چطور فیلم تعاملی Black Mirror: Bandersnatch را بدون اکانت نتفلیکس ببینیم یا چگونه فیلم جدید شبکه نتفلیکس را در سیستم شخصی خود ببینیم بدون آنکه حساب کاربری در نتفلیکس داشته باشیم؟ این سوالی است که برای بسیاری از فیلم دوستان و علاقه‌مندان به فیلم در چند روز گذشته پیش آمده است و احتمالا بارها وقت گذاشته اند تا راهی برای سوال خود از نتایج گوگل بیابند.

همانطور که قبلا در مقاله‌ای که میتوانید از اینجا بخوانید درباره اولین فیلم اینتراکتیو شبکه نتفلیکس توضیح دادیم، شبکه استریم نتفلیکس اوایل دی ماه بود که اولین فیلم تعاملی خود را در ادامه سریال آیینه سیاه ( Black Mirror: Bandersnatch ) منتشر کرد. این فیلم به‌گونه‌ای ساخته و طراحی شده است که در بسیاری از قسمت‌های فیلم شما می‌توانید از بین گزینه‌هایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد انتخاب کنید که فیلمنامه داستان در کدام مسیر داستانی ادامه یابد. اما باتوجه به طراحی تعاملی که این فیلم دارد در صورتی که تنها بخواهید از پخش کننده‌های معمولی بر روی سیستم و یا تلوزیون خود برای نمایش فیلم استفاده کنید، از این ویژگی جذاب باید چشم بپوشید و یا با توجه به تحریم بودن ایران در استفاده از این شبکه امکان مشاهده فیلم را در شبکه نتفلیکس بیخیال شوید.

اما قضیه وقتی جالب می شود که یک برنامه نویس ایرانی به نام علی زمانی کار جذابی انجام داده است.

علی زمانی در پروفایلش خود را این‌گونه معرفی کرده است:

دانشجوی انصرافی فیزیک،علاقه‌مند به نحوه کار کردن پدیده‌ها و سیستم‌های پیچیده، یک برنامه‎نویس کنجکاو در مورد تکنولوژی‎های جدید و یک انسان کنجکاو.

علی زمانی در ادامه مطلب خود توضیح می‌دهد که مشکل دقیقا جاییست که پلیر (player) مناسبی برای این نوع فیلم‌ها وجود ندارد و او تصمیم گرفته است که خود دست به کار شود و از طریق زیرساختی که توسط برنامه نویس دیگری که در اینجا آمده است یک نسخه بهتر و کاربر پسندتر برای پخش این فیلم آماده نماید.

او همچنین نکاتی را برای هر چه بهتر تماشا کردن این فیلم متذکر شده است که عبارتند از :

  1. پلیر تحت وب است، با مرورگر کروم و کروم بیس تست شده (‌ویوالدی)‌ و با مرورگر فایرفاکس مشکل کداک دارد.
  2. کابران می‌بایست نسخه 5 ساعته رو دانلود نمایند( 5:12:14 )‌ و فایل دانلودی رو به پلیر اضافه کنند (‌ درگ یا سلکت کنید).

برای استفاده از این پلیر و مشاهده فیلم Black Mirror: Bandersnatch کافیست روی لینک زیر کلیک کنید و سپس فیلم را داخل پلیر کرومی درگ کنید تا فیلم به صورت تعاملی برای شما به نمایش درآید. برای پخش زیرنویس فارسی: بر روی پلیر کلیک راست کنید و گزینه Show Controls را انتخاب کنید. و سپس از کلیدهای موجود در پایین صفحه گزینه Captions را بر روی Persian قرار دهید تا زیرنویس فارسی فیلم با ترجمه اختصاصی ویوین فعال شود.

پلیر تعاملی بدون زیرنویس فارسی :‌ Bandersnatch Interactive Player

گیت‌هاب پروژه : BandersnatchInteractive