پایان سریال Game of Thrones همچنان بسیاری از طرفداران این سریال را آزار می دهد، کسانی که نه پایان بندی سریال را دوست داشتند و نه اپیزودهای پیش از آن را که به آن پایان بندی ختم شدند. چه این ناخشنودی به تغییر یکباره و شدید شخصیت محبوبشان دنریس بازمی گشت،چه رسیدن برن به پادشاهی و چه مرگ نسبتاً ساده و بدون اوج وایت واکرها، در فصل آخر سریال برای آزار دادن و ناخشنودی هر کسی چیزی پیدا می شد. جرج آر آر مارتین نیز که رمان هایش به منبع اصلی سریال Game of Thrones تبدیل شده و بعدها داستان سریال از کتاب های او پیشی گرفته بود نیز از نتیجه پایانی سریال رضایت نداشت.

در مصاحبه ای جدید اما خالق سریال این امید را در میان طرفداران ایجاد کرده است که اگر بتواند پایان داستان را بنویسد، پایانی متفاوت از سریال برای این داستان خواهد داشت. مارتین در مصاحبه ای در این باره گفته است: «وقتی به گذشته نگاه می کنم، می گویم ای کاش جلوتر از کتاب ها می بودم. بزرگ ترین مشکل من آنجا بود که وقتی سریال را شروع کردند، از قبل چهار کتاب نوشته و کتاب پنجم نیز با شروع پخش سریال در سال ۲۰۱۱ منتشر شد. پنج کتاب را از آغاز داشتم و کتاب های حجیمی بودند ، همانطور که می دانید، هرگز فکر نمی کردم بتوانند به من برسند اما توانستند. آن ها به من رسیده و از من عبور کردند. این موضوع شرایط را کمی عجیب کرد زیرا اکنون سریال از من جلو افتاده و به شکلی در یک مسیر متفاوت به پیش می رفت. از این رو، هنوز هم مشغول کار روی کتاب هستم اما وقتی که کتابم منتشر شود پایان من را خواهید دید».

در حالی که این جملات برای کسانی که همچنان به دنبال یک پایان بندی جدید برای تصحیح اشتباهات فصل هشتم هستند خوشایند است، باید به یاد داشته باشیم که چه چیزی به این پایان بندی منتهی شد. وقتی Game of Thrones برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ پخش شد، مارتین به تازگی پنجمین کتابش با عنوان A Dance With Dragons را منتشر کرده بود. قبل از آن، وی اولین کتاب را با عنوان A Game of Thrones در سال ۱۹۹۶ منتشر کرده، A Clash of Kings در سال ۱۹۹۸، A Storm of Swords در سال ۲۰۰۰ و A Feast for Crows نیز در سال ۲۰۰۵ منتشر شده بود. با افزایش حجم کتاب ها- کتاب A Dance With Dragons بیش از ۱۰۰۰ صفحه بود دو کتاب آخر نیز بیش از ۳۰۰۰ صفحه هستند- زمانی که مارتین برای نوشتن هر کتاب اختصاص می داد بیشتر و بیشتر می شد.

اکنون ۱۰ سال از زمان انتشار آخرین کتاب این مجموعه می گذرد، که تقریباً دو برابر فاصله بین انتشار کتاب قبلی با کتاب قبل تر است، موضوعی که باعث شده برخی بگویند شاید مارتین هیچگاه نتواند این کتاب را به پایان برساند. در شرایطی که The Winds of Winter و A Dream of Spring قول داده اند چیزهای زیادی برای راضی کردن طرفداران ناراضی از فصل هشتم سریال دارند، باید ماه ها و شاید سال ها انتظار انتشار این کتاب ها را کشید و بهترین گزینه در این مدت انتظار برای اولین پیش درآمد سریال اصلی است. سریال House of the Dragon که سال آینده میلادی منتشر خواهد شد، اگر چه نمی تواند مرهمی بر درد کسانی باشد که انتظار پایان بندی مارتین بر داستان Game of Thrones را می کشند، اما شاید به آن ها کمک کند با این واقعیت کنار بیایند تا زمانی که مارتین بتواند دو کتاب آخر را به اتمام رسانده و منتشر کند.

منبع