زمان مطالعه: < 1 دقیقه

جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)
کارگردان:
دیوید ییتس
ژانر: درام، فانتزی
سال تولید: ۲۰۱۸
کشور: آمریکا

فیلم سینمایی جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد(Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald) محصول سال ۲۰۱۸ در ژانرهای درام و فانتزی به کارگردانی دیوید ییتس است. این فیلم ادامه‌ای است بر فیلم جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنان ( Fantastic Beasts and Where to Find Them ) که در سال ۲۰۱۶ اکران شد و دومین اقتباس از سری کتاب‌های جدید جی.کی رولینگ یعنی Fantastic Beasts است.

داستان فیلم جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد، پس از اتفاقات قسمت اول جریان دارد که در پایان آن مشاهده کردیم که گلرت گریندل‌والد با کمک نیوت اسکمندر دستگیر شد. با این حال ، گریندل‌والد موفق شده از زندان فرار کند و در حال جذب طرفداران بیشتری برای خود است. داملبدور در تلاش است تا برنامه‌ها و نقشه‌های گریندل‌والد را خنثی کند و در این راه کمک نیوت اسکمندر ، شاگرد سابقش در مدرسه هاگوارتز را قبول می‌کند. اما این ماموریت ساده‌ای نخواهد بود و آنها از خطراتی که این ماموریت دارد ، آگاه هستند و…

اگر فیلم سینمایی جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد را تاکنون ندیده‌اید می‌توانید با مطالعه نظرات کاربران در سایت‌های مختلف و منتقدان ایرانی و جهانی که در ادامه این مقاله است و جمع‌بندی امتیازات تصمیم بگیرید این فیلم را ببینید یا نه؟
اما اگر فیلم را دیده‌اید نظرتان را با ما و دیگر کاربران در پایین همین صفحه درمیان بگذارید.

فیلم جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)

نظرات مردم درباره فیلم سینمایی جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد

«»
🤔
«به نظر من در این قسمت جلوه های ویژه فوق العاده بود ولی خود داستان بریده بریده با ضرباهنگ تند و بدون انسجام بود فقط هدفش رسیدن از نقطه الف به نقطه ب بود حالا اینکه چطوری این کار انجام بشه ظاهرا از نظر نویسنده ها اهمیت چندانی نداشته. در مجموع به نظر من قسمت قبلی خیلی بهتر بود»
امیر (بلکس‌آپ)
🙁
«شاید بتونم لقب شلخته‌ترین، سرکاری‌ترین و ناامید کننده‌ترین فیلم سال رو به Fantastic Beasts The Crimes of Grindelwald بدم که اصلا از پتانسیل‌هاش استفاده نمیشه، اما ست اپ خوبی برای قسمت سوم ایجاد کرد ولی با این وضع فیلمنامه نوشتن رولینگ (و تبلیغات سرکاری WB) جدا بهش امیدی نیست»
Masih Karimi ‏(توییتر)
🙁
«فیلم گیرا و جذابی نبود از قسمت اولش بیشتر خوشم میومد تا این قسمتش امتیاز کمی هم از سوی منتقدین هم تماشاچیا گرفت این فیلم اتفاقاتش قبل از داستان هری پاتره ،انتظار میرفت بهتر از این کار کنن»
mojtaba-Reporter ‏(توییتر)
🙁
«دیشب Fantastic Beasts 2 رو دیدم و میتونم بگم خیلی خیلی خیلی بهتر و پخته تر از اولیش بود و بطور کلی برگ هایم… بعدیشو بسازید لعنتیا ?»
دِر دِره آبی ‏(توییتر)
😊
«برای کسی که #هری_پاتر رو نه در حد یه پاترهد ولی در حد نرمال دوست داشته دیدن کارهایی که رولینگ داره جدیدا میکنه خوشایند نیست.تایید کردن آشغالی مثل فرزند نفرین شده و ساختن دنیای سینمایی از هری پاتر (Fantastic Beasts) اصلا چیز خوبی نیست.»
James Howlett (توییتر)
🙁
«نظر من که با منتقدان متقاوته . من از فیلم دوم بیشتر از فیلم اول خوشم اومد چون هیجان بیشتری داشت . شلوغ کردن فیلم هم نقطه ضعف نیست چون این مجموع ۵ قسمت داره و حضور اونا توی فیلم یک مقدمه برای حضورشون توی فیلم های دیگره»
کیمی(دیجی مگ)
😊
«واقعا برای چی اینقدر خانم رولینگ به دیووید ییتس اعتماد میکنه و آثار مقدس خودشو میده به یه کارگردان درجه ۴یا۵ خوب معلومه بعدش چی میشه من که بیشتر از این ازش انتظار نداشتم»
dabbe (دیجی مگ)
🙁
«به نظر من در این قسمت جلوه های ویژه فوق العاده بود ولی خود داستان بریده بریده با ضرباهنگ تند و بدون انسجام بود فقط هدفش رسیدن از نقطه الف به نقطه ب بود حالا اینکه چطوری این کار انجام بشه ظاهرا از نظر نویسنده ها اهمیت چندانی نداشته. در مجموع به نظر من قسمت قبلی خیلی بهتر بود»
امیر (بلکس‌آپ)
🙁
«به نظرم این قسمت هم زیاد جالب نشده بوده. امیدوارم قسمت بعدیش جذابتر باشه»
Amir KHP (بلکس‌آپ)
🙁
«بی تعارف میشه گفت رولینگ داره شماره ۲ انجام میده تو مقوله هری پاتر و آب هم شدیدا قطعه ! کلی از داستان هم که بخاطر سه گانه جانوران شگفت انگیز داره عوض میکنه»
هیچ کس (توییتر)
🙁

نظرات منتقدین فیلم سینمایی جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد

«طرفداران جی کی رولینگ عادت کرده اند که همواره در بازه یک تا صد، صد را در اختیار داشته باشند و به دیگران فخر بفروشند، اما « جانوران شگفت انگیز : جنایات گریندلوالد » اینبار نمی تواند آنان را به فخر فروشی تشویق کند. اینبار ازدیاد داستانهای فرعی و شخصیت و موقعیت ها باعث شده که تجربه نابی را پشت سر نگذاریم. باید منتظر قسمت های بعدی این عنوان باشیم تا بتواند ریخت و پاش هایی که در « جنایات گریندلوالد » انجام داده را سر و سامان ببخشد و به یک اتحاد برسد.»
مووی‌مگ
🙁
«این یک واقعیت ترسناک است که فیلم Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald از داستانش ضربه می‌خورد و نه از چیز دیگری چرا که در بین اعضای سازنده این فیلم، نام رولینگ از همه بیشتر می‌درخشد و او گل سر سبد آنهاست اما حالا همین گل سرسبد لطمه‌هایی به بدنه فیلم وارد کرده است. گرچه بازهم باید اعتراف کرد که رولینگ در زمان نوشتن هفتگانه هری پاتر خود هم توانست در کتاب آخر پاسخ کوبنده‌ای به برخی انتقادات دهد و ثابت کرده که در آستینش چیزهایی دارد و با رو کردن آنها می‌تواند بدرخشد. شاید باید صبر کرد و منتظر ماند که جادوی رولینگ این بار هم در سری فیلم‌های آتی جانوران شگفت انگیز عملخواهد کرد یا خیر.»
دیجیاتو
🤔
«بهترین لحظات «جانوران شگفت انگیز : جنایات گریندل والد» ، سکانس های کاراکتر محور آن است و در آنها نیز از جلوه های ویژه ی بسیار جذابی استفاده شده که برای یک فیلم ۱۳۵ دقیقه ای یک امتیاز بسیار ویژه به حساب می آید. سکانس های وحشت آور نیز تاثیر خود را به خوبی بر روی مخاطب می گذارد.»
سلام سینما (ReelViews)
😊
«فیلم در مرتبط کردن بخش‌های مختلف با یکدیگر و همچنین آماده کردن بینندگان برای قسمت‌های بعدی نقش عالی‌ای ایفا می‌کند اما توانایی خود به عنوان یک فیلم مستقل شدیدا زیر سوال است و اینکه چرا یک نفر باید به تماشای این اثر برود. بی‌شک طرفداران «هری پاتر» به تماشای این اثر خواهند نشست و البته کمی هم سرخورده خواهند شد که با همچین فیلمی پس از ۲ سال انتظار مواجه می‌شوند.»
نقد فارسی
🤔
«این فیلم از آن دسته فیلم هایی می باشد که توانست نام سری مجموعه فیلم های هری پاتر را زنده کند اگرچه قسمت اول این فیلم زیاد چنگی به دل نمی زد و دارای نقص های بسیار زیادی بود اما رولینگ سعی کرده است تا در این قسمت تمام توان خود را برای حل کردن مشکلات خط داستانی بکارگیرد که انصافا کارش زیاد هم بود نبوده است و توانسته تا حدودی با حضور Grindelwald به عنوان شخصیت منفی فیلم به داستان نظمی نسبی ببخشد اما در کل باید گفت یک بی برنامگی و از هم گسستگی در هر دو داستان به چشم می خورد اما چیزی که به فیلم جان دوباره می بخشد بازی بازیگران این فیلم می باشد که از مهمترین آنها می توان به بازی جود لاو اشاره کرد که توانست حضوری موفقیت آمیزی را از خود به نمایش بگذارد.»
نقد فارسی
😊
«به فیلم Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald تبریک می‌گوییم که توانست لقب اولین اثر افتضاح دنیای گسترده و جذاب جادوگری هری پاتر را کسب کند. دو قسمت ابتدایی سری فیلم هری پاتر اصلا آثار خوبی به حساب نمی‌آیند اما مهم نیست که کریس کلمبوس چقدر آنها را غیرجذاب و به‌شدت طولانی ساخته است؛ زیرا آنها به خاطر داستان‌های فوق‌العاده جذاب و واقعا جادوگرانه‌ای که برای آنها نوشته شده بود، نجات یافتند و آثار محبوبی شدند.»
اسلیت
🙁