فیلم knives out یک فیلم معمایی جنایی محصول سال ۲۰۱۹ به کارگردانی و نویسندگی ریان جانسون است. این فیلم داستان یک کارآگاه خصوصی را دنبال می‌کند که برای تحقیق در مورد قتل یک نویسنده ثروتمند به یک خانواده ثروتمند دعوت می‌شود. فیلم با استقبال مثبت منتقدان و تماشاگران روبرو شد و نامزد دریافت پنج جایزه اسکار شد.فیلم معمایی (Knives Out) ساخته ریان جانسون یک فیلم معمایی ۲۰۱۹ است که جهان را درنوردید. چه آن جذابیت همیشگی کریس ایوانز باشد و چه بازی قانع کننده آنا دی آرماس،knives out مانند هر فیلم معمایی دیگری نبود که مدتها دیده بودیم. فیلم به دنبال پیامدهای قتل هارلن ترومبری (Christopher Plummer)، یک نویسنده جنایتکار ثروتمند است. کارآگاه بینوا بلان، با بازی دنیل کریگ، موظف است کشف کند چه کسی مسئول است و چرا هر ذره از ارث ترومبری به پرستارش، مارتا کابررا (de Armas) رفته است، نه به خون و پوست او.فیلم با ظرافت و استادانه تمام پیچ و خم های یک قتل پیچیده را کشف می کند، در حالی که شخصیت های جالب و غافلگیرکننده خود را در میان ثروت و خانواده ترومبری غرق می کند. از بازی های عالی بازیگران گرفته تا فیلمبرداری خیره کننده و موسیقی متن ظریف، این فیلم یک تجربه سینمایی فراموش نشدنی است. اگر از طرفداران معماهای قتل هستید، این فیلم را از دست ندهید!knives out واقعاً مانند یک تغییر فرهنگی احساس می شد، با فضای عجیب و غریب و روشن خود که با تهدید قریب الوقوع قتل دیگری پوشیده شده بود. پر از پیچ و تاب و چرخش که چشمان شما را به صفحه نمایش می چسباند، جای تعجب نیست اگر به دنبال فیلم های دیگری باشید که به شما همان هیجان را بدهند.از دنباله، Glass Onion، تا عجایب مانند The Menu، در اینجا لیستی از ۱۰ فیلم برای شما آورده شده است که اگر از Knives Out لذت بردید، باید آنها را تماشا کنید.

۱۰-Glass Onion: A Knives Out Mystery (2022)


احتمالاً منطقی ترین ورودی در این لیست Glass Onion: A Knives Out Mystery است.به عنوان دومین قسمت از این فرنچایز منحصر به فرد، Glass Onion اگر تلاش کند، نمی تواند سرگرم کننده تر باشد. این فیلم هیچ ارتباط مستقیمی با طرح اصلی/بازیگران Knives Out به جز حضور کارآگاه بینوا بلان ندارد، اما هیجانات پیشین خود را به ارتفاعات جدید و حتی خنده دار تری می رساند.

این فیلم یک ضیافت سینمایی است که با بازی های عالی، فیلمبرداری خیره کننده و پیچ و تاب های نفس گیر پر شده است. اگر از طرفداران معماهای قتل هستید، این فیلم را از دست ندهید!این دنباله بسیار مورد انتظار، مایلز برون (ادوارد نورتون) میلیاردر را دنبال می کند که گروهی از نزدیکترین دوستانش را برای یک تعطیلات لوکس در جزیره خصوصی خود دعوت می کند. با این حال، این گروه خاص، از جمله کارآگاه ارجمند، در یک مهمانی رمز و راز قتل عظیمی گرفتار می شوند، جایی که همه را به فکر فرو می برد: چه کسی کار را انجام داده است؟Glass Onion بهترین گزینه برای تماشا است اگر به دنبال چیزی مشابه Knives Out هستید. این فیلم از جذابیت و تعلیق فیلم اصلی جانسون استفاده می کند، در حالی که همچنین یک طرح داستان جدید، روشن، تازه و جذاب معرفی می کند. گروه بازیگران بسیار پویا است، از جمله کیت هدسون، کاترین هاون و جانل مون، که هر کدام به تنهایی برجسته هستند. فیلم معمایی عجیب و غریب به خوبی استعداد انکارناپذیر کریگ را در تبدیل کارآگاه بینوا بلان به یک شخصیت فرهنگی برجسته نشان می دهد.

۹-Murder on the Orient Express (2017)

Agatha Christie یک استاد رمز و راز است و اقتباس سینمایی سال ۲۰۱۷ از Murder on the Orient Express یکی از آنهایی نیست که نباید از دست داد. اورینت اکسپرس در یک سفر شیک در اروپا است، زمانی که یک بهمن قطار را در روی ریل های خود متوقف می کند. اگر این یک مانع کافی نبود، یک قتل در قطار و قاتل در حال حاضر در سطح گسترده ای باعث می شود که کارآگاه هرکول پوآرو (کنت برانا) و مسافران برای یافتن اینکه چه کسی مسئول است قبل از اینکه شخص دیگری بمیرد فشار بیشتری وارد کنند.

این فیلم اقتباسی از رمان کلاسیک آگاتا کریستی است و داستان کارآگاه معروف بلژیکی Hercule Poirot را دنبال می کند که برای تحقیق در مورد قتل یک مرد ثروتمند در قطار سریع السیر اورینت اکسپرس استخدام می شود. پوآرو با وجود محیط بسته قطار و وجود تعداد زیادی مظنون، مصمم است تا قاتل را پیدا کند و عدالت را اجرا کند.فیلم با بازی خوب بازیگران، فیلمبرداری خیره کننده و طرح داستانی پیچیده و جذاب، یک تجربه سینمایی فراموش نشدنی را ارائه می دهد. اگر از طرفداران داستان های رمز و راز هستید، این فیلم را از دست ندهید!ژانر مدرن رمز و راز سخت است. اما Murder on the Orient Express کار ویژه ای با یک داستان کلاسیک انجام می دهد. با بازی خیره کننده بازیگران که شامل برانا، جانی دپ، جودی دنچ، دیزی ریدلی، میشل فایفر و پنه لوپه کروز هستند، این فیلم یکی از بهترین نمونه های ژانر مدرن رمز و راز است . شخصیت ها جذاب و پر از عمق هستند، تنظیم منزوی و منحصر به فرد است، و مخلوط هم شوخ طبعی شیرین و هم رمز و راز هیجان انگیز بسیار Knives Out-esque است.

۸-Death on the Nile (1978)

پس از سوار شدن بر قطار آگاتا کریستی با Murder on the Orient Express، ما یک اقتباس دیگر از کتاب کریستی به فیلم را نیز باید در نظر بگیریم: Death on the Nile. مانند Murder On the Orient Express، چندین اقتباس از این رمان وجود داشته است. با این حال، ما می خواهیم فیلم ۱۹۷۸ جان گویلمرین را برجسته کنیم. Death on the Nile رویدادهای پس از قتل Linnet Ridgeway (Lois Chiles)، یک وارث ثروتمند در یک کروز لوکس در رود نیل را دنبال می کند. Hercule Poirot، این بار توسط پیتر اوستینوف بازی می شود، تحقیقات هیجان انگیز خود را برای کشف اینکه چه کسی مسئول است، آغاز می کند.

این فیلم اقتباسی از رمان کلاسیک آگاتا کریستی است و داستان کارآگاه معروف بلژیکی Hercule Poirot را دنبال می کند که برای تحقیق در مورد قتل یک زن ثروتمند در یک کشتی کروز در رود نیل استخدام می شود. پوآرو با وجود محیط محدود کشتی و وجود تعداد زیادی مظنون، مصمم است تا قاتل را پیدا کند و عدالت را اجرا کند.فیلم با بازی خوب بازیگران، فیلمبرداری خیره کننده و طرح داستانی پیچیده و جذاب، یک تجربه سینمایی فراموش نشدنی را ارائه می دهد. اگر از طرفداران داستان های رمز و راز هستید، این فیلم را از دست ندهید!همانند فیلم های Knives Out، این اقتباس آگاتا کریستی حول محور یک کارآگاه پرکار می چرخد که وظیفه دستگیری قاتلی را بر عهده دارد که در پیش چشم پنهان است. سطح رمز و راز در این فیلم آن را در این ژانر خاص قدیمی می کند. علاوه بر این، چه کسی می تواند از فیلمی با بازی پیتر اوستینوف، آنجلا لانسبری، بت دیویس و ماگی اسمیت مقاومت کند؟

۷-Game Night (2018)

اگر Knives Out را بتوان در دو کلمه خلاصه کرد، ما “سرگرم کننده” و “مرگ” را انتخاب می کنیم. در واقع، چه چیزی از یک شب بازی اشتباه رفته بیشتر هیجان انگیز و مرگبار است؟ Game Night سال ۲۰۱۸، با بازی جیسون بیتمن، راشال مک‌آدامز، جان فرانسیس دالی و جاناتان گلدستاین، دنباله ای از بازی شبانه هفتگی معمولی مکس (بیتمن) و آنی (مک‌آدامز) را دنبال می کند. با این حال، هنگامی که با ترتیب دادن یک مهمانی رمز و راز قتل، همه چیز تغییر می کند. آنچه شروع به یک دورهمی سرگرم کننده کرد، به سرعت به مجموعه ای ترسناک از پیچ و تاب های وحشتناکی تبدیل می شود که گروه دوستان باقی مانده ما را به هسته مرکزی می رقصند.

این فیلم کمدی اکشن با بازی خیره کننده بازیگران، فیلمبرداری خیره کننده و طرح داستانی پیچیده و جذاب، یک تجربه سینمایی فراموش نشدنی را ارائه می دهد. اگر از طرفداران فیلم های سرگرم کننده و هیجان انگیز هستید، این فیلم را از دست ندهید!”یک قاتل در میان ما است”، یک حس مشترک در فیلم های این لیست است. چیزی ترسناک در مورد اینکه نتوانیم به شخصی که در کنار ما ایستاده است اعتماد کنیم وجود دارد و Game Night یکی از بهترین فیلم ها برای بررسی آن احساس است. دیدن بیتمن و مک‌آدامز که به جیب های کمدی خود خم می شوند، این فیلم را خاص می کند، و اگر می خواهید شخصیت هایی را که از آنها حمایت می کنید (و علیه آنها) و یک طرح هیجان انگیز که شما را به لبه صندلی خود خواهد انداخت، برای Game Night آماده شوید.

۶-Bad Times at the El Royale (2018)

Bad Times at the El Royale یک تریلر از سرتاسر است. به ال رویال، یک هتل قدیمی در مرز کالیفرنیا-نوادا خوش آمدید که اخیراً به خانه هفت دنیای در حال برخورد تبدیل شده است. یک روحانی، یک خواننده، چند خواهر، یک فروشنده، مدیر هتل و تنها بیل لی برای یک شب که همه چیز خراب می شود دور هم جمع می شوند.این فیلم یک تریلر هیجان انگیز و پر جنب و جوش است که با بازی خیره کننده بازیگران، فیلمنامه هوشمندانه و کارگردانی ظریف، شما را تا انتها در تعلیق نگه می دارد. اگر از طرفداران فیلم های تریلر هستید، این فیلم را از دست ندهید!فیلمی مانند Knives Out بر بازیگران و شخصیت های قوی متمرکز است تا داستان را پایه گذاری کند. با طرح داستانی و محیط جدا شده از Bad Times، شخصیت ها باید واقعاً برجسته باشند تا مخاطبان را هوشیار نگه دارند. این فیلم نمایشی از بازی های بازیگران حماسی و طرح رازآمیزی است که پیش بینی آن دشوار است.این فیلم یک تریلر هیجان انگیز و پر جنب و جوش است که با بازی خیره کننده بازیگران، فیلمنامه هوشمندانه و کارگردانی ظریف، شما را تا انتها در تعلیق نگه می دارد. اگر از طرفداران فیلم های تریلر هستید، این فیلم را از دست ندهید!

۵-Clue (1985)

چه چیزی مانند Knives Out بیشتر از یک گروه از مردم و یک قصر که در آستانه تبدیل شدن به صحنه جنایت است، فریاد می زند؟ Clue سال ۱۹۸۵ این کار را می کند! Clue سرنوشت شش نفر را دنبال می کند که با اخاذی به یک قصر دورافتاده آورده می شوند. آنها اسلحه می گیرند، چراغ ها خاموش می شوند و کسی می میرد. کسانی که باقی مانده اند باید قبل از اینکه همه آنها قربانی شوند، بفهمند که قاتل کیست.این فیلم یک کمدی جنایی پیچیده و جذاب است که با بازی بازیگران فوق العاده، فیلمنامه هوشمندانه و کارگردانی ظریف، شما را از ابتدا تا انتها در تعلیق نگه می دارد. اگر از طرفداران فیلم های کمدی جنایی هستید، این فیلم را از دست ندهید!

اگر عاشق فیلم‌های معمایی جنایی هستید، پس حتماً فیلم کلاسیک Clue را تماشا کنید! این فیلم در طول سال‌ها به یک اثر محبوب تبدیل شده است و با ترکیب هوشمندانه طنز و رمز و راز، مسیر را برای فیلم‌های معمایی جنایی مبتنی بر قلب و خنده هموار کرده است. اگر از فیلم مدرن Knives Out لذت بردید، مطمئن شوید که Clue را در لیست تماشای خود قرار داده‌اید.

این فیلم نوعی کمدی سیاه است که در آن طنز با عناصر تعلیق یا ترسناک ترکیب شده است. این ژانر اغلب از طنز برای تحمل‌پذیرتر کردن موقعیت‌های غم‌انگیز یا نگران‌کننده استفاده می‌کند. در مورد Clue، طنز برای ایجاد فضایی پر تعلیق و رمز و راز استفاده می‌شود، در حالی که همچنین کلیشه‌های این ژانر را به سخره می‌گیرد.Clue یک فیلم هوشمندانه و سرگرم‌کننده است که شما را تا انتها در تعلیق نگه خواهد داشت. اگر عاشق فیلم‌های معمایی و کمدی هستید،آن را به هیچ وجه از دست ندهید.

۴-The Menu (2022)

در یک فضای بسیار تاریک‌تر، فیلم The Menu را داریم. The Menu Hulu در سال ۲۰۲۲ منتشر شد و به راحتی یکی از بهترین فیلم‌های کمدی ترسناک اخیر است. با بازی آنیا تیلور-جوی، رالف فاینس و نیکلاس هولت، این فیلم شما را به هیچ وجه نمی‌تواند آرام کند. این فیلم هیجان‌انگیز داستان یک زوج را دنبال می‌کند که ظاهراً برای یک قرار آخر هفته به یک جزیره دورافتاده سفر می‌کنند تا تجربه آشپزی یک عمر را داشته باشند. سلویک (فاینس) یک سرآشپز مشهور است که یک منو با ابعاد حماسی را تدارک دیده است. با این حال، ممکن است چند دوره در منو وجود داشته باشد که این مهمانان برای آن ثبت نام نکرده اند.

این فیلم تاریک و پر تعلیق با بازی های خیره کننده بازیگران، داستان پیچیده و کارگردانی استادانه، شما را تا انتها در تعلیق نگه می دارد. اگر از طرفداران فیلم های ترسناک کمدی هستید، این فیلم را از دست ندهید!هر چقدر تلاش کنید، فیلم The Menu یک فیلم است که نمی توانید پایان آن را حدس بزنید. پیچ و خم های این فیلم از آن نوع سواری است که ما از Knives Out دوست داشتیم. فاینس در این نقش جذاب است و حتی بعد از اینکه اعتبارات به پایان رسید ، فراموش کردن او دشوار است. اگرچه این ورودی یک طرح رمز و راز قتل سنتی را دنبال نمی کند ، اما مخلوطی از ترس ، کمدی و البته قتل وجود دارد که دشوار است به درستی انجام شود. همراه با برخی از بازتاب های اجتماعی و ماهیت انسان ، The Menu شما را به سواری فراموش نشدنی خواهد برد.

۳-Sherlock Holmes (2009)

یکی از برجسته ترین جنبه های Knives Out و Glass Onion اجرای Daniel Craig به عنوان Detective Benoit Blanc است. با این حال، آیا هر کارآگاه می تواند به رتبه افسانه ای مانند تنها و تنها Sherlock Holmes دست یابد؟ در فیلم Sherlock Holmes سال ۲۰۰۹، رابرت داونی جونیور نقش کارآگاه مشهور را بازی کرد. در فیلم، شرلوک هلمز و دکتر واتسون (جود لاو) در حال کار هستند و در حال بررسی یک رشته قتل در لندن هستند. هلمز و واتسون به زودی متوجه می شوند که کشف اسرار تاریک این پرونده از آنچه تصور می کردند سخت تر است.رمان‌های محبوب شرلوک هلمز اثر آرتور کانن دویل، اساس این رمز و راز اکشن از Guy Ritchie هستند. بنابراین، ساخت فیلم‌هایی درباره چنین شخصیت‌های شگفت‌انگیزی کار بزرگی است. با این حال، داونی و لاو به عنوان این زوج نمادین الکتریکی هستند. حتی برای این دو نفر به تنهایی، Sherlock Holmes یک فیلم عالی برای تماشا است اگر از طرفداران Knives Out هستید.

۲-Murder Mystery (2019)

در میان بسیاری از موارد، Knives Out یک کشتی سرگرم کننده است، که یکی از دلایل اصلی این است که فیلم Murder Mystery 2019 به کارگردانی Adam Sandler و Jennifer Aniston در این لیست قرار دارد. در این فیلم، یک زوج برای احیای شور و شوق در ازدواج خود به تعطیلات اروپایی مجلل می روند. وقتی یک میلیاردر به قتل می رسد، این زوج به جرم قتل متهم می شوند.این فیلم به دلیل بازی خوب بازیگران، داستان خنده دار و رمانتیک و کارگردانی سرگرم کننده، یک تجربه سینمایی فراموش نشدنی را ارائه می دهد. اگر از طرفداران فیلم های کمدی جنایی هستید، این فیلم را از دست ندهید!با وجود اینکه این فیلم مورد استقبال منتقدان قرار نمی گرفت، مخاطبان مطمئناً از دیدن دوباره ساندلر و آنیستون در کنار یکدیگر لذت بردند. در نظر ما، ساندلر هرگز اشتباه نمی کند. از اساس، این فیلم سرگرم کننده و خنده دار است، و طرح معمایی قتل که در آن پراکنده شده است، فقط به سطح عالی تری از درام و تعلیق برای حفظ علاقه مخاطبان اضافه می کند. آیا این رمانتیک ترین فیلم رمز و راز قتل در عصر مدرن است؟ نه. آیا باید آن را تماشا کنید اگر عاشق Knives Out هستید؟ ما مطمئناً فکر می کنیم که بله!

۱-Ready or Not (2019)

ترکیب ترسناک و کمدی دوباره به کار رفته است! در فیلم Ready or Not (آماده یا نه)، زنی جوان پس از برگزاری عروسی رویایی خود با مرد مورد علاقه‌اش، خود را در حال فرار برای نجات جانش می‌یابد. کسی که به دنبال او می‌گردد؟ خانواده جدیدش! این فیلم مهیج سال ۲۰۱۹ با بازی سامارا ویوینگ در نقش عروس، گریس لو دورماس درنقش داماد، شما را به وجد خواهد آورد و باعث می‌شود در یک لحظه چشمان خود را ببندید و در لحظه دیگر از خنده روده‌بر شوید.

این فیلم داستان گریس را دنبال می‌کند که با آرچی لو دورماس، مردی ثروتمند، ازدواج می‌کند. بعد از عروسی، خانواده آرچی یک سنت خانوادگی عجیب را به او تحمیل می‌کنند: او باید تا سپیده صبح زنده بماند تا یکی از اعضای خانواده او را در بازی «آماده یا نه» دنبال کند. اگر گریس در بازی پیروز شود، عضو خانواده او یک میلیون دلار به او می‌دهد. اگر نه، او کشته خواهد شد.

گریس با این واقعیت که باید برای زندگی خود بجنگد، دست و پنجه نرم می کند. او باید از اعضای خانواده آرچی که همه مسلح هستند، فرار کند. این فیلم پر از سکانس‌های اکشن و ترسناک است که شما را روی صندلی خود میخکوب می‌کند.

اما Ready or Not (آماده یا نه) فقط یک فیلم ترسناک نیست. این فیلم همچنین دارای لحظات خنده‌دار زیادی است. شخصیت‌های فیلم به‌طور باورنکردنی خنده‌دار هستند، و دیالوگ‌ها اغلب بسیار خنده‌دار هستند.این فیلم برای کسانی که به دنبال یک فیلم ترسناک و کمدی سرگرم کننده هستند، انتخاب مناسبی است. Ready or Not (آماده یا نه) شما را به وجد خواهد آورد و باعث می‌شود تا پایان فیلم در ترس و خنده باشید.«آماده یا نه» موفق می‌شود که در تمام طول مسیر غیرقابل پیش‌بینی و پرتعلیق باشد، در حالی که باعث می‌شود مخاطبان نیز بخندند. منحصر به فرد کردن ژانر وحشت همیشه به این خوبی و عمدی انجام نمی شود. با این حال، این فیلم دقیقاً به آن دست می یابد. با گروه بازیگران درخشان و مفهومی منحصربه‌فرد، Ready or Not طرفداران ژانر ترکیبی هیجان‌انگیز-ترسناک-کمدی را برانگیخته می‌کند، ارتقایی شبیه آنچه Knives Out با معمای جنایی و کمدی به دست آورد.