زمان مطالعه: ۲ دقیقه

مافوق – اُورلرد – Overlord
کارگردان:
جولیوس اوری
ژانر: اکشن، ماجراجویی، ترسناک، جنایی
سال تولید: ۲۰۱۸
کشور: آمریکا

فیلم سینمایی مافوق – اُورلرد – (Overlord) محصول سال ۲۰۱۸ در ژانرهای اکشن، ماجراجویی، ترسناک و جنایی به تهیه‌کنندگی جی جی آبرامز و کارگردانی جولیوس اوری است. اتفاقات این فیلم به سال‌های جنگ جهانی دوم برمی‌گردد ، جاییکه گروهی از سربازان چترباز در جبهه‎ی دشمن فرود می‎آیند تا به یک روستای مرموز نفوذ کنند. اما آنها در می‎یابند که نازی‎ها با ایجاد آزمایشگاهی در حال تولید نیروهای ماوراطبیعی هستند.

“جی جی آبرامز” وقتی این چند حرف را کنار هم می‌بینیم ناخودآگاه به یاد سریال بزرگ لاست می‌افتیم که با گذشت چندین سال از اکران آن، هنوز پرچم‌دار سریا‌ل‌های آمریکایی است. اما داستان وقتی جالب می‌شود که این نام به عنوان تهیه کننده روی پوستر فیلم مافوق (Overlord) باشد. پس خود را برای یک اثر هیجان‌انگیز آماده می‌کنیم تا یک اثر اکشن و ماجرایی را ببینیم که با افزودن تم تخیلی بر آن هیجانش دو چندان می‌شود.

اما این همه ماجرا نیست!
به قول ایرانی‌ها وقتی زیادی دلت را صابون بزنی ممکن است داستان عوض شود و از آن سمت پشت بام به پایین سقوط کنی. البته که اینجا سقوط از بام به آن شدت نیست ولی خب انتظار زیادی هم نباید داشت.
این فیلم در کنار اکشن و المانهای خوبی که در اختیار دارد، نتوانسته در بخش داستان پردازی به‌خوبی عمل کند و متاسفانه در بسیاری از دقایق، ریتم فیلم کند و هیجان آن کاهش پیدا می‌کند.
اما زیادی هم بد قصه را نگویم. این فیلم جاهای خوبی هم دارد که اگر کمی در همین صفحه پایین بروید نظر برخی از منتقدین و کاربران در سایت‌های مختلف برای جمع‌بندی شما آمده است.

ما در تحریریه ویوین این فیلم را به شما پیشنهاد می‌کنیم تا به تماشای آن بنشینید، ولی قبل از تماشا روی اسم جی جی آبرامز خط بکشید و این فیلم را بدون هیچ پیش زمینه‌ای برای یک‌بار و آن هم برای سرگرمی تماشا کنید.
بعد از تماشای فیلم هم شما می‌توانید در پایین همین صفحه نظر خود را با سایر کاربران و بینندگان در میان بگزارید.

فیلم مافوق (Overlord)

نظرات مردم درباره فیلم سینمایی اورلُرد

«»
🤔
«فیلم #Overlord چه فیلم جالبی بود، از هر ثانیه‌ش لذت بردم»
Farshad Ghodsi (توییتر)
😊
«اگر دنبال یک فیلم سرگرم کننده اکشن و هیجانی و ترسناک میخواهید این فیلم رو اصلا از دست ندهید داستان غافلگیرکننده و متفاوت از جنگ جهانی»
RAMIN ? ? (توییتر)
😊
«شخصا دوسش داشتم! فیلمبرداری اوایل فیلم استثنایی بود. فیلمی با چاشنی ترس و شیطان»
Hope (توییتر)
😊
«اگه فیلم اندازه پوسترش هم خوب بود، یکم قابل هضم بود. یه آشغال کامل»
sekarspriyar (توییتر)
🙁
«یه نگاه متفاوت نسبت به جنگ جهانی دوم که زامبی هم داره. فیلمی که باید دید»
densha88 (توییتر)
😊
«به عنوان فیلم ترسناک نبینیدش. بیشتر اکشنه و تخیلی. فقط هم میخواد نازی ها رو زامبی نشون بده و آمریکایی هارو منجی!»
Ali (توییتر)
🤔
«فقط جلوه های ویژش خوب بود داستانش مزخرف»
arminohd (توییتر)
🙁
«فیلم خوبی بود اما هدف خاصی رو دنبال نمی کرد و تکلیفش با خودش معلوم نبود که می خواد چجوری باشه یا موضوع اصلیش حول چه چیزی باشه و به نظرم با ندیدنش هیچ چیزیرو از دست نمی دید»
s4j4d (سلام دانلود)
🤔

نظرات منتقدین درباره فیلم سینمایی اورلُرد

«اگر اورلرد به عنوان یک بازی ویدیویی ساخته می‌شد، یکی از پروژه‌های خیلی خوب و عالی به حساب می‌آمد. حال این اثر تبدیل به یک فیلم سینمایی شده و در نهایت می‌توان آن را به عنوان یکی از کارهای خیلی خوب به شمار آورد.»
ویلیام بیبیانی (TheWrap)
😊
« اورلرد ممکن است آن فیلم Call of Duty: Zombies که شما انتظارش را دارید، نباشد اما می‌توان گفت که یک اثر سینمایی به شدت سرگرم‌کننده به حساب می‌آید؛ اثری که محوریت آن جنبه‌های ترسناک جنگ و همچنین هیجان حمله‌های زامبی‌ها است.»
رافائل متامایور آگویتون (آی جی ان)
😊
«یک اثر فوق‌العاده خوش ساخت که ترکیبی از المان‌های آثار جنگی قدیمی است. علاوه بر اینکه المان‌های جنگی در این اثر وجود دارد، شما شاهد صحنه‌های ترسناک و دلهره‌آور آثار سینمایی ترسناک هم خواهید بود. این اثر سراسر سرگرم‌کننده و لذت‌بخش است.»
کریس ناشاواتی (اینترتینمنت ویکلی)
😊
«اگر شما جنبه‌ها و صحنه‌های ترسناک این اثر را حذف کنید، آن وقت اورلرد تبدیل به یک فیلم زشت می‌شود که به طرز عجیبی غیرقابل تحمل است.»
ریچارد ویتاکر (آستین کرونیکل)
🙁
«کمبود انرژی و همچنین تخیل داستانی‌ای که در این اثر وجود داشت، باعث شد تا لذت‌بخشی و هیجان‌انگیزی مبارزه سربازان داستان با موجودات وحشتناک مقابلشان، خیلی کم و کوتاه به نظر بیاید.»
مایکل اوردونا (سان فرانسیسکو کرونیکل)
🙁
«فیلم Overlord شاید در بخش اعظمی از ماجرا در جلوی دوربین کلیشه‌ای به نظر برسد ولی هر چه باشد، یک قصه معمولی را در قالب ۱۰۰ دقیقه با ریتم سریع تعریف می‌کند که هر فرد علاقه‌مند به سینما از تماشای آن خسته نمی‌شود. مشکل ما با فیلم در همین زیادی معمولی بودنش است. »
رسول خردمندی (دیجیاتو)
🤔