صد سالگی دیزنی را با تماشای دوباره فیلم‌های نمادینی مانند سفید برفی، پینوکیو و فانتازیا در دیزنی پلاس جشن بگیرید. فیلم کلاسیک سفید برفی و هفت کوتوله یک انیمیشن زیبا است که ایده شکستن طلسم با بوسه عشق واقعی را معرفی می کند.

فیلم‌های جدیدتر مانند شاهدخت و قورباغه و قهرمان بزرگ ۶ نیز کلاسیک‌های فوری هستند که خلاقیت دیزنی را به نمایش می‌گذارند و موج جدیدی از فیلم‌های ماجراجویانه را آغاز می‌کنند.

دیزنی امسال صد سالگی خود را جشن می گیرد و برای بزرگداشت این رویداد بزرگ، فیلم های زیادی برای تماشا وجود دارد. این استودیو انیمیشن کوتاه «روزی بر روزگاری در استودیو» را منتشر کرد که در آن شخصیت هایی از دوران صد ساله سلطنت خود در انیمیشن حضور دارند. «روزی بر روزگاری در استودیو» میکی و دوستانش را دنبال می کند که در استودیو زنده می شوند تا عکس دسته جمعی بگیرند. این فیلم کوتاه بسیار دوست داشتنی است و راهی عالی برای جشن گرفتن عشق به دیزنی، از کلاسیک ها تا موارد دلخواه فعلی است.

این دلیل خوبی برای بازگشت و بازبینی این شخصیت ها در تمام شکوه آنهاست – از ابتدا شروع کنید. دیزنی تعداد زیادی شخصیت محبوب خلق کرده است، از شاهزاده خانم ها تا گربه های سخنگو. هیچ راهی بهتر از بازبینی برخی از نمادین ترین فیلم های دیزنی برای جشن گرفتن وجود ندارد.

۱۰Snow White and the Seven Dwarfs (1937)

سفید برفی و هفت کوتوله اولین فیلم بلند انیمیشن دیزنی است، بنابراین طبیعی است که اینجاست که مخاطبان باید ماراتن دیزنی خود را آغاز کنند. اولین از بسیاری از افسانه‌های گریم که به یک اثر پرفروش بزرگ برای استودیو تبدیل می‌شد، سفید برفی داستان ملکه شروری را روایت می‌کند که از زیبایی دخترخوانده‌اش حسادت می‌کند و دستور می‌دهد او را بکشند، اما متوجه می‌شود که او زنده است و با هفت معدنچی زندگی می‌کند که همه آنها شخصیت‌های جالبی دارند.

این فیلم به زیبایی متحرک شده است و برای اولین بار ایده ای را معرفی می کند که بوسه عشق واقعی می تواند هر طلسمی را بشکند. این تماشا همچنین راهی عالی برای آماده شدن برای سفید برفی لایو اکشن آینده با بازی ریچل زگلر است.

۹-Pinocchio (1940)

پینوکیو در طول چند سال گذشته بازسازی شده است، اما هیچ چیز نمی تواند با اقتباس اصلی این داستان مقایسه شود. این فیلم داستان یک نجار به نام جپتو را روایت می‌کند که آرزو می‌کند عروسکی که ساخته است به یک پسر واقعی تبدیل شود. پری آبی آرزوی او را برآورده می کند و از یک جیرجیرک به نام جیمینی کریکیت می خواهد که به عنوان وجدان پسر خدمت کند. پینوکیو در بسیاری از ماجراجویی هایی که در این فیلم انجام می دهد، درستی را از نادرستی یاد می گیرد.

۲۵ دقیقه اول در کارگاه جپتو واقعاً دیدنی است. این یکی از زیباترین انیمیشن هایی است که از دیزنی اولیه بیرون آمده است و فضای دنج کارگاه جپتو توسط هیچ فیلم اولیه دیزنی دیگری قابل مقایسه نیست.

۸-Fantasia (1940)

فانتازیا یک فیلم بلند انیمیشن آمریکایی است که در سال ۱۹۴۰ توسط استودیو انیمیشن والت دیزنی منتشر شد. این فیلم از هشت قطعه موسیقی کلاسیک تشکیل شده است که هر کدام با یک بخش انیمیشن مجزا همراه است. فانتازیا یکی از بلندپروازانه ترین و نوآورانه ترین فیلم های دیزنی محسوب می شود و به دلیل انیمیشن خیره کننده، موسیقی زیبا و داستان های جادویی اش مورد ستایش قرار گرفته است.

فانتازیا با بخش “توکاتا و فوگ در ر مینور” از باخ آغاز می شود، که در آن میکی موس به عنوان یک شاگرد جادوگر تلاش می کند تا جادوی استادش را تقلید کند، اما به طور تصادفی یک فاجعه به بار می آورد. بخش های دیگر فانتازیا شامل قطعاتی از چایکوفسکی، بتهوون، استراوینسکی و سایر آهنگسازان بزرگ است که با تصاویر انیمیشن خیره‌کننده‌ای از جمله رقص هیپوپوتاموس‌ها، جن‌گیری بالرین‌های گل و پری‌های رقصنده همراه است.

فانتازیا یک فیلم عالی برای کودکان و بزرگسالان در تمام سنین است. این فیلم به مخاطبان خود دیدگاهی منحصر به فرد در مورد موسیقی کلاسیک ارائه می دهد و آنها را با برخی از زیباترین و جادویی ترین انیمیشن های دیزنی آشنا می کند.

۷-Alice in Wonderland (1951)

آلیس در سرزمین عجایب (۱۹۵۱) یک فیلم انیمیشن آمریکایی است که توسط استودیو انیمیشن والت دیزنی تهیه و منتشر شده است. این سیزدهمین فیلم پویانمایی بلند دیزنی است و بر اساس رمان‌های کودکانه لوئیس کارول، ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب (۱۸۶۵) و آن‌سوی آینه (۱۸۷۱) ساخته شده است.

آلیس در سرزمین عجایب داستان آلیس، دختری جوان را روایت می‌کند که پس از افتادن از یک سوراخ خرگوش، خود را در سرزمین عجایب می‌یابد. در آنجا او با مجموعه‌ای از شخصیت‌های عجیب و غریب روبرو می‌شود، از جمله گربه چیشیر، خرگوش سفید، کلاهبردار دیوانه و ملکه قلب‌ها.

آلیس در سرزمین عجایب به دلیل جلوه‌های بصری خیره کننده، انیمیشن روان و موسیقی به یاد ماندنی مورد ستایش قرار گرفته است. این فیلم همچنین به دلیل مضامین سوررئال، طنز عجیب و غریب و لحن منحصربه‌فردش مورد توجه قرار گرفته است.

آلیس در سرزمین عجایب یک فیلم مهم در تاریخ دیزنی است. این فیلم از نظر بصری و روایی پیشگامانه بود و به دیزنی کمک کرد تا شهرت خود را به عنوان یک استودیوی انیمیشن پیشرو ثبت کند. این فیلم همچنین یکی از محبوب ترین و ماندگارترین فیلم های دیزنی است و همچنان نسل‌های متمادی از مخاطبان را سرگرم و الهام بخش می‌کند.

۶-Sleeping Beauty (1959)

زیبای خفته (۱۹۵۹) یک فیلم انیمیشن آمریکایی است که توسط استودیو انیمیشن والت دیزنی تهیه و منتشر شده است. این شانزدهمین فیلم بلند پویانمایی دیزنی است و بر اساس رمان فرانسوی قرن هفدهمی چارلز پررو، La Belle au bois dormant نوشته شده است.

زیبای خفته داستان پرنسس آرورا را روایت می کند که توسط پری بدجنس مالیفیسنت نفرین شده است تا در شانزدهمین سالگرد تولدش با انگشت خود بر روی چرخ نخ ریسی بخوابد و بمیرد. با این حال، پری های خوب دیگر به طور مخفیانه طلسم را تغییر می دهند تا به جای آن به مدت صد سال به خواب رود و با بوسه عشق واقعی بیدار شود.

زیبای خفته به دلیل انیمیشن خیره کننده، موسیقی زیبا و داستان عاشقانه کلاسیک مورد ستایش قرار گرفته است. این فیلم همچنین به دلیل شخصیت Maleficent، یکی از شرورترین و نمادین ترین شخصیت های دیزنی، مورد توجه قرار گرفته است.


۵-The Aristocats (1970)

گربه‌های اشرافی (۱۹۷۰) یک فیلم انیمیشن آمریکایی است که توسط استودیو انیمیشن والت دیزنی تهیه و منتشر شده است. این بیستمین فیلم بلند پویانمایی دیزنی است و داستان یک گربه خانگی به نام دوشس و سه بچه گربه او را روایت می کند که توسط خدمتکار خانواده شان ربوده شده و در حومه شهر رها می شوند. دوشس و بچه گربه ها با کمک یک گربه خیابانی به نام توماس اومالی باید راه خود را به پاریس برگردانند تا دوباره به خانواده خود بپیوندند.

گربه های اشرافی به دلیل انیمیشن خیره کننده، موسیقی زیبا و شخصیت های دوست داشتنی مورد ستایش قرار گرفته است. این فیلم همچنین به دلیل استفاده از رنگ‌های مختلف و انیمیشن‌های تجربی به یاد ماندنی است. به عنوان مثال، صحنه ترانه “Everybody Wants to be a Cat” یکی از چشمگیرترین صحنه های انیمیشن در تاریخ دیزنی است

۴-The Little Mermaid (1989)

پری دریایی کوچولو (۱۹۸۹) یک فیلم موزیکال انیمیشن آمریکایی است که توسط استودیو انیمیشن والت دیزنی تهیه و منتشر شده است. این بیست و هشتمین فیلم بلند پویانمایی دیزنی است و بر اساس رمان پری دریایی کوچولو (۱۸۳۷) نوشته هانس کریستین اندرسن ساخته شده است.

پری دریایی کوچولو داستان آریل، پری دریایی جوانی را روایت می کند که آرزوی راه رفتن روی خشکی را دارد. او صدای خود را به جادوگر دریایی اورسولا می دهد تا به آرزوی خود برسد و به انسان تبدیل شود. آریل باید در سه روز عشق واقعی از یک انسان را به دست آورد وگرنه روحش برای همیشه به اورسولا تعلق خواهد داشت.

پری دریایی کوچولو به دلیل موسیقی زیبای خود، انیمیشن خیره کننده و داستان عاشقانه کلاسیک مورد ستایش قرار گرفته است. این فیلم همچنین به دلیل آغاز عصر رنسانس دیزنی مشهور است، دوره‌ای از موفقیت تجاری و هنری برای استودیو.

۳-The Lion King (1994)

شیرشاه (۱۹۹۴) یک فیلم موزیکال انیمیشن آمریکایی است که توسط استودیو انیمیشن والت دیزنی تهیه و منتشر شده است. این سی و دومین فیلم بلند پویانمایی دیزنی است و بر اساس تراژدی هملت نوشته ویلیام شکسپیر ساخته شده است.

شیرشاه داستان سیمبا، شیر جوانی را روایت می کند که پس از مرگ پدرش، موفاسا، به دست عمویش اسکار، تاج و تخت را از دست می دهد. سیمبا مجبور می شود از خانه فرار کند و با دو دوست جدیدش، تیمون و پومبا، بزرگ می شود. سال ها بعد، سیمبا باید یاد بگیرد که بر گذشته خود غلبه کند و سرنوشت خود را به عنوان پادشاه سرزمین های غرور بپذیرد.

شیرشاه به دلیل انیمیشن خیره کننده، موسیقی زیبای خود و داستان حماسی مورد ستایش قرار گرفته است. این فیلم همچنین به دلیل شخصیت های دوست داشتنی و تم های جهانی خود مانند عشق، خانواده، وفاداری و مسئولیت، مورد توجه قرار گرفته است.

۲-The Princess and the Frog (2009)

شاهدخت و قورباغه (۲۰۰۹) آخرین فیلم انیمیشن دوبعدی دیزنی است که قبل از اعلام فیلم آینده Wish منتشر شد. شاهدخت و قورباغه چرخشی به داستان کلاسیک شاهزاده قورباغه می‌دهد و یک ماجراجویی واقعاً سرگرم‌کننده پر از جاز و مرداب‌های جنوبی خلق می‌کند. این فیلم به دنبال Tiana، یک رویاپرداز و صاحب رستوران آینده، و شاهزاده ناویین، پس از اینکه ناویین توسط جادوگر شیطانی دکتر فسیلییر به قورباغه تبدیل می‌شود، و تیانا نیز به دنبال او می‌رود. شاهدخت و قورباغه یک کلاسیک فوری و خنده‌دار است که جای خود را به‌عنوان یکی از بهترین فیلم‌های پرنسس دیزنی تثب کرده است.

چند دلیل وجود دارد که چرا شاهدخت و قورباغه یک فیلم مهم است. اولاً، این یک فیلم انیمیشن پیشگامانه بود. دیزنی از جدیدترین تکنیک‌های انیمیشن دوبعدی برای خلق تصاویر خیره کننده و استفاده از موسیقی به شیوه‌ای جدید و هیجان‌انگیز استفاده کرد. دوم، شاهدخت و قورباغه یک فیلم با داستانی سرگرم کننده و تم های عشق، خانواده و دنبال کردن رویاهای خود است. سوم، شاهدخت و قورباغه یک فیلم کلاسیک است که نسل‌های متمادی از مخاطبان را سرگرم و الهام بخش کرده است. این فیلمی است که بارها و بارها می‌توان از دیدن آن لذت برد و چیز جدیدی آموخت.

۱-Big Hero 6 (2014)

نگاه دیزنی به ژانر ابرقهرمانی نمی توانست موفقیت بزرگ تری باشد. Big Hero 6 داستان یک نابغه جوان را روایت می‌کند که با کمک دوستانش و ربات دوست‌داشتنی Baymax به قهرمان تبدیل می‌شود. این فیلم غیرمتعارف و خنده‌دار است و موج جدیدی از فیلم‌های دیزنی را در اواسط دهه ۲۰۱۰ آغاز کرد. Big Hero 6 زمینه را برای داستان‌های ماجراجویانه دیزنی بیشتری که قرار بود منتشر شوند، مانند Zootopia و Wreck-It Ralph، فراهم کرد. برای دیدن فیلم‌های موفق‌تر دیزنی، ۱۰۰ فیلم برتر دیزنی+ را بررسی کنید.

Big Hero 6 به چند دلیل یک فیلم مهم است. اولاً، این فیلمی با مفهوم جدید و جذابی بود که ژانر ابرقهرمانی را به گونه‌ای متفاوت از فیلم‌های دیگر ارائه می‌کرد. دوم، این فیلمی با شخصیت‌های دوست‌داشتنی و تم‌های جهانی مانند عشق، خانواده، دوستی و وفاداری بود. سوم، Big Hero 6 یک فیلم کلاسیک فوری است که نسل‌های متمادی از مخاطبان را سرگرم و الهام بخش کرده است.