۱۰-Xena: Warrior Princess (1995)

آیا تا به حال مهمانی داده اید و سپس یکی از مهمانان شما به عنوان جاذبه اصلی تبدیل شده است؟ این اساساً همان اتفاقی افتاد که برای Xena: Warrior Princess افتاد. این نمایش، با بازی لوسی لاولس، در واقع یک اسپین آف از Hercules: The Legendary Journeys بود که این شخصیت را در چند قسمت معرفی می کند. زنا جنگجوی است که به دنبال رستگاری از گناهان خود است، بنابراین از توانایی های خود برای کمک به دیگران استفاده می کند – یعنی کتک زدن خدایان و فرماندهان جنگی و غیره.

Xena: Warrior Princess به سرعت به محبوبیت رسید و از سلف خود فراتر رفت. این نمایش بیشتر به خاطر برداشت لاولس از یک شخصیت زن کاریزماتیک و قوی مورد ستایش قرار گرفته است. Xena دنباله هایی در رسانه های دیگر، از جمله کتاب ها و بازی های نقش آفرینی، ایجاد کرد، اما هیچ فیلمی نداشت. اکنون، فیلمی که Xena مسن تر و خردمندتر را نشان می دهد که به نسل جوان تر نشان می دهد چگونه این کار انجام می شود، کمتر از عالی نخواهد بود. Xena کسی بود که قدم زد، بنابراین همه در DCEU و MCU می توانستند بدوند.

۹-Supernatural (2005)

ماشین‌های عضلانی، اسرار فراطبیعی، یک موسیقی متن قاتل، و چند برادر بسیار سکسی. چه چیزی می تواند اشتباه باشد؟ ماوراء طبیعی، ساخته شده توسط اریک کریپک. این نمایش برادران دین (جنسن آکسلس) و سم وینچستر (جرد پادالکی) را دنبال می‌کند، که آنها با ایمپالا مشکی خود در جاده‌ سفر می‌کنند تا به دنبال پدر مفقود شده‌شان بگردند. در طول مسیر، آنها با هیولاها، ارواح، شیاطین و بسیاری از مراجع فراهیاه‌نامه روبرو می‌شوند.این نمایش به محبوبیت فراوانی دست یافت، در ۱۵ فصل پخش شد و کمیک، رمان و سریال spin-off تولید کرد. مدت‌هاست که فیلمی توسط هواداران عظیم و همچنان فعال این نمایش مورد انتظار بود، اما تاکنون چیزی در این جهت وجود ندارد. مطمئناً این است که در زمین، جهنم یا بهشت، هنوز رمز و رازهای زیادی برای وینچسترها برای تحقیق وجود دارد.

۸-The Blacklist (2013)

واقعاً اتفاقی در جریان است که «شرورهای خوب» را اینقدر غیرقابل مقاومت می کند. در The Blacklist، ساخته شده توسط Jon Bokenkamp، «چیز» نام و نام خانوادگی دارد: Raymond “Red” Reddington (James Spader). ردینگتون که تصور می شود یک افسر سابق نیروی دریایی است، در میان نام های برتر لیست افراد تحت تعقیب FBI قرار دارد. او داوطلبانه تسلیم می شود و معامله ای را پیشنهاد می کند که در آن به اداره در ردیابی نام های دیگر از لیست کمک کند، اما تنها در صورتی که یک مأمور خاص به نام الیزابت کین (مگان بون) بخشی از تیم ویژه باشد.تصویرسازی جیمز اسپادر از ردینگتون، برجسته‌ترین ویژگی سریال «لیست سیاه» است. بیان آرام و دقیق او، تمام اعتبار لازم را به شخصیتی می‌بخشد که همیشه یک قدم جلوتر است. این نمایش با فصل دهم خود به پایان رسید، اما بسیاری از فضاهای خالی وجود دارند که یک فیلم سینمایی می تواند در داستان جای بگیرد. اگر بین فصل ها نباشد، یکی که گذشته ردینگتون و مراحل او را برای تبدیل شدن به بزرگترین و باکلاس ترین ارباب جنایت تا به حال روایت می کند.

۷-Freaks and Geeks (1999)

در هر لیستی از برنامه‌های تلویزیونی لغو شده ناعادلانه،Freaks and Geeks یک مدعی جدی برای کسب رتبه برتر است. این نمایش که توسط Paul Feig و Judd Apatow ساخته شده است، داستان خواهر و برادر Lindsay و Sam Weir را در سال تحصیلی ۱۹۸۰-۱۹۸۱ دنبال می‌کند. لیندسی با “عجیب‌غریب‌های” مدرسه طرف می‌شود، در حالی که سم با “گیگ‌ها” دوست می‌شود. آنها با هم، هر دو با طرد شدن به عنوان مطرودهای مدرسه دست و پنجه نرم می کنند و راه خود را برای رویارویی با سختی های ذاتی نوجوانی پیدا می کنند.مشکلاتی مانند “برنامه‌ریزی نامنظم” و اختلافات بین تهیه‌کنندگان و NBC منجر به لغو شدن Freaks and Geeks شد. با این وجود، این نمایش نه تنها توانست یک دنباله فرقه‌ای به دست آورد، بلکه به عنوان تقویت‌کننده‌ای برای حرفه بسیاری از بازیگران، از جمله ست روگن، جیمز فرانکو و لیندا کاردلیینی نیز ذکر شده است. از آنجایی که سن فعلی بازیگران اجازه بازگشت شخصیت‌ها به عنوان دانشجو را نمی‌دهد، می‌توان برای یک دیدار شاد و نوستالژیک دبیرستانی، عجیب‌ها و گیگ‌ها را دوباره جمع کرد.

۶-Peaky Blinders (2013)

لباس‌ها، مدل موها، فضای گرم و دوستانه، لهجه‌ها، موسیقی متن. شما از بین ویژگی‌های نمادین Peaky Blinders یکی را انتخاب کنید، زیرا همه آنها قطعاً در یک سطح هستند. این نمایش که توسط استیون نایت ساخته شده است، از باند واقعی بیرمنگام با همین نام الهام گرفته شده است. این نمایش بر داستان رهبر بلندپرواز آنها، تامی شلبی (سیلین مورفی) متمرکز است و اینکه چگونه او Peaky Blinders را از یک باند خیابانی به یکی از قدرتمندترین سندیکاهای جنایی در اروپا تبدیل می کند.Peaky Blinders در مجموع دارای شش فصل است. داستان پس از درگذشت غم انگیز هلن مک کروری، که در سال ۲۰۲۱ نقش پالی گری را بازی کرد، نیاز به بازسازی مجدد داشت. اگرچه نایت در به پایان رساندن سریال موفق بوده است، اما یک فیلم می تواند به خوبی برخی از سکانس های باز را ببندد. خبر خوب این است که نایت طبق گزارش گفته است که این فیلم در حال تولید است و باید در زمانی در سال ۲۰۲۴ منتشر شود.

۵-Curb Your Enthusiasm (2000)

تاریخچه سیت‌کام‌های آمریکایی (و در نتیجه، خود فرهنگ عامه) بدون لری دیوید یکسان نبود. هم‌خالق «ساینفلد» ذهن و چهره «Curb Your Enthusiasm» است. در این نمایش، لری اساساً نقش خودش را بازی می کند. یا بهتر است بگوییم، یک نسخه خیالی از او، اما با بسیاری از جنبه های “وام گرفته شده” از خود واقعی او. لری که دهان گشاد، از نظر اجتماعی دست و پا چلفتی و طناز خشک است، فلسفه زندگی خود را در عنوان نمایش بیان می کند، که همچنین یک توصیه متا برای مخاطب است: انتظار زیادی از آن نداشته باشید. بالاخره، این فقط لری است.و دقیقاً همین چیزی است که باعث می شود «Curb Your Enthusiasm» آنقدر خوب باشد. لری چه به بیمارستان برود و از یک عمل شوالیه‌گری پشیمان شود، یا چه زمانی که تصمیم می‌گیرد یک آشپز استخدام کند، زیرا سر او طاس است، می‌تواند دیوانگی را از خسته‌کننده‌ترین موقعیت‌های معمولی بیرون بکشد. از این رو، هر چیزی که مربوط به لری دیوید باشد، می‌تواند به عنوان فیلم ساخته شود، اما چیزی وجود ندارد که نشان دهد چنین اتفاقی رخ دهد. حداقل، HBO اعلام کرد که انتظار می رود فصل دوازدهم آن در حدود فوریه ۲۰۲۴ منتشر شود. شور و شوق بیش از حد برای طرفداران برای مهار کردن.

۴-The Wire (2002)

حتی رتبه‌بندی ضعیف تا متوسط، مانع از این نشد که «The Wire» به‌عنوان یکی از بهترین سریال‌های تلویزیونی تمام دوران شناخته شود. این سریال توسط دیوید سیمون، گزارشگر سابق پلیس، ساخته شده و بر اساس تجربیات اد برنز، کارآگاه سابق قتل ساخته شده است. این سریال در مؤسسات مختلف بالتیمور حرکت می‌کند و بر چگونگی ارتباط آن با اجرای قانون و فعالیت‌های مجرمانه تمرکز می‌کند.اگرچه The Wire در اولین اجرای خود رتبه قابل توجهی از خود نشان نداد، اما به طور گسترده یکی از بهترین سریال های تلویزیونی تمام دوران در نظر گرفته می شود. دقت دقیق آن در به تصویر کشیدن نهادهای قدرت و دنیای جنایت بی نظیر است. پیش درآمدی که به قدرت رسیدن ایوان بارکزدیل، نحوه آشنایی او با استرینگر و روزهای اولیه حضور جیمی مک‌نالتی در Force را نشان می‌دهد.

۳-The Office (2005)

آه، زندگی شرکتی. جلسات اتاق کنفرانس، مهمانی های اداری، استراحت قهوه، روابط پنهانی. به نظر می رسد سرگرم کننده؟ هدفی برای رسیدن؟ یک کابوس کامل؟ «The Office» نشان می‌دهد که می‌تواند همه این‌ها به طور همزمان باشد. این مستندنمای ساختگی شعبه Dunder Mifflin در Scranton را دنبال می‌کند که توسط مایکل اسکات، رئیس‌جمهور بی‌ادب، نابالغ، و بی‌معنی که کسی بتواند به آن فکر کند، اما با این وجود با قلبی مهربان و حس شوخ طبعی (مشکوک) اداره می‌شود.«The Office» با جزئیات دقیق در مورد کمال زندگی روزمره در شرکت، فضایی کاملاً قابل ارتباط ایجاد می‌کند، و این گنجینه بزرگترین نمایش است. حتی در رکود روتین اداری و با لحظات تاسف‌باری که بخشی از آن است، هنوز هم چیزهای خوبی برای برداشتن از آن وجود دارد. در اینجا دو گزینه برای فیلم‌های یادبود وجود دارد: یک گردهمایی از بازیگران قدیمی به هر دلیلی، یا فیلم بسیار مورد انتظار درباره کارآگاه مایکل اسکارن، «سطح تهدید نیمه‌شب».

۲-Game of Thrones (2010)

بسیاری می گویند که می توان درام های فانتزی را قبل و بعد از “بازی تاج و تخت” تقسیم کرد. سریال HBO بر اساس رمان حماسی “نغمه ای از یخ و آتش” اثر جورج آر آر مارتین ساخته شده است. این نمایش با به نمایش گذاشتن آنچه که شاید بزرگترین بازیگران گروهی در تلویزیون باشد، بینندگان را به هفت پادشاهی وستروس می برد، جایی که خانه های خانوادگی نجیب در جنگ های مداوم برای قدرت، سرزمین ها و تخت آهنین درگیر هستند.”بازی تاج و تخت” با شخصیت های به یاد ماندنی، دیالوگ های قدرتمند و پیچ و تاب های غیرمنتظره اش شناخته می شود. این سریال نه تنها در بین منتقدان بلکه در بین تماشاگران نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفت و چندین رکورد رتبه بندی را شکست. “بازی تاج و تخت” اغلب به عنوان یکی از بزرگترین سریال های تلویزیونی تمام دوران مورد ستایش قرار می گیرد.بازی تاج و تخت در زمینه رتبه‌بندی رکوردشکنی کرده و به یک پدیده جهانی تبدیل شده و مورد تحسین منتقدان قرار گرفته است. با این وجود، فصل آخر هنوز به عنوان یک لکه آشفته بر روی یک نقاشی تقریباً کامل دیده می شود و برخی از طرفداران ناامید را عصبانی می کند. در اینجا جایی است که یک فیلم مفید خواهد بود، برخی از گره ها را محکم می کند و به برخی از شخصیت ها پایان مناسب تری می دهد.

۱-Friends (1994)

۲۰ سال پس از آنکه «Friends» به پایان رسید چگونه ممکن است آنقدر محبوب شود؟ پاسخ ساده است: یک فیلمنامه بسیار الهام‌بخش بنویسید، شش شخصیت کاملاً متفاوت (اما به همان اندازه کاریزماتیک) را توسعه دهید و شش بازیگر عالی برای هر کدام از آنها پیدا کنید. «Friends» گروهی متشکل از شش دوست صمیمی در دهه بیست زندگی‌شان را دنبال می‌کند که در نیویورک زندگی می‌کنند و با دردها و لذت‌های زندگی بزرگسالی روبرو هستند.«Friends» با طنز جذاب خود، لحظات به یاد ماندنی و احساسات اصیل، تماشاگرانی از تمام نسل‌ها را به خود جذب کرده است. این سریال اغلب به عنوان یکی از بزرگترین سریال‌های کمدی تاریخ تلویزیون مورد ستایش قرار می‌گیرد.

هر گروه دوستی کسی را دارد که مانند یکی از شخصیت های «Friends» رفتار می کند. این نمایش همیشه قابل ارتباط است و این موضوع کهنه نمی شود. متأسفانه، با درگذشت غم انگیز متیو پری در اکتبر ۲۰۲۳، دیگر امکان دور هم جمع شدن بازیگران اصلی برای یک فیلم وجود نخواهد داشت. در واقع، تصور «Friends» بدون شوخی‌های طعنه‌آمیز چاندلر واقعاً چالش‌برانگیز است، با این وجود، اگر برای یک معجزه، پنج دوست باقی مانده تصمیم بگیرند که دوباره برای یک فیلم یا هر پروژه دیگری دور هم جمع شوند، یا اگر یک استودیو به نحوی موفق شود شش جوان پیدا کند که شخصیت‌های بازیگران را به خوبی مجسم کنند، گروه طرفداران با تنها پاسخ ممکن پاسخ خواهند داد: “من برای تو اینجا خواهم بود.”