در صحنه سینمایی سال ۲۰۲۳، تماشای شکوفایی دوباره ژانر عاشقانه با زندگی جدید و دیدگاه های ظریف در تولیدات بزرگ استودیویی، فیلم های مستقل صمیمی و بسیاری از سرویس های استریم مختلف، یک لذت مطلق بوده است. تا زمانی که به یاد داریم، ما از طریق داستان های عاشقانه رنگارنگ به دنبال فرار از دنیای واقعی بوده ایم تا به مکانی که مهربانی و لطف در آن دوام می آورد.

چند کارگردان بزرگ فیلم هایی پر از نوستالژی برای عشق های از دست رفته یا دیدگاه های متفاوت در مورد عشق های معاصر ارائه داده اند، در حالی که برخی دیگر به طور تدریجی مرزهای عشق، عاشقانه و میل را گسترش داده اند.

به عنوان طرفداران قدردانی از قدرت سینما برای جشن گرفتن عشق حتی در تاریک ترین لحظات، ما این لیست ۱۵ عنوان را از سال گردآوری کرده ایم تا نشان دهد که چرا (و چگونه) ژانر عاشقانه همچنان مرتبط است. اما به جای اینکه فقط پرزهای گذرا باشند، اینجا نحوه انتخاب فیلم ها است:

ما به دنبال فیلم هایی هستیم که به طور عمیقی در احساسات بشریت، مانند غم، شادی، ترس و اضطراب بپردازند. ما همچنین به دنبال فیلم هایی هستیم که به طور واقعی به پیچیدگی های عشق بپردازند و آن را به عنوان چیزی بیش از یک احساس ساده نشان دهند.

در نهایت، ما به دنبال فیلم هایی هستیم که به مخاطبان خود امید و الهام ببخشند. ما معتقدیم که عشق قدرت عظیمی دارد تا حتی در سخت ترین شرایط به ما کمک کند. فیلم های عاشقانه خوب می توانند این قدرت را به تصویر بکشند و به ما یادآوری کنند که حتی در میان تاریکی، عشق همیشه وجود دارد.

۱۵-No Hard Feelings

در یک کمدی جنسی احساسی، “No Hard Feelings” داستان مدی ۳۰ ساله را دنبال می کند که به عنوان راننده اوبر و بارمن در مونتاوک، نیویورک کار می کند. با انباشت بدهی ها و افزایش خطر از دست دادن خانه دوران کودکی خود، هر روز بیشتر و بیشتر به دنبال راه فرار می گردد. بنابراین او پیشنهاد غیرمعمولی از یک زوج ثروتمند را می پذیرد – برای قرار ملاقات با پرسی، پسر ۱۹ ساله اجتماعی خود که در دوران بلوغ قرار دارد و او را از حباب خود بیرون بیاورد و در ازای آن یک ماشین دریافت کند. آنچه در پی می آید یک سری ماجراجویی است که منجر به عاشق شدن پرسی با مدی می شود.ما عاشق این هستیم که جنیفر لارنس این کار را انجام دهد. چند سال ناپدید شوید و در یکی از بی‌ادبانه ترین کمدی های عاشقانه سال با یک بازگشت بزرگ ظاهر شوید. از همان ابتدا، فیلم با لحنی جذاب، جذاب و سبک‌بالای تابستانی، خود را تنظیم می‌کند و آن را در سراسر فیلم حفظ می‌کند. خواه این باشد که لارنس ناامیدی خود را بر روی مشتری خالی کند یا اندرو بارت فیلدمن در مقابل یک رستوران پر از مردم «آدم خوار» را اجرا کند، یک ثبات در داستان‌سرایی Gene Stupnitsky وجود دارد که No Hard Feelings را به طور مساوی شیرین و حساس می‌کند.

۱۴-Red, White & Royal Blue

با اقتباس از رمانی به همین نام نوشته Casey McQuiston، Red, White & Royal Blue، داستانی را روایت می‌کند که در آن پسر اول ایالات متحده عاشق وارث جانشین تاج و تخت انگلیس می‌شود. الکس کلارمونت-دیاز و شاهزاده هری جوان از یکدیگر متنفرند. اما وقتی یک حادثه عمومی آنها را مجبور می کند که با هم وقت بگذرانند و زندگی پرمخاطب خود را آرام کنند، آنها یک عاشقانه پرشور را در پیش می گیرند.

با استفاده از طرح محبوب دشمنان به عاشقان و وارونه کردن آن، این کمدی عاشقانه اخیر LGBTQ + به کارگردانی متیو لوپز به محض اکران موفقیت چشمگیری به دست آورد. کاریزما و محبوبیت اوما تورمن خارج از صفحه است. علاوه بر این، فیلم ظرافت های عشق را فراتر از ایده های اجتماعی و فرهنگی بررسی می کند. این فیلم کلیشه ها را می شکند و راه را برای جشن زیبا و قدرتمند یکی از چیزهایی که همه ما را به هم پیوند می دهد عشق هموار می کند.

۱۳-Love at First Sight

داستان عاشقانه هالی و اولیور، دو غریبه ای که در پرواز از نیویورک به لندن با هم آشنا می شوند، روایتگر یک عشق ناگهانی و گذرا است. هالی به دلیل تاخیر در پروازش و خراب شدن تلفن همراهش، ناچار به گذراندن وقت در سالن انتظار فرودگاه می شود. در آنجا، با اولیور آشنا می شود و در طی مکالمه ای طولانی، با یکدیگر ارتباط قلبی برقرار می کنند. اما پس از فرود هواپیما، در گمرک از هم جدا می شوند. هالی برای حضور در عروسی پدرش به لندن می رود و اولیور برای شرکت در مراسم یادبود مادرش که با تم شکسپیر برگزار می شود، به آنجا می آید. سرنوشت آنها را دوباره به هم گره می زند و به طور غیرمنتظره ای، در حالی که هر دو مشغول گشت و گذار در لندن هستند، دوباره با یکدیگر مواجه می شوند.کارگردان Vanessa Caswil این فیلم را از کتاب “احتمال آماری عشق در نگاه اول” اقتباس کرده است و مانند منبع اصلی، فیلم در مورد آمار ملاقات ناگهانی با شخصی که می خواهید با او زندگی کنید صحبت می کند. Ben Hardy و Haley Lu Richardson دو شخصیت کاملاً قابل درک ایجاد می کنند، که با مشکلات خود دست و پنجه نرم می کنند، اما حاضر نیستند ایده عاشقانه را کنار بگذارند. ترس های ناگهانی از راوی Jameela Jamil ممکن است عجیب به نظر برسد، اما به طور کلی، Love at First Sight یک کمدی رمانتیک رومانتیک، اما هوشمندانه و دلگرم کننده است.

۱۲-Rye Lane

در پی دو نفر در ۲۰ سالگی که بر شکست های تلخ خود پیوند می خورند، فیلم Rye Lane یکی از فیلم های کمدی رمانتیک باهوش تری است که انگلستان تولید کرده است. Yas Dom را در حال گریه کردن در توالت عمومی می بیند و این آغاز راه رفتن آنها در بازار Rye Lane است. آنها با هم مکالمه ای را شروع می کنند و بلافاصله وقتی Dom حقیقت جدایی خود را با دوست دختر طولانی مدتش Gia فاش می کند، با هم ارتباط برقرار می کنند، که با بهترین دوستش به او خیانت کرده است. قبل از اینکه متوجه شوید، Yas و Dom در حال گشت و گذار در جنوب لندن هستند و روز فراموش نشدنی را با هم دارند.
با استفاده از نماهای گسترده و محرک و لرزش های جذاب کارائوکه، Rye Lane به عنوان یکی از آن اولین کارگردانی های شیک و زیبا که نمی توان از آنها غافل شد، ظهور می کند. Raine Allen-Miller مطمئناً می داند که چگونه بیشترین استفاده را از تنظیمات خود ببرد، زیرا پس زمینه ها به همان اندازه رنگارنگ، پرانرژی و خنده دار هستند که شخصیت ها هستند. در مورد این، David Jonsson و Vivian Oparah کاملاً خیره کننده هستند به عنوان Dom و Yas، دو جوان که بسیار ارتباطی و جذاب هستند. به طور خلاصه، Rye Lane نسخه لندن Richard Linklater’s Before Sunrise است.

۱۱-Soulmate

رمان عاشقانه ای به کارگردانی مین یونگ گیون، Soulmate، دوستی بین آن می سو و گو ها یون، دو دختر متولد ۱۹۸۸ را روایت می کند. آنها زمانی که تنها ۱۱ سال داشتند، ملاقات کردند، زمانی که می سو از سئول نقل مکان کرد. به جزیره ججو، زمانی که مادرش او را رها کرد و او شروع به زندگی مشترک با هایون کرد. زمانی که هایون عاشق پسری از کلاسش می شود، قول آنها مبنی بر اینکه هرگز از هم جدا نشوند، خشک می شود.Soulmate ابتدا به عنوان یک داستان لطیف در مورد دوستی دوران کودکی آغاز می شود. اگرچه Mi-so و Ha-eun زمان صمیمی فوق العاده ای را با هم دارند، پیوند آنها خالص است. اما روشی که فیلم به رشد بزرگسالان می پردازد بسیار اصیل است. ما تماشا می کنیم که مکالمات بین شخصیت ها بیشتر و بیشتر دورتر و غمگین می شود. کیم دا-می و جون سو-نی در نمایش لطافت زندگی بزرگسالان بسیار عالی هستند، نشان می دهند که حتی بعد از ۱۵ سال، زمانی که تنش های زندگی بسیار دردناک است، عشق آنها نیز به همان اندازه برجسته است.

۱۰-Passages

با بازی Franz Rogowski، Ben Whishaw و Adèle Exarchopoulos در یک مثلث عشقی با ابعاد شدید، Passages داستانی صمیمی از یک زوج همجنسگرا را روایت می کند که ازدواج آنها در زمانی که یکی از آنها با یک زن رابطه برقرار می کند، دچار مشکل می شود. Tomas یک فیلمساز است که از ابراز جنسیت خود نمی ترسد. از سوی دیگر، مارتین بسیار محجوب تر است. هنگامی که Tomas در یک مهمانی با Agathe آشنا می شود و با او می خوابد، شکافی در رابطه آنها ایجاد می کند و کارها به سمت یک پایان پرشور و خفقان دهنده پیش می رود.

Passages یک درام رمانتیک است که به موضوعات پیچیده عشق، هویت جنسی و تعهد می پردازد. این فیلم به بررسی خطوط مبهم بین صمیمیت، میل و وفاداری می پردازد و به ما می آموزد که عشق همیشه ساده نیست.با پیمودن همان مسیر فیلم “بدترین آدم دنیا” اثر Joachim Trier، اما با صمیمیت و نمایندگی مثبت بیشتر، Passages تذکر فوق العاده ای است که هیچ چیز غم انگیز تر از تماشای دور شدن عزیزانمان در زندگی وجود ندارد. Ben Whishaw جذاب است به عنوان مارتین، و Rogowski خیره کننده است به عنوان Tomas صادق و بسیار جذاب. از حضور در یک تی شرت مشبک برای ملاقات با والدین Agathe تا افتادن روی زانوهایش در راهرو مدرسه او، ما شاهد هستیم که او هر احساس Tomas را به طور کامل به تصویر می کشد.Passages یک فیلم ناب و دراماتیک است که به طور موثر به موضوعات پیچیده عشق و روابط می پردازد. این فیلم با بازی خیره کننده بازیگرانش و کارگردانی قوی، مخاطب را درگیر خود می کند و به یاد می آورد که عشق همیشه یک مسیر ساده نیست.

۹-Fair Play

با شروعی بی‌آزار، Fair Play ما را به Luke و Emily معرفی می‌کند، یک زوج تازه نامزد شده که به نظر نمی‌رسد از یکدیگر سیر شوند. آنها در یک صندوق پوشش هج بسیار رقابتی کار می کنند و رابطه خود را پنهان می کنند تا قوانین شرکت را نقض نکنند، به خصوص در حالی که Luke انتظار ارتقا دارد، که باعث می شود شرایط برای آنها آسان تر شود. وقتی Emily همان موقعیت مطلوب را به دست می آورد و پویایی قدرت به طرز چشمگیری تغییر می کند، رابطه آنها به چیزی شیطانی تر و نگران کننده تبدیل می شود.

Fair Play یک درام عاشقانه روانشناختی است که به جنبه های تاریک رقابت، طمع و عشق می پردازد. این فیلم با بازی خیره کننده بازیگرانش، ما را درگیر یک داستان پیچیده و پرتنش می کند که به ما یادآوری می کند که عشق می تواند انگیزه ای قوی برای دستیابی به اهداف، حتی با هزینه های شخصی باشد.

نویسنده و کارگردان Chloé Domont داستانی با اعتماد به نفس می آفریند که از گشت و گذار در سطوح بسیار نگران کننده بازی قدرت نمی ترسد. با این که هر دو شخصیت به دنبال کنترل و تسلط هستند، دیدن این که چگونه آنها با افزایش موفقیت و شکست از یکدیگر بیشتر دفع می شوند، جالب است. Phoebe Dynevor و Alden Ehrenreich در نقش های خود عالی هستند. دقت لحنی و ریتمی تنش‌زا مانند طناب همیشه تنگ‌شونده احساس می‌شود، که منجر به صحنه پایانی رضایت‌بخش می‌شود که واقعاً شگفت‌انگیز و تیزبین است.

Fair Play یک درام روانشناختی پیچیده است که بر رقابت، طمع و عشق تمرکز دارد. این فیلم با بازی خیره کننده بازیگرانش، ما را به یک داستان پرتنش و هیجان‌انگیز می‌کشد که به ما یادآوری می‌کند که عشق می‌تواند به انگیزه‌ای قدرتمند برای دستیابی به اهداف، حتی با هزینه‌های شخصی تبدیل شود.

۸-Joyland

در کارگردانی سایم سادیک، Joyland به شما کمک می کند تا خانواده سنتی پاکستانی را از دیدگاه های Haider، پسر کوچک ترین، تجربه و درک کنید. پس از چند سال بیکاری، سرانجام او شغلی به عنوان رقصنده پشت صحنه در یک burlesque پیدا می کند و این خبر را از همه به جز همسرش پنهان می کند. در این بین، او نیز خود را به Biba، قوی‌ترین فرد تراجنسیتی که تیم را رهبری می‌کند، جذب می‌کند.

Joyland یک درام صریح و جذاب است که به مسائل پیچیده هویت جنسی، روابط خانوادگی و جامعه سنتی پاکستان می پردازد. این فیلم با بازی خیره کننده بازیگرانش، ما را به یک جهان پیچیده و پرتنش می کشاند که به ما یادآوری می کند عشق و پذیرش می تواند در هر شرایطی شکوفا شود.فیلم “Joyland” بیشتر از آنچه در نگاه اول به نظر می‌رسد، در دل خود دارد. این فیلم با کمک شخصیت‌های متعددش، آشفتگی درونی اعضای خانواده‌ای را که مجبور به تبعیت از قواعد غیرقابل بیان هستند، به تصویر می‌کشد. چه مردانگی باشد چه زنانگی، بیان آن ممنوع است. علی جونجو ممکن است قهرمان فیلم باشد، اما در ادامه فیلم، “Joyland” تمرکز خود را به شخصیت‌های Rasti Farooq، Alina Khan و Salman Peer تغییر می‌دهد، زیرا آنها نیز با خودمختاری و هویت خود دست و پنجه نرم می‌کنند. در مجموع، این فیلم شجاع و مسحورکننده است و یک درام هنری که باید دیده شود.

۷-Afire

از ذهن کارگردان آلمانی Christian Petzold، که با فیلم هایی مانند Barbara و Phoenix جایگاه خود را در نقشه پیدا کرد، Afire یک درام عاشقانه اخیر است که دو دوست، Felix و Leon، را در سفر به خانه تعطیلات سابق خود در کنار دریای بالتیک می بیند تا برخی از زمان را برای کار روی نمونه کارها و رمان خود صرف کنند. به ترتیب. وقتی آنها آنجا هستند، متوجه می شوند که همراهی دارند. نادیا، دختری زیبا و جوان، که قبلاً آنجا زندگی می کند و قصد ترک آن را ندارد، به زودی با لئون نزدیک می شود. با تهدید آتش سوزی جنگل که دائماً در حال گسترش است، آنها باید دوستی های قدیمی و جدید را هدایت کنند.

Afire یک درام رمانتیک ظریف است که به مسائل پیچیده عشق، دوستی و بحران هویت می پردازد. این فیلم با بازی خیره کننده بازیگرانش، ما را به یک دنیای پرتنش و جذاب می کشاند که به ما یادآوری می کند عشق و روابط می توانند در شرایط غیر منتظره ترین شکل بگیرند.در فیلم‌های بین‌المللی تحسین‌شده‌اش، موزه پتزولد هنرپیشه نینا هوس بود. Afire او را با دو بازیگر جدید خیره‌کننده، Paula Beer و Thomas Schubert، که شخصیت‌های آنها بیشتر از آنچه تصور می‌کنید بیانگر و تقریباً رویایی هستند، برکت می‌دهد. با توجه به اینکه آنها دو نفر مرموز و ناامید هستند، دیدن اینکه چگونه به هم نزدیک می شوند، جالب است. علاوه بر این، با تنظیم معاصر و سبک فیلمبرداری، غیرممکن است که در داستانی گم نشوید که جرات مرتب یا مستقیم بودن ندارد.

۶-Shortcomings

“Shortcomings” بازیگر Randall Park اولین کارگردانی او است، و علیرغم اینکه به عنوان یک کمدی عاشقانه شناخته می شود، هیچ چیز مانند آنچه انتظار دارید نیست. این فیلم حول محور Ben، مدیر تئاتر مستقل Berkeley هنری با نظریه قوی، می چرخد ​​که شروع به دیدن ترک هایی در رابطه شش ساله خود با دوست دخترش، Miko می کند. هنگامی که Miko از کالیفرنیا به نیویورک برای سه ماه نقل مکان می کند تا “مدتی را استراحت کند”، Ben زندگی مجردی را طی می کند و با خود نابخشودنی خود کنار می آید.

“Shortcomings” یک کمدی رمانتیک تند و تیز است که به مسائل پیچیده رابطه، خودخواهی و پذیرش خود می پردازد. این فیلم با بازی خیره کننده بازیگر آن، Randall Park، ما را به یک دنیای پرتنش و جذاب می کشاند که به ما یادآوری می کند که عشق و روابط می توانند در پیچیده ترین شکل خود باشند.ما فیلم هایی در مورد شخصیت های اصلی غیرقابل قبول دیده ایم و به اندازه کافی “بن” ها را دیده ایم، و با این حال، دیدن Justin H. Min به عنوان دوست پسر بیش از حد بدبین، تلخ و خودمحور گیج کننده است. همراه با Ally Maki’s Miko و Sherry Cola’s Alice، بهترین دوست Ben، واقعاً می توان دید که Ben چقدر نیاز به تغییر دارد. Shortcomings با اتخاذ رویکرد نادر در این زمینه، فیلمی است که تمرکز آن بر دادن خوشبختی ابدی به شخصیت هایش نیست، بلکه مطالعه فردی به شدت نقص دارد با این امید که او کمی بیشتر از خود آگاه شود. این فیلم در نهایت با وجود رهبری بدخلق و نظرات ظریف خود در مورد نژاد و جنسیت، سبک است و تماشای آن لذت بخش است (به خصوص با بازیگران واقعاً زیبا).

۵-Memory

 Memory یک درام عاشقانه اخیر Michel Franco است که Jessica Chastain و Peter Sarsgaard در آن بازی می کنند. Chastain در نقش Sylvia، یک مددکار اجتماعی باهوش و حساس بازی می کند که مردی را هنگام بازگشت از همایش دبیرستان خود به خانه می بیند. در ابتدا با تردید، به مرد نزدیک می شود، می فهمد که نام او Saul است و در واقع هیچ حافظه ای ندارد. دختر نوجوان Saul اصرار دارد که Sylvia با گذراندن وقت با او از او مراقبت کند، که فقط منجر به این می شود که Sylvia خاطرات دردناک دوران گذشته خود را بازگو کند.

با بازی خیره کننده Jessica Chastain و Peter Sarsgaard، Memory یک درام دراماتیک و ظریف است که به مسائل پیچیده عشق، فراموشی و گذشته می پردازد. این فیلم ما را به یک دنیای پرتنش و جذاب می کشاند که به ما یادآوری می کند که حتی در میان فراموشی، عشق و ارتباط می توانند شکل بگیرند.Franco ثابت می کند که او در زمینه درام های مشاهده ای چقدر درخشان است. او به Chastain و Sarsgaard فضای زیادی می دهد تا برخی تصمیمات آرام و برخی دیگر جسورانه بگیرند، که منجر به عملکردهای برجسته دو فرد شکسته می شود که در حال یادگیری برای غلبه بر درد خود و پذیرفتن زندگی هستند. این فیلم به زیبایی ساخته شده است. از سکوت های گاه به گاه تا ضربات شدید شکم، جوهره آن در این واقعیت نهفته است که این یک داستان عاشقانه زیبا از دو نفر است که در شرکت یکدیگر آرامش می یابند و از طریق تنهایی مشترک خود التیام می یابند. علاوه بر این، پایان باز فیلم با فضای مرموز و غم انگیز فیلم کاملاً مطابقت دارد.

۴-The Blue Caftan

یک فیلم درام زبان عربی به کارگردانی Maryam Touzani، The Blue Caftan در اطراف حلیم متمرکز است که با مینا ازدواج کرده است. آنها با هم یک caftan سنتی در شهر قدیمی Salé مراکش اداره می کنند. کسب و کار خوب است، و با بیماری Mina، زوج برای مدیریت مکان به تنهایی روز به روز دشوارتر می شود. بنابراین آنها یک شاگرد جدید استخدام می کنند، و به زودی، ردپایی از همجنس گرایی مخفی حلیم شروع به ظهور می کند، باعث ایجاد ترک در رابطه کامل آنها می شود.
سال ۲۰۲۳ در مورد کاوش داستان ها و فرهنگ های بین المللی بوده است، که با فیلم هایی مانند The Blue Caftan امکان پذیر شده است. درست مانند عنوان خود، فیلم به آرامی روی پوست شما می افتد، با لبه های نرم آن که انگار برای آرامش شما ساخته شده اند. در تمام شکوه آن، این چیزی بیش از یک عاشقانه است. فیلم تعریف چندوجهی است؛ خنده دار در نگاه به روابط، غم انگیز در بررسی مرگ به عنوان یک فرآیند آهسته و دردناک، و امیدوار کننده (و حسی) زیرا جنسیت را به عنوان جشن عشق به جای تنهایی یا شادخواری تعریف می کند. لحظات مشترک شخصیت ها، علیرغم پیچیده بودن، پر از پذیرش هستند. مریم توزانی یک استاد واقعی بیان و صمیمیت است و این نشان داده می شود.

۳-Fallen Leaves

یک کمدی عاشقانه عجیب و غریب به کارگردانی Aki Kaurismäki، Fallen Leaves دنبال Ansa، یک کارگر سوپرمارکت تنها زندگی با یک سگ خیابانی (که در جایی در این فیلم آن را به فرزندی می گیرد) در هلسینکی است. بعد از شیفت کاری خود، او زباله های قابل بازیافت را مرتب می کند و به خانه می رود تا تلویزیون تماشا کند. یک شب، او با Holappa، یک فرد الکلی به همان اندازه تنها، ملاقات می کند. صرف نظر از سوء تفاهمات خود، آنها سعی می کنند چیزی از تنش موجود در هوا هر بار که ملاقات می کنند، به دست آورند.

Fallen Leaves یک داستان عاشقانه غیرمنتظره و شیرین است که به ما یادآوری می کند که عشق حتی در مکان های غیرمنتظره نیز می تواند شکوفا شود. فیلم به آرامی و با احساس روایت می شود، و بازیگران آن به خوبی بازی می کنند. Fallen Leaves یک فیلم زیبا و تأمل برانگیز است که ارزش تماشای آن را دارد.با شروعی دوست داشتنی و خنده دار، جایی که مرد ابتدا دختر را از آن سوی اتاق می بیند، سپس شماره دختر را گم می کند و هیچ راهی برای تماس مجدد با او ندارد، و سپس چندین بار با اختلاف چند ثانیه از او جا می ماند، Fallen Leaves به تدریج در هر دو غم و شادی پیشرفت می کند. در فیلم لحظاتی طنز است – مانند اینکه آنها در اولین قرار خود فیلم زامبی تماشا می کنند، یا اینکه Ansa سگ خود را “سگ” صدا می کند – که فضایی غیر جدی ایجاد می کند. با این حال، احساس بسیار بارز امیدواری که شخصیت ها وقتی با هم هستند احساس می کنند، در تضاد با نگاه های غمگین آنها، چیزی است که باعث جذابیت چشمگیر دیدگاه Kaurismäki می شود.

۲-Past Lives

با اولین نمایش در جشنواره فیلم Sundance، Past Lives اولین کارگردانی چشمگیر سلین سونگ است. این فیلم داستان دو دوست صمیمی ۱۲ ساله به نام Na Young و Hae Sung را روایت می کند که زندگی بی دغدغه ای در سئول دارند تا اینکه وقتی خانواده Na Young تصمیم به مهاجرت به تورنتو می گیرند و Na Young نام خود را به Nora Moon تغییر می دهد، از هم جدا می شوند. بیش از یک دهه بعد، آنها در فیس بوک یکدیگر را پیدا می کنند و شروع به صحبت می کنند. آنها دوباره با هم تماس می گیرند و تنها زمانی که Nora ازدواج کرده است، Hae Sung به ایالات متحده می رود و یک هفته با او و همسرش می گذراند.

Past Lives یک درام زیبا و دلنشین است که به بررسی موضوعاتی مانند دوستی، خاطرات و تغییر می پردازد. فیلم به آرامی و با احساس روایت می شود، و بازیگران آن به خوبی بازی می کنند. Past Lives یک فیلم ارزشمند است که حتما باید تماشا کنید.Past Lives به آرامی، خنده دار و زیبا، ماهیت رابطه Nora و Hae Sung را می اندیشد. آیا آنها دوست هستند؟ عاشقان؟ عشق دوران کودکی؟ exes؟ آیا آینده آنها محکوم به فنا است؟ ما نمی دانیم. آنچه ما می دانیم این است که آنها به In-yun گره خورده اند، که یک واژه کره ای است که به معنای “نصیحت” یا “سرنوشت” است. جستجوی Song در ساده ترین سوالات زندگی باعث می شود چیزهایی را به صورت بصری احساس کنید. این یک فیلم فلسفی و تقریباً روحانی است بدون اینکه هرگز خیلی خشک یا انتزاعی باشد، و شاید به یکی از بزرگترین مثلث های عشق در تاریخ فیلم منجر شود.

۱-The Eternal Memory

یک فیلم مستند شیلی به کارگردانی Maite Alberdi، The Eternal Memory داستان آگوستو و Paulina را روایت می کند که ۲۵ سال با هم بوده اند. آنها به عنوان شهروندان، هر دو در تحول فرهنگی که در نتیجه جنایات دیکتاتوری Pinochet رخ داد، نقش اساسی داشتند. هشت سال قبل از اینکه این مستند فیلمبرداری شود، آگوستو به بیماری آلزایمر مبتلا شد. در حالی که علائم در مرحله اولیه هنوز قابل مدیریت بود، ما شاهد این هستیم که وقتی آگوستو شروع به از دست دادن درک خود از هویت خود می کند، چقدر ناتوان کننده می شود. Paulina هر روز با او با عشق و محبت پرستاری می کند.

The Eternal Memory یک مستند زیبا و احساسی است که به بررسی موضوعاتی مانند عشق، حافظه و فراموشی می پردازد. فیلم به آرامی و با احساس روایت می شود، و بازیگران آن به خوبی بازی می کنند. The Eternal Memory یک فیلم ارزشمند است که حتما باید تماشا کنید.این فیلم حاوی برخی از مهربان ترین، سالم ترین و مهربان ترین نمایش های عشق بی قید و شرط است که تاکنون روی پرده نمایش داده شده است. رنج بردن از بیماری آلزایمر دشوار است، اما تجربه آن از طریق دست دوم به همان اندازه از نظر عاطفی ویرانگر است، در حالی که نمی توانید کمکی به عزیز خود بکنید که تسلیم شود. حافظه ابدی یک فیلم قدرتمند است. آنچه Paulina و Augusto با هم به اشتراک می گذارند نادر است، و اینقدر واضح و قابل مشاهده در چشمان و لبخندهایشان است که آنها با یکدیگر و برای یکدیگر تا این حد پیش رفته اند. کارگردان Maite Alberdi به طور مساوی جنبه های زیبایی و ترسناک را پوشش می دهد و باعث می شود که شما جنبه کامل بیماری را درک کنید. یک نقل قول از کتاب Augusto وجود دارد که Paulina در پایان مستند می خواند، که می گوید: “بدون حافظه، هویت وجود ندارد،” و این تقریباً همه چیز را خلاصه می کند. این یک فیلم است که هرگز فراموش نخواهید کرد.