آشغال‌های دوست داشتنی
کارگردان:
محسن امیریوسفی
ژانر: اجتماعی
سال تولید: ۱۳۹۱
کشور: ایران

فیلم سینمایی آشغال‌های دوست داشتنی محصول سال 1391 در ژانراجتماعی و به کارگردانی محسن امیریوسفی است. این فیلم روایت زندگی یک شب از مادری است که فرصت دارد مشکل بزرگی را به کمک خانواده‌اش حل کند. این مادر که منیر نام دارد تمام اعضای خانواده‌اش در یک قرن اخیر تاریخ ایران درگیر مبارزات سیاسی بوده‌اند و حالا او با چالشی بزرگ درباره اتفاقات سال ۸۸ مواجه شده است.….

فیلم آشغال‌های دوست داشتنی در سال ۱۳۹۱ تولید شد ولی همان سال توقیف و پس از شش سال با ممیزی‌هایی که روی آن اعمال شد بالاخره توانست با کلی سر و صدا راهی اکران زمستان ۹۷ شود . این فیلم داستان مادری را روایت میکند که در هیاهوی سال ۸۸ درگیر چالشی بزرگی می‌شود. ما در تحریریه ویوین به تماشای این فیلم نشستیم تا ببینم چه شد که بعد از شش سال رفع توقیف شد. جدای از بازیگران مطرحی که در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند میتوان به دیالوگ‌های جذاب و کَل کَل کارکترها با هم در طول فیلم را نام برد که جذابیت فیلم را دو چندان کرده است. کل فیلم در یک خانه قدیمی فیلم‌برداری شده که بیشتر سکانس‌ها در یک اتاق گرفته شده است البته همه چیز را نمی‌گوییم چون ممکن است خدایی نکرده داستان را لو بدهیم.
این فیلم شاید برای برخی افراد کسل کننده باشد و اواسط فیلم بیخیال تماشا کردن بشوند و سالن سینما را ترک کنند ولی اگر دنبال یک فیلم با یک ایده جدید هستید که با گذشت شش سال از ساخت آن هنوز تازه است حتما به تماشای آن بنشینید.

در ادامه این مقاله سعی کرده‌ایم نظرات مردم و منتقدین را از وب سایت‌های مختلف، کنار هم بیاوریم تا شما هم تصمیم بگیرید که این فیلم را ببینید یا نه!!
بعد از تماشای ” آشغال‌های دوست داشتنی ” در پایین همین صفحه نظرات خود را با سایر کاربران و بینندگان در میان بگذارید.

نظرات مردم درباره فیلم سینمایی آشغال‌های دوست داشتنی

«اگه سال ۸۸ زیر ۱۸سال داشتید با فیلم #آشغالهای_دوست_داشتنی ممکنه خیلی ارتباط برقرار نکنید چون یه جورایی حس فیلم گره خورده با خاطراتی که تجربه‌‌اش کردی، ولی من دوستش داشتم.»
FariN (توییتر)
😊
« یه آشغال به تمام معناست؛ به هیج وجه نرید سینما! وقت تلف کنی تمام»
هستم فعلا (توییتر)
🙁
«یه چیز خوب داره که نشون می‌ده اینکه اینهمه آتش و دعوای سیاسی و عقیدتی توو این مملکت فقط با گفتگو و با عشق حل می‌شه.»
یک کتابفروش خوشحال (توییتر)
😊
«اصن خوب نبود، حالا شاید به خاطر حذفیاتش، ولی چیزی که پخش شد خوب نبود !»
Saliiika (توییتر)
🙁
«فیلم رو حتما ببینید…به تیتراژش هم خیلی دقت کنید..من امشب دیدم و به نظرم کم بود…باید برم و یک بار دیگه هم ببینم حتما»
Behrouz Firouzi (توییتر)
😊
«این فیلم هیچ‌چیز هم که نداشته باشد همین‌که جای خالی برخی قاب‌ها را به تو یادآوری می‌کند، کار ارزشمندی است»
Jila Baniyaghoob (توییتر)
😊
«ایده خوبی بود ولی اجرای خوبی نبود»
ریحــ ? ــآن (توییتر)
🙁
«آشغالهای_دوست_داشتنی شاید فیلم خوبی نباشه ولی تلنگر خوبیه واسه اینکه هممون با هر عقیده ای آدمیم و حق داریم کنار هم زندگی کنیم»
afshin (توییتر)
🤔
«همه نمیتونن اونجوری که باید باهاش ارتباط برقرار کنن باید تجربه کرده باشن یه سری چیزارو ولی اگه ارتباط برقرار کنن خیلی غم داره»
Yennefer (توییتر)
🤔
«چه خوب جامعه چندپاره ایران رو در قالب یک خانواده به تصویر کشیده»
Somayeh Ra (توییتر)
😊
«کل فیلم یه طرف، “خونه ی مادربزرگه هزارتا قصه داره” یه طرف»
Fatemehzri (توییتر)
😊
«بدم نیومد ، خیلی هم خوشم نیومد اما نکته اینه که بعد از دیدنش آدم به فکر فرو میره»
Mohammad (توییتر)
🤔
«برای فیلم داستانی بلند کم‌مایه است. فیلم در گسترش قصه و پروراندن شخصیت‌ها مشکل اساسی دارد و از میانه به بعد خسته‌کننده می‌شود.»
Navab Pourabed (توییتر)
🙁
«فیلمی متفاوت از هر چی فیلم که تا حالا دیدید. یا از فیلم متنفر میشید و سالن را ترک می کنید یا اینکه عاشقش میشید. »
امیر (سینما تیکت)
🤔
«از اول تا به آخر فیلم چهار تا قاب عکس با هم حرف میزنند خوب تا یه حدی بیننده کشش داره و حرفایی که هزار بار تا حالا شنیدیم»
نازنین (سینما تیکت)
🤔

نظرات منتقدین درباره فیلم سینمایی آشغال‌های دوست داشتنی

««آشغال‌های دوست داشتنی» اثری است، متظاهر، گول زننده و به شدت عقب مانده. پشت ایده متفاوتش پنهان می‌شود و چیزی نشان نمی‌دهد. فیلم هیچ پیش زمینه‌ای برای ورود مخاطب به رویاهای کارکترش ندارد و به شدت تحمیلی است. آشغال‌های دوست داشتنی نه در واقعیت ریشه دارد و نه در حوزه ی عالم رویا. آشغالی است که ظاهرا برای سازنده اش دوست داشتنی هم بوده!»
امیرحسین بهروز (سلام سینما)
🙁
«« آشغالهای دوست داشتنی » گرم و لطیف، آشنا و قابل لمس اما تهی از ایده و نقطه عطف و گسترش طرح اولیه می باشد. محسن امیر یوسفی به خوبی موفق شده تا آدمهای داستانش را برای تماشاگر قابل لمس نماید و تماشاگر نیز به خوبی آنها را باور می کند، اما مشکل اینجاست که فیلم در طرح اولیه خود باقی می ماند و داستانش بسط و گسترش نمی یابد.»
میثم کریمی (مووی مگ)
🤔
«آشغال های دوست داشتنی از معدود فیلم های سینمای ایران است که بی آنکه خود التهاب را نمایش دهد بازتابی درست را از تنش ها و استرس ها و نیز حواشی آن به معرض نمایش می گذارد و ایده خلق دوستی از دل تنش و برقراری گفتمان و ایجاد همدلی در متنی از سوءتفاهم ها و ناهمراهی را مطرح می سازد.»
نیما بهدادی مهر (سلام سینما)
😊
«آشغال های دوست داشتنی یک فیلم ساده ست که حتی به ملودرام هم تبدیل نمی شود، قاعده و ساختار فیلم سیاسی تفاوت های بسیاری با این فیلم دارد»
افشین علیار (سلام سینما)
🙁
«فیلم در هیچ یک از الگوها و قالب های متعارف و رایج سینمای ایران نمی گنجد و فیلمی بسیار جسورانه است که به رغم ضعف های روایی و برخی ساده انگاری ها که در پردازش شخصیت هایش رخ داده است به هیچ الگوی ثابتی از داستان گویی پای بند نمی ماند و به واسطه ی فضاسازی خوبش و سیر درستی که در ترسیم بحران های تاریخی و سیاسی یک خانواده دارد (که نماد مردم یک کشورند) و تأثیر آن انگیزه ها، تصمیمات و عواقبشان بر مادر خانواده (نمادی از کشور) می تواند نبض مخاطبش را پیدا کند و او را به بهترین شکل ممکن تحت تأثیر قرار دهد»
یاسمن خلیلی فرد (سلام سینما)
😊