یک بسته اختصاصی و رسمی لگو بر اساس فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home) ساخته شده که اطلاعات جدیدی درباره‌ی فیلم را نمایش می‌دهد.

با وجود چند ماه تا اکران در سینماها، کالا و وسیله‌های مرتبط با این فیلم در بازار در حال فروش هستند. گرچه این اسباب‌بازی‌ها همیشه دقیق نیستند اما می‌توانند منبع خوبی برای جزئیات بیشتر درباره‌ی اطلاعات فیلم باشند.

همکاری استودیو مارول و سونی برای فیلم مرد عنکبوتی از زمان اولین اعلام در سال ۲۰۱۵، تاکنون پایدار بوده است. تا الان، هالند در مجموع در چهار فیلم از جمله دو فیلم مستقل و دو پروژه انتقام‌جویان ظاهر شده است. حالا او قرار است برای سومین فیلم اختصاصی خود آماده شود که می‌تواند آخرین حضور او باشد. با وجود اینکه مراحل تولید مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست آغاز شده، اخبار رسمی درباره‌ی این فیلم کم است. هنوز شایعه‌هایی وجود دارد که این فیلم یک لایو‌اکشن در دنیای عنکبوتی خواهد بود و توبی مگوایر و اندرو گارفیلد قرار است در آن ظاهر شوند. در همین حال، صحبت‌هایی درباره‌ی حضور شخصیت‌های منفی قسمت‌های قبلی وجود دارد، مانند گابلین سبز با بازی ویلم دفو یا موارد تأیید شده‌ای مانند الکترو با بازی جیمی فاکس، آلفرد مولینا و داک‌آک.

در حال حاضر، هیچ اعلامی هم مبنی بر انتشار تریلر تبلیغاتی این فیلم نشده است. مجموعه جدید لگو این فیلم هم منتشر شده که با اینکه اشاره صریحی درباره حضور توبی مگوایر یا اندرو گارفیلد ندارد اما جزئیات دیگری را درباره داستان و شخصیت‌ها نشان می‌دهد.

لباس جدید مرد عنکبوتی

مرد عنکبوتی

جدا از شکل واقعی شخصیت، در این جعبه، تصویر بزرگ‌تر و دقیق‌تری از لباس مرد عنکبوتی دیده می‌شود. به نظر می‌رسد این لباس ترکیبی از لباس عنکبوت آهنی و مرد عنکبوتی است. پیتر با کمک هپی هوگان و با استفاده از فناوری استارک، لباس قرمز و مشکی خود را ساخت که نهایتا آن را در نبرد علیه میستریو (جیک جیلنهال) به تن کرد. در کنار این‌ها، جزئیات طلایی لباس، برگرفته از لباس عنکبوت آهنی است که توسط تونی استارک (رابرت داونی جونیور) به او اهدا شد و عمدتا در انتقام‌جویان: جنگ ابدیت و انتقام‌جویان: بازی پایانی مورد استفاده‌ی وی قرار گرفت. مسلما انتظار می‌رود که پیتر لباس کاملا جدیدی را در فیلم بپوشد، زیرا ابرقهرمانان تمایل دارند برای هر فیلم به روزرسانی شوند اما نکته جالب اینجاست که شاید لباس جدید مرد عنکبوتی ترکیبی از دو لباس قبلی او باشد.

پیتر پارکر و مری جین در سنکتام سنکتروم

مرد عنکبوتی

پس‌زمینه اصلی این مجموعه لگو، پایگاه دکتر استرنج در نیویورک، سنکتام سنکتروم است. همان‌طور که نام مجموعه لگو هم همین است، یعنی مرد عنکبوتی در سنکتام سنکتروم. در حالی که پیتر و دکتر استرنج در جنگ ابدیت و نبرد تانوس با یکدیگر همکاری نزدیکی داشتند اما این قهرمان جوان هرگز به پایگاه دکتر نرفته است. حتی او مطمئن نیست که چنین مکانی در وسط شهر وجود داشته باشد ولی در مجموعه اسباب‌بازی دیده می‌شود که او و مری جین در آنجا حضور دارند. شایان ذکر است که پس زمینه دو عکس تبلیغاتی اول فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، گویا پیتر و مری جین را در این مکان نشان می‌دهد.

دکتر استرنج، چشم آگاموتو را از قبل دارد

مرد عنکبوتی

در انتهای حماسه بی‌نهایت، دکتر استرنج بدون سنگ زمان (معروف به چشم آگاموتو) باقی ماند و یک سؤال اساسی این بود که حالا او چگونه می‌تواند بدون چشم آگاموتو به‌عنوان رهبر استادان هنرهای عرفانی، مسئولیت‌های خود را پیش ببرد. به هر حال این انتظار وجود دارد که او در فیلم دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی، به هر طریقی هنگام سفر به واقعیت‌های مختلف، قدرتمندترین سلاح خود را دوباره بدست آورد. این موضوع از طریق بسته‌بندی رسمی مجموعه لگو مرد عنکبوتی که دکتر استرنج را با چشم آگاموتو به تصویر می‌کشد، تأیید شد. همان‌طور که مشخص شد، او ممکن است حتی قبل از وقایع فیلم مختص به خودش، سنگ زمان را پس بگیرد.

حضور وونگ

مرد عنکبوتی

قبل از اینکه عنوان رسمی فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست فاش شود، کوین فیج، معمار دنیای سینمایی‌ مارول تأیید کرده بود که این فیلم پیوندهای داستانی با فیلم دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی خواهد داشت. در حالی که تهیه‌کننده فیلم اعلام نکرد که آیا دکتر استرنج شخصا در فیلم مرد عنکبوتی ظاهر خواهد شد یا خیر، اما گزارش‌های قبلی مبنی بر این موضوع بود. حتی این مسأله اکنون توسط مجموعه لگو فیلم تأیید شده اما دکتر استرنج تنها نخواهد بود و با توجه به بسته‌بندی لگوها، احتمالا وونگ هم حضور خواهد داشت. از نظر منطقی، حالا معنا پیدا می‌کند که پیتر و مری جین در سنکتام سنکتروم خواهند بود. قسمت جالب ماجرا این است که به‌تازگی در تریلر‌ها معلوم شده که وونگ در فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه هم ظاهر خواهد شد.

پیتر هنوز می‌تواند ناکامی خود در مرد عنکبوتی: دور از خانه را جبران کند

مرد عنکبوتی

مسلما وقایع فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه کاملا متفاوت از فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، بود. انتظار می‌رفت پیتر در قسمت جدید با اتفاقات مهمی رو‌به‌رو شود که کارهای نیمه‌تمام فیلم قبلی را تکمیل کند اما گویا در یک داستان چندجهانی حضور دارد و با نسخه‌های دیگری از خودش روبه‌رو می‌شود. در قسمت قبلی، نه تنها میستریو هویت واقعی مرد عنکبوتی را فاش کرد، بلکه کوئنتین بک هم قصد کشتن این قهرمان جوان را داشت. با توجه به گستردگی و پیچیده بودن روایت دنیای عنکبوتی، این انتظار می‌رود که مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست به طور کلی از خط داستانی طولانی قسمت قبل عبور کند اما مجموعه جدید لگو نشان می‌دهد که طرح سقوط میستریو هم‌چنان در برنامه فاز ۴ مارول قرار دارد. با نگاه به صفحه‌ی بسته‌بندی لگو، به نظر می‌رسد که قهرمانان، تعدادی کارت شناسایی را غربال می‌کنند. با توجه به کیفیت تصویر، تشخیص اینکه تصویر موجود در بالای بسته‌بندی، عکس پیتر است یا خیر، مشکل است، اما با فرض درست بودن این قضیه، دکتر استرنج و وونگ شاید در قسمت جدید، در این شرایط سخت، به مرد عنکبوتی کمک کنند.

بازگشت عقرب

مرد عنکبوتی

گرچه کرکس (مایکل کیتون) اصلی‌ترین ضد‌قهرمان داستان بود اما مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه، یک شخصیت منفی دیگر را هم معرفی کرد. این شخصیت، عقرب (مک گارگان) است که از جمله مشتریان آدریان توومس بود که فناوری چیتاوری را خریداری می‌کرد. او پس از اینکه پیتر جلسه آن‌ها را در کشتی استاتن آیلند بر هم زد، دستگیر شد. صحنه پایانی پس از تیتراژ فیلم در سال ۲۰۱۷ نشان داد که عقرب با شخصیت کرکس درباره‌ی هویت واقعی مرد عنکبوتی صحبت می‌کند و بیان می‌نماید که قصد انتقام از این قهرمان را دارد. او در آن فیلم از عوامل اصلی نبود اما مجموعه لگو مرد عنکبوتی با چند اشاره، شاید حکایت از حضور جدی‌تر این کاراکتر در فیلم بعدی داشته باشد. اول، موجودی بزرگ، سبز و زره‌پوش است که رنگ‌های آن نمایانگر دقیق شخصیت عقرب است و پنس‌های او هم به سلاح‌های این شخصیت منفی شباهت دارد و دوم اینکه یک شکل واقعی عقرب آبی در مجموعه لگو وجود دارد.

جزئیات مجموعه لگو تضمینی بر اطلاعات دقیق فیلم نیست اما این بدان معنا نیست که فرصتی برای بروز این اتفاقات وجود ندارد، به ویژه اینکه یک ست رسمی لگو از خود شرکت تولیدکننده هستند. پس کالبد شکافی آن، ارزشش را دارد. به نظر می‌رسد که استودیو مارول و سونی فعلا تریلر فیلم را منتشر نکنند و بیشتر تمرکز خود را بر روی اکران فیلم بیوه سیاه بگذارند.

منبع: Screenrant

منبع