ماه نوامبر شاهد انتشار فیلم های بسیار موردانتظاری از جمله درام زندگینامه ای “Priscilla” و تریلر روانشناختی “دختر پادشاه باتلاق” است.

“رادیکال” یک کمدی-درام مکزیکی در مورد دانش آموزانی در یک محیط سرکوبگر است که در تلاش برای یافتن رویکردی متفاوت به آموزش هستند.

“Taylor Swift: The Eras Tour” یک فیلم کنسرت است که تور بسیار موفق تیلور سویفت در سال های ۲۰۲۳-۲۰۲۴ را مستند می کند و شامل ۱۰ اجرا متفاوت است.
نوامبر با انتشار برخی از موردانتظارترین فیلم های امسال شروع می شود که در حال حاضر می توان از آنها در سینماها لذت برد، به همراه برخی از فیلم های فصل هالووین. سال ۲۰۲۳ سال خوبی برای سینما بوده است، با برخی از پرفروش ترین های بزرگ مانند باربی و فیلم برادران سوپر ماریو، و عناوینی که جایگاهی در میان بهترین فیلم های سال های اخیر کسب کرده اند، مانند اوپنهایمر و قاتلان ماه کامل.

سال ۲۰۲۳ شاهد انتشار عناوین هیجان انگیز متعددی در سینماها بوده است، از فیلم های ترسناک موردانتظار مانند جن گیر: مؤمن تا فیلم های کنسرت مانند تیلور سویفت: تور دوران ها.

پاییز شاهد انتشار چند فیلم ترسناک درست به موقع برای فصل هالووین بود و همچنین از فیلم های ژانرهای دیگر، مانند فیلم علمی تخیلی گرت ادواردز به نام خالق، استقبال کرد. با پایان یافتن فصل ترسناک، محتوای ترسناک برای بقیه سال کاهش خواهد یافت، اما نوامبر در حال حاضر شاهد ورود برخی عناوین جالب مانند داستان پریسیلا پریسلی و اقتباسی از یک رمان تریلر روانشناختی است.

۱۰-Priscilla

پریسیلا در تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۲۳ اکران شد.

پریسیلا یک فیلم درام زندگینامه ای است که بر اساس کتاب خاطرات سال ۱۹۸۵ به نام “Elvis and Me” توسط Priscilla Presley و Sandra Harmon ساخته شده است. پریسیلا زندگی پریسیلا بیولیو و رابطه او با الویس پریسلی را از لحظه آشنایی آنها تا فراز و نشیب های زیاد در رابطه مشهورشان، از دیدگاه پریسیلا، روایت می کند.

۹-The Marsh King’s Daughter

دختر پادشاه باتلاق در تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۲۳ اکران شد.

دختر پادشاه باتلاق یک تریلر روانشناختی است که بر اساس رمان سال ۲۰۱۷ به همین نام توسط کارن دیون ساخته شده است. دختر پادشاه باتلاق داستان هلنا پلتیر را دنبال می کند که مادرش دو سال قبل از تولد هلنا توسط مردی به نام پادشاه باتلاق ربوده شد. هلنا دوران کودکی خود را در اسارت گذراند و سرانجام توانست به زندگی خود ادامه دهد. با این حال، زمانی که پادشاه باتلاق از زندان فرار می کند، هلنا می ترسد که او سعی کند دخترش را بگیرد، بنابراین او تصمیم می گیرد از مردی که به او نحوه زنده ماندن را آموخته است، پیشی بگیرد.

۸-Radical

رادیکال در تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۲۳ اکران شد.

رادیکال یک فیلم کمدی-درام مکزیکی است که بر اساس مقاله سال ۲۰۱۳ “راهی رادیکال برای آزاد کردن نسلی از نوابغ” نوشته جاشوا دیویس ساخته شده است. رادیکال داستان دانش آموزان دبستان José Urbina Lopez در ماتاموروس است که از یک محیط سرکوبگر پر از خشونت می آیند. به همین دلیل، این دانش آموزان بدترین نمرات تحصیلی را در کل مکزیک داشتند، اما زمانی که معلم سرجیو جوارز می آید، فرصتی را می بیند که رویکرد متفاوتی را با کلاس ششم خود امتحان کند، اگرچه واقعاً نمی داند چه کار می کند.

۷-What Happens Later

آنچه بعداً اتفاق می افتد در تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۲۳ اکران شد.

فیلم “آنچه بعداً اتفاق می افتد” بازگشت مگ رایان به دنیای کمدی های رمانتیک را رقم می زند. این فیلم داستان ویلا و بیل، دو معشوق سابق را روایت می کند که در یک فرودگاه با هم روبرو می شوند، زیرا پروازهای آنها به دلیل بارش برف سنگین به تأخیر افتاده است. اگرچه ویلا و بیل هنوز از همدیگر بسیار عصبانی هستند، اما متوجه می شوند که هنوز به هم جذب می شوند. ویلا و بیل مجبور می شوند شب را با هم در فرودگاه بگذرانند، جایی که گذشته خود را زنده می کنند و از خود می پرسند که آیا دیدار مجدد آنها تصادفی بوده است یا قرار بوده اتفاق بیفتد.

۶-Five Nights At Freddy’s

پنج شب در فردی در تاریخ ۲۷ اکتبر ۲۰۲۳ اکران شد.

پنج شب در فردی فازبیر یک فیلم ترسناک ماوراءالطبیعه بر اساس مجموعه بازی های ویدیویی به همین نام است که توسط اسکات کاوثون ساخته شده است. پنج شب در فردی فازبیر داستان مایک اشمیت، یک نگهبان امنیتی را دنبال می کند که در پیتزافروشی فردی فازبیر، یک مرکز سرگرمی خانوادگی که زمانی موفق بود اما اکنون متروک شده است، کار می کند. در حالی که به نظر می رسید شغل بی خطری است، مایک به زودی متوجه می شود که اتفاقات شومی برای عروسک های رباتیک – فردی فازبیر، بانی، چیکا و فاکس – رخ می دهد، زیرا آنها پس از نیمه شب زنده می شوند و هر کسی را که هنوز آنجا است می کشند.

۵-Killers of the Flower Moon

قاتلان ماه کامل در تاریخ ۲۰ اکتبر ۲۰۲۳ اکران شد.

قاتلان ماه کامل، ساخته مارتین اسکورسیزی، بر اساس کتابی به همین نام از دیوید گران در سال ۲۰۱۷، داستان اعضای قبیله اوسیج در اوکلاهما را روایت می کند که پس از کشف نفت در سرزمینشان در شرایطی مرموز به قتل رسیدند و منجر به تحقیقات FBI شد. ثروت این قبیله بلافاصله مهاجران سفیدپوستی را به خود جذب کرد که تا حد ممکن پول اوسیج را دستکاری، سرقت و اخاذی کردند و سپس برای تأمین نیازهای خود اقدامات افراطی انجام دادند.

۴-Taylor Swift: The Eras Tour

تور دوره‌ها تیلور سویفت در تاریخ ۱۳ اکتبر ۲۰۲۳ منتشر شد.

تور دوره‌ها تیلور سویفت یک فیلم کنسرت است که تور فوق‌العاده موفق تیلور سویفت در سال‌های ۲۰۲۳-۲۰۲۴ را مستند می‌کند. این فیلم شامل ۱۰ اجرا و تمامی آهنگ‌های لیست استاندارد تور است، به جز آهنگ‌های «وحشی‌ترین رویاها»، «کماندار»، «رشته نامرئی»، «کرگان» و «این فصل لعنتی». تور دوره‌ها تیلور سویفت در آگوست ۲۰۲۳ در سه اجرا در ورزشگاه SoFi در اینگلوود، کالیفرنیا فیلمبرداری شد (با اجازه SAG-AFTRA، زیرا در میان اعتصاب اتفاق افتاد) و استراتژی انتشار نامتعارف آن منجر به این شد که استودیوها برخی از اکران‌های اکتبر خود را برای جلوگیری از تداخل با آن به تعویق بیندازند.

۳-The Exorcist: Believer

احضار روح: ایمان در تاریخ ۶ اکتبر ۲۰۲۳ اکران شد.

احضار روح: ایمان داستان ویکتور فیلدینگ، یک پدر مجرد را دنبال می کند که دخترش، آنجلا، و دوستش کاترین، شروع به نشان دادن علائم تسخیر شیطانی می کنند. البته، این اتفاق یک زنجیره از وقایع وحشتناک را به راه می اندازد که باعث می شود ویکتور به دنبال کمک باشد، و تنها فرد زنده ای که چیزی شبیه به اتفاقی که برای این دختران می افتد را دیده است، کریس مک نیل است.

احضار روح: ایمان اولین فیلم از یک سه گانه جدید است و دنباله ای با عنوان احضار روح: فریبکار برای اکران در ۱۸ آوریل ۲۰۲۵ برنامه ریزی شده است.

۲-The Creator

“خالق” در ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ اکران شد.

جدیدترین پروژه علمی-تخیلی گرت ادواردز، خالق، اکنون در سینماها در حال اکران است. این فیلم که در آینده‌ای اتفاق می‌افتد که در آن انسان‌ها و نیروهای هوش مصنوعی در حال جنگ هستند، داستان جاشوا، یک مامور سابق نیروهای ویژه را دنبال می‌کند که به خاطر ناپدید شدن همسرش در سوگ است. جاشوا برای شکار و کشتن خالق، معمار یک هوش مصنوعی پیشرفته که یک سلاح مرموز به قدرتی کافی برای پایان دادن به جنگ اما همچنین بشریت را توسعه داده است، استخدام می شود. با این حال، جاشوا و تیمش متوجه می شوند که این سلاح قدرتمند یک هوش مصنوعی به شکل یک کودک خردسال است.

۱-Saw X

اره x در ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ اکران شد.

اره x دهمین قسمت از مجموعه فیلم های اره است، اما بین اره و اره ۲ اتفاق می افتد، بنابراین هم دنباله و هم پیش درآمد است. اره x داستان جان کرامر را دنبال می کند که برای درمان سرطان خود به مکزیک سفر می کند تا یک روش پزشکی آزمایشی و پرخطر انجام دهد که می تواند او را درمان کند. متأسفانه، کل عمل یک کلاهبرداری است، بنابراین کرامر فرصتی می بیند تا کار خود را ادامه دهد و کلاهبرداران را وادار به پرداختن بهای کاری کند که با او و بسیاری دیگر انجام داده اند.

این فیلم داستان کرامر را در حالی که او به طور مخفیانه برای انتقام از کلاهبرداران نقشه می کشد، دنبال می کند. او همچنین باید با مبارزه با سرطان خود کنار بیاید و با عواقب اعمال گذشته خود روبرو شود.

اره x یک فیلم ترسناک مهیج است که طرفداران این مجموعه را به وجد خواهد آورد. این فیلم دارای تله های وحشتناک جدید، پیچ و خم های داستانی غیرمنتظره و بازی های عالی بازیگران است.