گشت‌و‌گذار در جنگل با بازی دواین جانسون و امیلی بلانت، بعد از یک سال تأخیر به دلیل همه‌گیری کرونا در سینماها و اکانت ویژه دیزنی‌پلاس در دسترس است. داستان این فیلم که با پس‌زمینه موضوعی پارک دیزنی ساخته شده، به پایان رسیده است اما احتمالا آن‌قدر محبوب است که دنباله‌ای در پی داشته باشد.

هشدار: در ادامه متن، احتمال لو رفتن داستان فیلم وجود دارد

فیلم گشت‌‌و‌گذار در جنگل، داستان دکتر لیلی هوتون در سال ۱۹۱۶ را دنبال می‌کند که از انگلستان به برزیل می‌رود تا درخت افسانه‌ای زندگی را پیدا کند که گلبرگ‌های آن قابلیت التیام دارند. او برای این سفر، فرانک ولف، راهنمای تورهای قایقی را که در آمازون اقامت دارد و گذشته‌اش در هاله‌ای از ابهام است، به خدمت می‌گیرد. این فیلم ماجراجویی همانند مومیایی و دزدان دریایی کارائیب، یکی دیگر از فیلم‌های دیزنی بر اساس یک پارک موضوعی (تم پارک) است.

گشت‌و‌گذار در جنگل داستانی کاملا مستقل دارد اما این بدان معنا نیست که دنباله‌ای برای آن ساخته نشود ( این روزها هر فیلم جدیدی، پتانسیل داشتن یک دنباله را دارد). با توجه به قدرت بازیگری بلانت و جانسون، احتمال ساخت قسمت دوم این فیلم حتی بیشتر از حد معمول است.

آیا گشت‌و‌گذار در جنگل ۲ ساخته خواهد شد؟

گشت و گذار در جنگل

به ساخت دنباله فیلم گشت‌و‌گذار در جنگل در دیزنی به طور رسمی توجه نشد اما دواین جانسون فاش کرد که در این‌باره مذاکراتی صورت گرفته است. بو فلین تهیه‌کننده فیلم اظهار داشت در حالی که فیلم داستان خود را در آخر به پایان می‌رساند اما فیلم‌سازان مسیری را طراحی کرده‌اند که می‌تواند به دنیای آینده برود. با توجه به اینکه این فیلم با دزدان دریایی کارائیب مقایسه می‌شود، مطمئنا دیزنی، همان مفهوم و مضمون فیلم اصلی را در نظر می‌گیرد و آن را فراتر از پارامترهای خط اصلی داستان، گسترش می‌دهد.

تاریخ انتشار

گشت و گذار در جنگل

فیلم اول به‌تازگی منتشر شده و دنباله آن هنوز به طور رسمی در دست ساخت نیست. پس گشت‌وگذار در جنگل ۲ در حال حاضر تاریخ اکران ندارد. اگر اولین فیلم از نظر مالی، موفق باشد و مدیران دیزنی زمان زیادی را برای تصمیم‌گیری درباره‌ی دنباله آن، صرف نکنند، ممکن است قسمت دوم آن در تابستان ۲۰۲۳ در سینماها اکران شود. همچنین احتمال اکران در سال ۲۰۲۴ هم وجود دارد.

بازیگران

گشت و گذار در جنگل

اگرچه هنوز بازیگران فیلم تأیید نشده‌اند اما به احتمال زیاد امیلی بلانت، دواین جانسون و جک وایتهال برای بازی در قسمت دوم باز خواهند گشت. از سوی دیگر، پل جیاماتی ممکن است نقش خود را به‌عنوان نیلو نمولاتو، رییس فرانک، تکرار کند. نقش او در قسمت اول به اندازه کافی مهم نبود اما ساخت یک دنباله می‌تواند فرصت بیشتری به او بدهد.

جزئیات داستان

گشت و گذار در جنگل

در پایان فیلم، فرانک و لیلی با آگوئر و شاهزاده یواخیم ( یک اشراف‌زاده آلمانی) که به دلایل کاملا خودخواهانه می‌خواستند به درخت زندگی دسترسی پیدا کنند، درگیر شدند. در حالی که فرانک خود را قربانی نمود تا آگوئر و یواخیم را به سنگ تبدیل کند، لیلی از آخرین گلبرگ برای التیام فرانک استفاده کرد و او را به زندگی بازگرداند. فرانک از نفرین ۴۰۰ ساله خود رهایی پیدا کرد و با لیلی به لندن رفت تا زندگی مجدد خود را آغاز کند و در دانشگاه کمبریج به‌عنوان استاد، مشغول به کار شد. داستان، بیشتر قسمت‌های ناتمام فیلم را به پایان رساند اما این احتمال وجود دارد که قسمت دوم بر نفرین دیگری متمرکز باشد که لیلی در هنگام کار متوجه آن می‌شود یا در حال تحقیق درباره آن است. این موضوع می‌تواند او، فرانک و برادر مک گرگور را به سمت یک ماجراجویی دیگر روانه کند.

همچنین نفرین فرانک شکسته شده است اما راه‌های زیادی وجود دارد که این نفرین را بازگرداند و حتما نیازی به بودن او در آمازون نیست. علاوه بر این، گشت‌وگذار در جنگل برخی از پیش‌فرض‌های دزدان دریایی کارائیب را دنبال می‌کند که یک داستان را خاتمه داد و داستان جدیدی را در ادامه آن معرفی کرد. بنابراین به احتمال زیاد جدیدترین فیلم دیزنی، صفحه دیگری از کتاب خود را ورق بزند و شاهد دنباله آن باشیم. اگر کسی، آگوئر و شاهزاده یوآخیم را به نحوی از درخت آزاد کند، احتمال بازگشت آن‌ها هم وجود دارد. به احتمال زیاد، گشت‌و‌گذار در جنگل ۲ به جای پرداخت به شخصیت‌های قدیمی، داستانی تازه با شخصیت‌های جدید ارائه دهد.

منبع: Screenrant

منبع