فلورنس پیو: Florence Pugh

تاریخ تولد: ۳ ژانویه ۱۹۹۶ در آکسفورد، انگلستان

مهم‌ترین افتخارات: نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم «زنان کوچک»

بیوگرافی کوتاه:

فلورنس پیو در سال ۱۹۹۶ در آکسفورد انگلستان متولد شد. وی در دوران کودکی به دلیل ابتلا به بیماری تراکئومالاسی مشکلات زیادی را پشت سر گذاشت به حدی که خانواده وی تصمیم گرفتند به کشور اسپانیا مهاجرت کنند تا آب و هوای این کشور باعث آزار فلورنس نشود. اما در نهایت در ۶ سالگی آن‌ها بار دیگر به انگلستان بازگشتند و فلورنس در این کشور دوران تحصیلی خود را آغاز کرد و اولین بار علاقه خود به بازیگری را کشف کرد.

وی زمانی که در حال تحصیل بود نخستین‌بار در سال ۲۰۱۴ در فیلم «The Falling» تجربه کرد. فیلمی که با تحسین منتقدان مواجه شد اما این فیلم «Lady Macbeth» که توانست نام او را بیش‌ازپیش بر سرزبان‌ها بیندازد. فلورنس پیو برای بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزه ستاره نوظهور بفتا شد و از او به‌عنوان استعداد آینده سینما نام بردند. وی در سال ۲۰۱۹ با بازی در فیلم تحسین شده «Midsommar» توانست نگاه‌ها را به‌سوی خود جلب کند و درعین‌حال تبدیل به یکی از غایبان بزرگ فصل جوایز شود. بااین‌حال، او مدتی بعد با بازی در فیلم «Little Women» توانست سرانجام نخستین نامزدی اسکار خود را کسب و نام خود را به‌عنوان یک ستاره در هالیوود مطرح کند.

فلورنس پیو: Florence Pugh

نکاتی که احتمالاً درباره فلورنس پیو (Florence Pugh) نمی‌دانید:

برادرش تونی سباستین و خواهرش رافائلا پیو نیز بازیگر هستند.

نوازنده گیتار و پیانو است.

در همان مدرسه‌ای درس‌خوانده که سِر لارنس اولیویر، امیلیا کلارک و کیت هرینگتون درس‌خوانده‌اند.

پدرش صاحب رستوران و مادرش مربی رقص هستند.

تست بازیگری او برای بازی در فیلم «The Falling» نخستین تست بازیگری‌اش محسوب می‌شد که در آن پذیرفته شد.

وی و هم‌بازی‌اش در فیلم «زنان کوچک» یعنی سیرشا رونان، برای بازی در نقش یلنا بلووا در نظر گرفته شده بودند. اما پس از اینکه بازی پیو در فیلم «Fighting with My Family» مورد تحسین قرار گرفت، مارول ترجیح داد از او در فیلم «بیوه سیاه» استفاده کند.

در حال حاضر با زک برافِ بازیگر در رابطه است.

فلورنس پیو: Florence Pugh

مهم‌ترین آثار فلورنس پیو (Florence Pugh):

  • Lady Macbeth
  • Midsommar
  • Little Women
  • Black Widow

منبع