مبارز۲ – کرید – (Creed II)
کارگردان:
استیون کیپل جونیور
ژانر: ورزشی، درام
سال تولید: ۲۰۱۸
کشور: آمریکا

فیلم سینمایی مبارز 2 (کرید 2 Creed II) محصول سال 2018 در ژانر ورزشی و درام است و توسط استیون کیپل جونیور ساخته شده است. این فیلم که در ادامه مبارز ۱ (Creed) که محصول سال 2015 است ساخته شده و از المان‌های تاثیرگذار‌تر و بهتری نسبت به نسخه قبلی استفاده کرده و توانسته نظر بسیاری از منتقدین و کاربران را به خود جلب کند. یکی از این المان‌های تاثیر گذار استفاده از چند قطعه موسیقی سری فیلم‌های راکی است که همین امر باعث شده حس نوستالژی به بییندهای این فیلم و دوست داران سری فیلم‌های راکی را القا کند و سازندگان در ایجاد چنین حسی بسیار موفق عمل کرده‌اند.

سری فیلم های کرید در واقع ادامه‌ای بر داستان سری فیلم‌های راکی با بازی سیلوستر استالونه (Sylvester Stallone) است که حال نقش او از یک بوکسر به یک مربی بوکس تغییر کرده و دنباله‌ای بر ماجراهای گذشته را از سر گرفته که این امر موجب شد تا طرفداران سری راکی کمی نگران شوند و احتمال این را دادند که ممکن است ابهت سری فیلم‌های راکی را خراب کند. از همین رو منتقدین و طرفداران قبل از ساخت فیلم بسیار نسبت به این سری سخت‌گیری کردند و همین سخت‌گیری‌ها باعث شد تا سازندگان در ساخت سری کرید۲ بسیار دقت کنند تا لطمه‌ای به فیلم راکی وارد نشود و این دقت زیاد موفقیت سازندگان را در پیش داشت.

اگر فیلم سینمایی کرید ۲ را هنوز ندیده‌اید می‌توانید با مطالعه نظرات کاربران و منتقدان در این مقاله و جمع‌بندی امتیازات تصمیم بگیرید این فیلم را ببینید یا نه؟
اما اگر فیلم را دیده‌اید نظر خود را با ما و سایر کاربران در پایین همین صفحه درمیان بگذارید.

فیلم مبارز ۲ (Creed II)

نظرات مردم درباره فیلم سینمایی کرید۲

«یک فیلم بسیار انگیزشی و دیدنی و بسیار نفس گیر»
amin (بلکس‌آپ)
😊
«این پسره تو فیلم کرید موقعی که مشت میزنه مثه موقعی که ما ادای فیلم هندیا رو درمیاوردیم «گیش گیش» از خودش صدا درمیاره»
Eeyore (توییتر)
🤔
«دیشب Creed ll دیدم و فیلم به مراتب از قسمت اولش ضعیفتر بود. روایت داستانی کلیشه ای و بازی بد بازیگرا. در کل فیلم خوبی از آب در نیومده بود.»
دون کورلئونه (توییتر)
🙁
«CREED II قشنگ یاد آدم میندازه چرا در خلق کاراکتر های دنیای بوکس هیچکس دیگه پا جای پای سیلوستر استالونه نمیذاره بعد 40 سال هنوزم راکی بلبوا یه چیز دیگس»
Levandino (توییتر)
🤔

نظرات منتقدین فیلم سینمایی کرید۲

««کرید ۲» به واقع فیلمی درباره‌ی ایمان است. فیلم درباره‌ی این است که «آدونیس کرید» چگونه ایمان خود را از دست می‌دهد، در بیابان سرگردانی قدم می‌زند و سپس دوباره برای به دست آوردن آن مبارزه می‌کند. به جای تمرین در یک اتاقک فلزی، راکی این بار او را به صحرا می‌برد که شبیه به باشگاه «مدمکس» است. او باید به جهنم برود و از آنجا بازگردد. «کرید ۲» با روح و مهارت ساخته شده است و «جوردن» در تمام لحظات این اثر با چنان تعهدی بازی کرده است که به نظر تنها چیز مهم برای او در این دنیا همین فیلم است.»
نقد فارسی
😊
«با تمام ویژگی های مثبت اثر، باید این را هم اضافه کرد که « کرید 2 » اگرچه داستان هوشمندانه و جذابی را – مخصوصاً برای طرفداران این سری – روایت می کند، اما فاقد لحظات ماندگاری است که بتواند اثر را در یاد مخاطب نگه دارد. فارغ از فرمول هایی که اینگونه آثار دارند و اتفاقاً همگی براساس سری « راکی » نیز بنا شده اند، باید گفت که فیلم یک تکرار خوش رنگ و لعاب به شمار می رود که قطعاً برای تماشا گزینه مناسبی محسوب می شود اما نمی تواند به مرحله ای برسد که در یاد مخاطب بماند. شاید ساخت سری داستانهای راکی بالبوا ( در اینجا « کرید » ) هرگز نقطه انتهایی نداشته باشند، اما در عین حال هرگز هم قادر نخواهند بود تا مانند گذشته، ضربه سهمگینی به مخاطبش وارد کند تا فیلم در یاد و خاطره اش باقی بماند!»
مووی مگ
🤔
«کرید ۱ خیلی بیشتر از دنباله های راکی به هدف اصلی فرنچایز راکی وفادار بود. متاسفانه کرید ۲ فقط می خواهد آن دنباله ها را تکرار کند، و نتیجه ی آن یک فیلم قابل پیش بینی شده است. راکی ۴ با این جمله از راکی تمام شد که: اگه من بتونم تغییر کنم، و تو بتونی تغییر کنی، همه می تونن تغییر کنن! اما کرید ۲ هیچ تغییری نکرده و فقط یک دنباله ی قدیمی برای فیلم های راکی است.»
آریا مووی
🙁
«با توجه به این که چنین مجموعه هایی معمولا پایانی ندارند، مواجه شدن با این اثر که به نظر لازم می رسد منجر به ایجاد حس رضایت و لذت می شود. چنین نتیجه ای با بازی ها و کارگردانی به بار نشسته است که در این درام هردو نقش برابری داشته اند. کرید 2 شایسته تشویق است. »
سلام سینما (گاردین)
😊
«می‌توان گفت که به ندرت یک ایده‌ی اصلی و جدید یا یک سبک جدید در این اثر وجود دارد. فیلم کرید 2 اثری به حساب می‌آید که انگار یک نوع دنباله برای سری فیلم راکی است؛ اثری که همان شخصیت‌ها، تم‌ها، مبارزه‌ها و شرایط مختلف را بازیابی کرده است و حالا مایکل بی. جردن و تسا تامپسون را به جای سیلوستر استالونه و تالیا شایر قرار داده است.»
مووی نیشن
🙁
«فیلم Creed 2 یک اثر فوق‌العاده خوب است؛ یک اثر کاملا ورزشی با محوریت بوکس که با نکته‌های زیبای الهام گرفته و همچنین علم مخصوصی که در آن وجود دارد، به رسم و سنت ژانر خودش احترام گذاشته است اما با این حال، باز هم احساس می‌شود که یک اثر کاملا جدید و هیجان انگیز است.»
نیویورک تایمز
😊