فیلم های مشهوری مانند Universal Soldier و Expendables نیز حضور داشت.

منبع