بازسازی فیلم های ترسناک می تواند موفق و تأثیرگذار باشد، همانطور که در فیلم هایی مانند The Thing، The Fly و Dawn of the Dead ثابت شده است.

بسیاری از فیلم های کلاسیک ترسناک که بازسازی نشده اند، می توانند از یک به روز رسانی مدرن بهره مند شوند، از جمله Rosemary’s Baby، Shocker، The Birds و The Shining.

یک بازسازی مدرن از این فیلم ها فرصتی را برای بهبود برخی جنبه ها مانند جلوه های ویژه، واقع گرایی و تعلیق فراهم می کند.بسیاری از فیلم‌های ترسناکی که هنوز بازسازی نشده‌اند، مدت‌هاست که برای بازسازی مجدد به تعویق افتاده‌اند. بازسازی‌ها اغلب بحث‌برانگیز هستند و گاهی اوقات به طرز وحشتناکی از آب در می‌آیند، اما بهترین بازسازی‌های ترسناک ثابت کرده‌اند که برخی از بهترین فیلم‌ها در این ژانر هستند و این واقعیت را ثابت می‌کنند که تولید آنها ارزش دارد. The Thing محصول ۱۹۸۲، The Fly محصول ۱۹۸۶ و Dawn of the Dead محصول ۲۰۰۴، بازسازی‌هایی هستند که حداقل می‌توان گفت از نسخه‌های اصلی پیشی گرفته‌اند.

با نگاهی به تاریخ وحشت، بسیاری از فیلم‌های کلاسیک تحت بازسازی مجدد قرار نگرفته‌اند. بدون شک بازسازی‌های بیشتری در راه است، اما آن‌ها باید فیلم‌های مناسبی باشند. از اسلشرها و وحشت‌های ماوراء طبیعی گرفته تا موجودات ویژه و فیلم‌های علمی تخیلی ترسناک، بازسازی‌های چندین کلاسیک ترسناک بیش از استقبال هستند.

۱۰-Rosemary’s Baby (1968)

روانشناسی وحشتناک نمادین رومن پولانسکی

فرزند شیطان یکی از بهترین فیلم های روانشناختی ترسناک ساخته شده است. این فیلم که بر اساس رمانی به همین نام از ایرا لوین در سال ۱۹۶۷ ساخته شده است، داستان بارداری یک زن جوان در منهتن را روایت می کند که معتقد است همسایگانش در حال آماده کردن او برای دسترسی به نوزادش برای انجام مراسم شیطانی هستند. ظن او به طرز وحشتناکی درست ثابت می شود. میا فارو در نقش شخصیت اصلی روزماری وودهاوس بازی می کند و عملکرد فوق العاده ای را ارائه می دهد. بازی روت گوردون در نقش همسایه مسن او، مینی کاستوت، به او جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را داد. فیلم اصلی بسیار هیجان انگیز است، اما ممکن است زمان آن رسیده باشد که یک بازسازی ترسناک تر داشته باشیم که در قرن بیست و یکم تاثیرگذارتر باشد.

۹-Shocker (1989)

جواهری فراموش شده از وست کراون

شوکر یک فیلم ترسناک ماوراءالطبیعه است که اغلب فراموش شده و توسط استاد فقید ژانر وحشت، وس کریون، ساخته شده است. برای منصف بودن، این بهترین فیلم ترسناک ساخته شده نیست – در واقع، گاهی اوقات کاملاً مسخره است – اما این فیلم همچنان بسیار سرگرم کننده و ارزش دیدن را دارد. داستان فیلم در مورد یک قاتل زنجیره ای است که به صندلی الکتریکی محکوم شده است، اما سپس به صورت الکتریسیته به زندگی باز می گردد تا به قتل های خود ادامه دهد. با توجه به اینکه شوکر در اولین اکران خود نتوانست به یک فیلم کالت تبدیل شود، باید یک بازسازی از آن ساخته شود تا نسخه مدرن کمتر مسخره و ترسناک تر فیلم تولید شود و این گوهر کمتر شناخته شده کریون به موفقیتی که شایسته آن است دست یابد.

۸-The Birds (1963)

یک پیروزی واقعی هیچکاک

شاهکار آلفرد هیچکاک، پرندگان، چند روزی را به تصویر می کشد که در طی آن پرندگان از همه گونه ها به طور ناگهانی به جمعیت انسانی خلیج بوگا، کالیفرنیا حمله می کنند. ایده اینکه پرندگان ترسناک باشند مسخره به نظر می رسد، اما هیچکاک به طور قاطع در ترسناک کردن آنها موفق می شود. این فیلم کار فوق العاده ای در نشان دادن پرندگانی که در گروه های شوم جمع می شوند و آماده حمله هستند انجام می دهد. با این حال، جایی که امروزه این فیلم رنج می برد در صحنه های نزدیک آن است، که به شدت قدیمی و گاهی اوقات کاملا احمقانه به نظر می رسند. بازسازی مدرن با حملات واقعی تر و عواقب خونین آن حملات، جالب خواهد بود که ببینیم.

۷-The Shining (1980)

اقتباس هولناک استیون چیلینگ توسط استنلی کوبریک

دنباله‌ای بر فیلم درخشش محصول ۱۹۸۱ در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. فیلم دکتر خواب بزرگسالی دنی تورنس از فیلم اصلی و نحوه برخورد او با ترومای دوران کودکی‌اش را به تصویر می‌کشد. با این حال، یک بازسازی همچنان خوشایند خواهد بود. درخشش داستان فصل خارج از فصل در هتل Overlook را روایت می‌کند، جایی که جک تورنس، نویسنده و الکلی در حال بهبودی، شغل سرایداری را می‌پذیرد و خانواده‌اش را با خود می‌آورد. در طول اقامت آنها، وقایع ماوراء الطبیعه آنها را به کابوس فرو می‌برد. جالب‌ترین چیز در مورد یک بازسازی مدرن این است که چگونه هر نویسنده‌ای را می‌توان با توجه به فناوری مدرن، به طور قانع‌کننده‌ای منزوی نشان داد. دیدن اینکه کسی سعی می‌کند با عملکرد جک نیکلسون مطابقت کند نیز وحشی خواهد بود.

۶-Eyes Without a Face (1960)

کابوس جراحی پلاستیک به زبان فرانسوی

چشمها بدون صورت یک فیلم ترسناک فرانسوی است که بر اساس رمانی به همین نام از ژان ریدون در سال ۱۹۵۹ ساخته شده است. این فیلم داستان یک جراح پلاستیک را روایت می کند که پس از اینکه دخترش در اثر تصادف دچار نقص می شود، به دادن پیوند صورت به او وسواس پیدا می کند. او برای تهیه یک صورت برای دخترش حاضر است هر کاری انجام دهد، حتی اگر به معنای کشتن دختران جوان دیگر باشد. چشمها بدون صورت با مضامین جذاب گناه و وسواس، به همان اندازه که ترسناک است، هوشمندانه نیز هست. یک بازسازی مدرن با آرایش و جلوه‌های ویژه قرن بیست و یکم می‌تواند بسیار دلپذیر و دلخراش باشد و داستان کلاسیک را به مخاطبان گسترده‌تری برساند.

۵-Event Horizon (1997)

علم تخیلی ترسناک بسیار کم‌ارزش

Event Horizon یک فیلم ترسناک علمی تخیلی بسیار کم‌ارزش با بازیگران فوق‌العاده است. داستان فیلم در سال ۲۰۴۷تفاق می افتد و روایتگر مأموریتی است که توسط تیمی از فضانوردان برای یافتن یک سفینه فضایی مفقود شده به نام Event Horizon انجام می شود، اما متوجه می شوند که این سفینه توسط یک نیروی ماوراء الطبیعه شیطانی تسخیر شده است و ممکن است به جهنم رفته باشد. لارنس فیشبرن، سام نیل، کاتلین کوئینلان، جولی ریچاردسون، جیسون آیزاکز و شان پرتوی از جمله بازیگران این فیلم هستند. Event Horizon یک فیلم ترسناک است که دارای برخی از وحشتناک ترین صحنه ها در تاریخ سینمای ترسناک است. با این حال، این فیلم توسط یک نسل نادیده گرفته شد و یک بازسازی مدرن برای دادن فرصتی دیگر به این داستان برای درخشش، خوشایند خواهد بود.

۴-The Funhouse (1981)

جشنواره وحشت پرتنش توبی هوپر

فیلم ترسناک اسلشری The Funhouse یکی از نادیده گرفته شده ترین فیلم های این ژانر در تاریخ است. این فیلم توسط توبی هوپر، کارگردان فیلم The Texas Chain Saw Massacre، کارگردانی شده است و داستان گروهی از نوجوانان را روایت می‌کند که در شهربازی تاریک یک کارناوال محلی در ایالت آیووا به دام افتاده‌اند. در آنجا، یک کارنی ناپایدار و با بدشکلی جسمی به آنها حمله می‌کند. این فیلم نسبت به فیلم‌های اسلشر معمولی دارای تعلیق بیشتری است و دارای یک شرور غم‌انگیزتر و همدلانه‌تر در Gunther Twibunt است که لیاقت جایگاه خود را در میان نمادهای ترسناکتر را دارد. بازسازی به او این فرصت را می‌دهد و امکان بازسازی مدرن را فراهم می‌کند، که با توجه به محیط جذاب The Funhouse جالب خواهد بود.

۳-The Faculty (1998)

دبیرستان وحشت علمی تخیلی

The Faculty یکی از فیلم‌های دهه ۹۰ است که به یاد ماندنی‌ترین است. این فیلم ترسناک علمی تخیلی داستان نفوذ انگل‌های فضایی به کادر آموزشی دبیرستانی و مبارزه گروهی از دانش‌آموزانی را روایت می‌کند که نمی‌خواهند آلوده شوند. بازیگران به روز آن شامل جاش هارتنت، الیجاه وود، کلئا دووال، لورا هریس، فامکه یانسن و جوردانا بروستر هستند. این فیلم تقلیدی اما ترسناک، خنده دار و به طرز تحسین برانگیزی خودآگاه است. دیدن بازیگران جوان جدید در یک بازسازی، بازی کردن گروه جدیدی از نوجوانان، شاید با برخی از بازیگران اصلی به عنوان اعضای هیئت علمی، بسیار عالی خواهد بود.

۲-In the Mouth of Madness (1994)

یک فرود ماوراء طبیعی به جنون

فیلم ترسناک ماوراء الطبیعه جان کارپنتر با عنوان In the Mouth of Madness سومین فیلم از سه‌گانه Apocalypseاست که کارپنتر آن را می‌نامد. فیلم‌های The Thing محصول ۱۹۸۲ و Prince of Darkness محصول ۱۹۸۷ (که آماده بازسازی نیز هست) دو فیلم دیگر این سه‌گانه هستند. این فیلم داستان فرو رفتن یک بازرس بیمه را به جنون روایت می‌کند که در حال بررسی ناپدید شدن یک رمان‌نویس ژانر وحشت است. مرز بین واقعیت و تخیل به طرز وحشتناکی محو می‌شود. بازیگران فوق‌العاده این فیلم شامل سم نیل، دیوید وارنر و چارلتون هستون هستند و این فیلم یک شاهکار فنی با یک فرضیه جذاب است که واقعاً ترسناک است. یک بازسازی مدرن، با فناوری امروزی، می‌تواند به یک فیلم از نظر زیبایی‌شناختی شگفت‌انگیز تبدیل شود.

۱-Jaws (1975)

شاهکار دریایی ترسناک اسپیلبرگ

بسیاری از مردم بازسازی فیلم Jaws را چیزی جز کفرآمیز نمی‌دانند، اما شکی نیست که این فیلم مانند ساحل جزیره Amity در یک روز گرم، جمعیت زیادی را به خود جذب خواهد کرد. فیلم اصلی، که بر اساس رمان سال ۱۹۷۴ پیتر بنچلی ساخته شده است، بر شکار کوسه سفید مردخواری تمرکز دارد که پس از حملات متعدد در یک شهر تفریحی تابستانی اتفاق می افتد. این فیلم فوق العاده، پرتنش، ترسناک است و دارای سه بازیگر نقش اول برجسته است: روی شایدر، ریچارد درایفوس و رابرت شاو. تماشای بازیگران جدید که سعی می کنند با آنها مطابقت داشته باشند، جذاب خواهد بود. همچنین، دیدن نسلی از اینستاگرامرهای بیهوده که توسط کوسه بلعیده می شوند، بدون شک سرگرم کننده خواهد بود.