گیم آو ترونز یا بازی تاج و تخت که خیلی ها آن را با نام گات می شناسند بی تردید بخشی بسیار مهم از فرهنگ مدرن است. ده سالی از انتشار اولین اپیزود این سریال می گذرد و در طول این مدت هنرپیشه های گیم آو ترونز بزرگ تر و پخته تر شده اند.

در ادامه این مطلب قصد داریم نگاهی بیاندازیم به تازه ترین عکس های هنرپیشه های این سریال محبوب و مقایسه ای داشته باشیم میان این عکس ها و تصاویر قدیمی.

شان بین در نقش ادارد استارک

شان بین در نقش ادارد استارک

بازی لرد ادارد استارک تنها به یک فصل خلاصه می شود با این حال کاراکتر ادارد یکی از محبوب ترین شخصیت های سریال بود. ده سال از آن زمان گذشته و شان بین حسابی سالخورده شده اما همچنان به نقش آفرینی در سریال و فیلم های مختلف ادامه میدهد.

Iwan Rheon در نقش رمزی بولتون

Iwan Rheon در نقش رمزی بولتون

ایوان به جای شخصیتی شرور ایفای نقش کرد که حسابی بیننده های گات را به وحشت می انداخت. او همچنان در سریال های مختلف ایفای نقش می کند و گاهی نیز ترانه سرایی و خوانندگی میکند.

نیکلای کاستر-والدو در نقش جیمی لنیستر

نیکلای کاستر-والدو در نقش جیمی لنیستر

شاید باورش سخت باشد اما جیمی حالا پنجاه سال سن دارد. او اخیرا شرکت تولیدی خودش را راه اندازی کرد و به زودی باید شاهد اکران فیلم ها و سریال های این شرکت باشیم.

میسی ویلیامز در نقش آریا استارک

میسی ویلیامز در نقش آریا استارک

میسی با وجود سن و سال کمش در ده ها فیلم و سریال و حتی موزیک ویدیو ایفای نقش کرده است. در سال ۲۰۲۱ برند لباس اچ اند ام اعلام کرد که میسی ویلیامز از این پس سفیر پایداری جهانی آن است و در جهت ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست فعالیت خواهد کرد.

ریچارد مدن در نقش راب استارک

ریچارد مدن در نقش راب استارک

راب استارک یکی از بدترین سرنوشت ها را در گات داشت اما در زندگی واقعی این هنرپیشه بسیار هم موفق است. او تا کنون در بسیاری از بلاک باسترها ایفای نقش کرده و در سال ۲۰۱۹ نیز دکترای افتخاری اش را از هنرستان سلطنتی اسکاتلند دریافت کرد.

الفی الن در نقش تئون گریجوی

الفی الن در نقش تئون گریجوی

الفی به خاطر نقش فوق العاده اش در فصل پایانی سریال گات نامزد دریافت جایزه Primetime امی شد که البته ابدا هم جای تعجب ندارد چراکه این کاراکتر حس های متفاوتی را در مخاطب ایجاد می کرد.

کانلث هیل در نقش لرد واریس

کانلث هیل در نقش لرد واریس

هیل هنرپیشه فوق العاده ای است. زمانی جرج مارتین در وصف توانایی های اش نوشت که میتواند با خیالی آسوده یکی از نقش های اصلی فیلم های آتی اش را به او محول کند.

لنا هدی در نقش سرسی لنیستر

لنا هدی در نقش سرسی لنیستر

سرسی کاراکتری بی رحم برای دشمنانش و مادری دلسوز برای فرزندانش بود که تاثیری شگرف روی بیننده های گات داشت. او حالا در پروژه های دیگری مشغول به کار است که فعلا مراحل تولید را پشت سر می گذارند.

دین چارلز چپمن در نقش

دین چارلز چپمن در نقش

دین در سریال گات دو نقش را بر عهده داشت؛ نخست نقشی کوتاه به جای مارتین لنیستر و دیگری تامن بارثیون. این هنرپیشه که حالا وارد دوران جوانی اش شده مشغول بازی در یک فیلم تاریخی مربوط به سال ۱۹۱۷ است.

منبع