تعداد زیادی از طرفداران مارول منتظر حضور مردان ایکس در پروژه‌های این استپدیو هستند. مردان ایکس تا امروز در فیلم‌های کمپانی فاکس قرن بیستم خط داستانی خودشان را داشتند و بعد از ادغام دیزنی و فاکس هنوز این کاراکترها به دنیای مارول یونیورس مشهور وارد نشدند ؛ هرچند اخیرا با پخش کلیپی ددپول (یکی از کاراکترهای محبوب این فرنچایز) رسما وارد MCU شد اما موضوع فراتر از اینهاست و با پخش سریال لوکی و پیش آمدن مبحث مولتی ورس‌ها، موضوع جدی‌تر هم شده است. در ادامه با ده روشی که مردان ایکس می‌توانند در پروژه‌های مارول شرکت کنند، آشنا خواهیم شد.

هنگامی که MCU برای اولین بار راه اندازی شد، به دلیل برخی از مشکلات پیچیده حقوق فیلم، قادر به استفاده از چندین شخصیت کمیکبوکی نبود؛ که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به تمام دنیای مردان ایکس، همراه با شخصیت‌ها و داستان‌های وابسته دیگر آنان اشاره کنیم. همانطور که خوانندگان کمیک های مردان ایکس می‌دانند، این شخصیت‌ها قسمت عظیمی از مارول را تشکیل می‌دهند که فقدان حضورشان در دنیای سینمایی این استدیو به شدت احساس می‌شود.

همانطور که در مقدمه مطلب گفته شد اخیراً ، «دیزنی» بخش قابل توجهی از سرمایه‌های سرگرمی «فاکس» را به دست آورده و پیش‌بینی می‌شود با این عمل می‌توان منتظر حضور مردان ایکس در عرصه سینمایی در آینده ماند. طرفداران می دانند که حضور مردان ایکس در پروژه‌های مارول می‌تواند اتفاقات بزرگی را برای MCU رقم بزند؛ زیرا همانطور که گفته شد، آنان بخش بزرگی از کمیک‌های مارول به حساب می‌آیند. البته هنوز درباره چگونگی حضور آنان در آثار مارول جزئیاتی اعلام نشده است اما روش‌های زیادی وجود دارند که این جهش یافتگان بخشی از مارول شوند.

۱۰. جاودانگان (Eternals) پرده از وجود خویش برمی‌دارند

فیلم اترنالز یا جاودانگان یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های آینده دنیای سینمای مارول است. داستان اثر حول محور نژادی مرموز از موجودات خداگونه می‌چرخد چندین هزار سال روی زمین زندگی کرده‌اند.

ممکن است که جاودانگان مردان ایکس را معرفی کنند. به هر حال اگر کسانی از وجود انسان‌های جهش‌‌یافته خبر داشته باشند؛ باید مدت زیادی را روی کره زمین زندگی کرده باشند. پس این موضوع کاملاً علت اگاهی آنان را توجیه می‌کند.

۹. «لوکی» دری را باز می‌کند

حتی پس از گذشت این همه سال و اکران تعداد زیادی فیلم، لوکی همچنان یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین شخصیت‌های MCUبه حساب می‌آید. از آنجایی که عملکرد کاریزماتیک وی باعث موفقیتش شده، درنتیجه اعتبار «تام هیدلستون» می‌تواند به مردان ایکس اعتبار قابل قبولی هدیه دهد.

لوکی سومین شخصیتی‌ست که سریالی با محوریت او در «دیزنی پلاس» پهش شده است و در این سریال مسافرت‌های مختلفی به زمان‌های متعدد به نمایش درآمدند. با همین بهانه و با توجه به پایان فصل اول سریال و حضور «کنگ» (Kang the Conqueror) می‌توان در فصل دوم سریال لوکی به راحتی درباره مردان ایکس صحبت به میان آورد و از شخصیت آنان استفاده کرد.

کنگ و باز شدن مولتی‌ورس‌ها در قسمت آخر گام رو به جلویی برای آینده دنیای سینمایی مارول بود که اگر استدیو از این فرصت به خوبی استفاده کند؛ حضور مردان ایکس در فاز چهارم به زیبایی هر چه تمام‌تر و با دلایل قابل قبولی توجیه خواهد شد.۸. طلسم بزرگ «اسکارلت ویچ» خالق جهش‌یافتگان خواهد بود

انتهای سریال «وانداویژن» مشاهده کردیم که اسکارلت ویچ در انزوا به مطالعه جادوی سیاه و طرز استفاده صحیح از آن می‌پردازد. باوجود آنکه به نظر می‌رسد او تا فیلم دوم «دکتراسترنج» در پروژه دیگری حضور نخواهد داشت اما هیچ تضمینی وجود ندارد که او در مدت مشکلات دیگری به وجود نیاورد.

این موضوع تنها به این خاطر نیست که واندا اخیراً متوجه قدرت‌های عظیم خود در جادوگری شده است؛ بلکه در کمیک‌ها واندا شخصیت‌ست که یک بار با سه کلمه قدرت اکثر جهش‌‌یافته‌های زمین را از آن‌ها گرفت. پس با توجه به تمام این موارد او به راحتی می تواند جهش‌یافته‌های دیگری خلق کند.

۷. بشکنی که زندگی انسان‌ها را تغییر داد

بزرگ‌ترین رویداد در تمام دوران پخش فیلم‌های مارول بشکن «تانوس» بوده است. همان لحظه‌ای که تانوس از قدرت دستکش بی‌نهایت برای از بین بردن زندگی نیمی از جهان استفاده کرد. تعداد مرگ و میرها قابل محاسبه نبود.

دستکش بی‌نهایت دو بار دیگر استفاده شده است؛ یک بار برای بازگشت همه به زندگی و باری دیگر برای نابودی تانوس. این بشکن‌ها باعث انفجارهای انرژی کهکشانی روی زمین شده و می‌توانستند با تغییر DNA برخی انسان‌ها، مردان ایکس را به وجود آورده باشند.۶. «کاپیتان آمریکا» گذشته را تغییر می‌دهد

کاپیتان آمریکا پس از پیروزی مقابل تانوس و عزاداری برای متحدان از دست داده‌‌شان، به یک سفر رفت تا سنگ‌های بی‌نهایت را به مکان‌های مناسبشان در گذشته بازگرداند. او پس از پایان ماموریت خویش ترجیح داد در گذشته بماند و به زندگی خود کنار «پگی کارتر» ادامه دهد.

اما تصور آنکه «استیو راجرز» تمام این مدت را کناری نشسته باشد و کاری نکند، دشوار است. بسیاری از هواداران مشتاق هستند تا زندگی استیو در طول سال‌های زندگی‌اش با پگی به تصویر کشیده شود و در صورتی که این اتفاق رخ دهد؛ کاپیتان آمریکا ممکن است در یکی از ماجراجویی‌های مخفیانه‌اش به طور تصادفی از وجود جهش‌یافته‌ها پی ببرد و بدین صورت آن‌ها به دنیای سینمایی مارول قدم بگذارند.

۵. دکتر استرنج مولتی‌ورسی باز می‌کند

یکی از نظریه های طولانی مدت در مورد مردان ایکس و حضورشان در دنیای سینمایی مارول این است که آن‌ها از واقعیت دیگری برخاسته‌اند. زمانیکه طرفداران وانداویژن را تماشا می‌کردند، مدام به دنبال نشانه‌هایی بودند که روش های تغییر واقعیت واندا بتواند جهش‌یافته‌ها را به وجود آورد. البته مارول نیز به هواداران نشانه‌هایی از جمله حضور «کوئیک سیلور» با بازی «ایوان پیترز» داد. این موضوع به علت حضور ایوان در نقش کوئیک سیلور در سری مردان ایکس بسیار مهم جلوه کرد اما متاسفانه سریال وانداویژن نتوانست از پتانسیل خوب این نقش استفاده کند.

اما یکی از فیلم‌های آینده MCU به معنای واقعی کلمه «دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی»( Doctor Strange in the Multiverse of Madness) نام دارد و شخصیت‌هایی مانند اسکارلت ویچ نیز در این اثر حضور دارند. تصور آنکه دکتر استرنج و اسکارلت در این فیلم دریچه‌ای را به جهان مردان ایکس باز کنند؛ کار سختی نیست.۴. «دارک هولد» پاسخ سوالات را می‌داند

سوالات بی پاسخ زیادی در MCU وجود دارد و هیچ کس مطمئن نیست که چه زمانی و از چه طریقی پاسخ این پرسش‌ها به مخاطبین داده می‌شود اما وانداویژن ممکن است منبعی را معرفی کرده باشد که برخی پاسخ‌ها را در قالب دارک هولد ارائه دهد. در دقایقی از قسمت‌های انتهایی سریال وانداویژن اشاراتی به وجود دارک هولد شد اما اطلاعات زیادی از آن در دسترس مخاطبین قرار نگرفت. برخی از تئوری‌ها حدس می‌زنند وانداویژن آغاز حضور دارک هولد در دنیای سینمایی مارول است.

دارک هولد کتابی افسانه‌ای و ترسناک در صفحات کمیک‌های مارول است که وابسته به شرایط و کسانی که از آن استفاده می‌کنند، قادر به انجام اعمال شیطانی و بزرگ است. اگر راهی برای وارد کردن جهش‌یافته‌ها به MCU وجود داشته باشد، دارک هولد این اطلاعات را در صفحات خود خواهد داشت.

۳. «ددپول» خطوط زمانی را بارها بهم زده است

آخرین بار مشاهده کردیم که «وید ویلسون» در دقایق انتهایی فیلم ددپول۲ با سفر در زمان چند اشتباه را اصلاح کرد. او با انجام اعمالی مانند ترور «رایان رینولدز» قبل از حضور در «گرین لنترن» و کشتن «هیتلر» اصلاحات خود را به ثمر نشاند.

اما از آنجایی که تمام این اتفاقات در دقایق انتهایی فیلم رخ داد؛ موضوع سفر در زمان ددپول زیاد جدی گرفته نمی‌شود. او می‌تواند به طور تصادفی میان واقعیت دنیای خود و دنیای مردان ایکس شکافی ایجاد کند تا دو واقعیت یکی شوند. اگر موارد دیگر این لیست نتوانند این کار را انجام دهند، حداقل ددپول توانایی باز کردن راه مردان ایکس را در MCU دارد.۲. آن‌ها همیشه آنجا بودند

ساده ترین راه برای ورود جهش‌یافته‌ها  به MCU این است که کشف کنید آن‌ها در تمام مدت آنجا بوده‌اند. اما این موضوع سوالاتی را با خود به همراه دارد. سوالاتی از این قبیل که چرا درگیر تمام ماجراهای رخ داده خود طی این سال‌ها نشده‌اند؟ اما چه کسی می‌تواند به طور قطع بگوید که آن‌ها این کار را نکرده‌اند؟

معرفی شخصیت‌هایی مانند مردان ایکس می‌تواند کاوشی در چگونگی حضور واقعی آن‌ها در همه اتفاقاتی باشد که تاکنون رخ داده است. لحظه بزرگی که آن‌ها در مقابل انتقام‌جویان پرده از هویت خود برمی‌دارند؛ آغاز یک جنگ مخفی است که حتی بزرگترین قهرمانان چیزی از آن نمی‌دانند.

۱.   ققنوس برمی‌خیزد

حماسه ققنوس همچنان یک خط داستانی اصلی در کمیک‌های مردان ایکس به ویژه آرک ققنوس دارک (The Dark Phoenix) است.  در حالی که مجموعه انیمیشن مردان ایکس در سال ۱۹۹۰ کار بسیار خوبی در این زمینه انجام داد؛ اما هر دو اقتباس سینمایی لایواکشنی از مردان ایکس به شکل مفتضحانه‌ای شکست خوردند.

در حقیقت، ققنوس تقویت شده  «جین گری» ممکن است قدرتمندترین موجود در دنیای مردان ایکس باشد. اگر کسی بتواند از واقعیتی به واقعیت بعدی شکاف ایجاد کند؛ قطعاً جین گری خواهد بود. موضوعی که با توجه به اتفاقات اخیر رخ داده در سریال وانداویژن اصلاً بعید به نظر نمی‌رسد و ممکن است پای جین گری برای یافتن اسکارلت ویچ به این واقعیت باز شود.

منبع