در حالی که برخی از ژانرها ساده و شفاف هستند، کمدی قلمرو متفاوتی را ترسیم می کند. حتی پس از یک قرن فیلمسازی، کماکان یکی از شخصی ترین و ذهنی ترین ژانرهای فیلمسازی باقی مانده است. در نهایت، طنز چیزی است که برای برخی کلیک می کند و برای دیگران کاملاً از دست می دهد. اما این خوب است. زیرا یک کمدی واقعاً متعالی فراتر از کل ایده تعبیر برای مصرف و لذت بردن جهانی اوج می گیرد. با ارائه خنده ای که مسری است و برای همه سنین مناسب است، این فیلم ها داستان های خود را با قلب و الهام بخشی نیز لایه بندی می کنند.در مورد خوردن این محتوا، چندین سرویس پخش ارائه گزینه های عظیمی می کنند. در میان آنها، Paramount+ چیزی برای خنداندن هر استخوان خنده ای دارد، خواه به کمدی های رمانتیک یا تقلید از ژانر تمایل داشته باشید. با بازی ستارگان بزرگ در نقش شخصیت های احمقانه، این فیلم ها با دیالوگ های باهوش و موقعیت هایی که در بهترین حالت غیرمنتظره احساس می کنند، به خود کمک می کنند. کمدی فیزیکی با زمان بندی عالی ترکیب می شود و نتیجه آن فیلمی است که فراموش نشدنی می شود. اگرچه همه ما فیلم های مورد علاقه خود را داریم، تصمیم گرفته ایم تعدادی از فیلم های کمدی موجود در Paramount+ را به شما معرفی کنیم که می توانید هر زمان که بخواهید آنها را کشف یا دوباره ببینید.

۱۰-The Terminal (2004)

ترمینال داستانی واقعی را به طرز غیرمنتظره امیدوارکننده ای روایت می کند و آن را به یک کمدی سرگرم کننده و قابل تماشا تبدیل می کند. در فیلم، ویکتور ناورسکی با هدف تحقق خواسته پدر مرحوم خود به فرودگاه JFK می رسد. اما کودتای نظامی در کشور خود کراکوزیا، اسناد مهاجرت او را غیرمعتبر کرده است. اکنون او به عنوان شهروند هیچ کشوری در فرودگاه سرگردان است و به زندگی در ترمینال منصوب شده است، جایی که باید خوش بینی خود را حفظ کند.ترمینال به کارگردانی استیون اسپیلبرگ، یک داستان خنده دار از یک ماهی خارج از آب را روایت می کند و آن را با درام و انسانیت ترکیب می کند. تام هنکس برای نقش یک مرد عادی که به دلیل عزم و اراده آرام و طبیعت خوبش مورد علاقه همه قرار می گیرد کاملاً مناسب است. فضای کلی که مردی در یک حلقه بوروکراسی بی پایان گیر افتاده، یک مشاهده ظریف بر سیستم یک کشور و همچنین کارکردهای داخلی یک فرودگاه است. در مجموع، ترمینال فیلمی احساس خوبی است.

۹-Beverly Hills Cop (1984)


بیورلی هیلز کوب یک فیلم کمدی پلیسی رفاقتی است که به دلیل فروش جهانی بالای آن، رکورددار است. این فیلم داستان افسر پلیس دیترویت، آکسل فولی را دنبال می کند که برای تحقیق در مورد قتل بهترین دوستش به لس آنجلس می رود. بدون اختیار محلی، او از دو کارآگاه کمک می خواهد و از هوش خیابانی خود برای حل این پرونده استفاده می کند. اما در این فرآیند، او آرامش LAPD را بر هم می زند و سرانجام با یک باند تبهکار و ثروتمندان فاسد درگیر می شود.تعداد کمی از کمدی های رفاقتی به این اندازه نمادین هستند که حتی سالها پس از اکرانشان، جادویشان از بین نمی رود. ادی مورفی به عنوان مرد باهوش بسیار عالی عمل می کند، در حالی که در عین حال تیز و باحال می ماند و اکشن را جذاب نگه می دارد. استعداد او با کارگردانی پر جنب و جوش مارتین برست و زیبایی شناسی شیک لس آنجلس همراه شده است، که این فرنچایز را به یک موفقیت فوری تبدیل می کند.

۸-Bad Santa (2003)

هر دهه مجموعه ای از فیلم های تعطیلات کریسمس دارد که تعطیلات را سرگرم کننده تر می کند. بد سانتا یک کلاسیک شکننده ژانر است که داستان یک کلاهبردار بدبین به نام ویله سوک و دستیار عصبانی او مارکوس را دنبال می کند که با لباس سانتا و الف خود در مرکز خرید محلی سرقت کریسمس را انجام می دهند. دستور کار آنها ساده است، اما امسال، همه چیز کمی آشفته می شود وقتی ویله با یک پسر هشت ساله دوست می شود که طرح آنها را به خطر می اندازد.بد سانتا کریسمس فیلم ها را با بی‌رحمانه، توهین‌آمیز و R-Rated بودن دوباره تعریف کرد. این فیلم با بازی بیلی باب تورنتون و تونی کاکس در نقش این دو نمادین، که بهترین عملکرد خود را در لباس های خنده دار خود ارائه می دهند. اما بهترین قسمت این فیلم طنز جسورانه و شاد آن است که با حرکت میان بی رحمانه و جذابیت خود، جایگاه خود را حفظ می کند. طرفداران هنوز مطمئن می شوند که فیلم را در هر تعطیلات روشن می کنند، بنابراین قطعاً چیزی خاص در مورد آن وجود دارد.

۷-Planes, Trains and Automobiles (1987)

نیل پیج (استیو مارتین) یک مدیر تبلیغاتی است که فقط می خواهد به خانه خود در شیکاگو برای شکرگزاری برگردد. اما وقتی پرواز او لغو می شود، او مجبور است مدت زمان نامحدودی را با دلال حلقه پرده حمام دل گریفیث (جان کندی) بگذراند. با این که نیل به نظافت و نظم وسواس دارد و دل او را بی نهایت آزار می دهد، ماجراجویی هایی که در طول سفر خود در سراسر کشور اتفاق می افتد، آنها را مجبور می کند که شیوه های سختگیر خود را کنار بگذارند.شاید شگفت انگیزترین چیز در مورد Planes, Trains, and Automobiles این واقعیت است که به آرامی و واقعی ترین شکل، ارتباط بین شخصیت های اصلی خود را به تصویر می کشد. به عنوان یک سرودن ماندگار به دوستی، فیلم برخی از واقعیت های عاطفی را به نمایش می گذارد و در عین حال یک کلاسیک سفر جاده ای است. کارگردان جان هجز به روشی بعید طنز را به اشتراک می گذارد، به ما یادآوری می کند که حتی مخالفان نیز جذب می شوند.

۶-Ferris Bueller’s Day Off (1986)

فیلمی که به همان اندازه که خنده دار است، باعث تفکر می شود، روز تعطیل Ferris Bueller’s به شخصیت عنوان (Matthew Broderick) متمرکز است، یک دانش آموز دبیرستانی محبوب که برای گرفتن یک روز مرخصی از مدرسه و صرف آن با بهترین دوستش کامرون (Alan Ruck) و دوست دخترش Sloane (Mia Sara) جعل می کند. سه گانه به ماجراجویی ای دست می زنند و در خیابان های شیکاگو پرسه می زنند و بخار می کنند. در همین حال، مدیر مدرسه به شدت سعی می کند او را سر دست بگیرد.از نظر کمدی های نمادین دهه ۸۰، این یکی همچنان ماندگار است. متیو برودریک در نقش شخصیت عنوان حیله گر اما جذاب فوق العاده است. او دارای جذابیت غیرقابل مقاومتی است که باعث می شود برای موفقیت او ریشه کن شوید، هر چند ممکن است احمقانه به نظر برسد. فیلم توسط جان هجز کارگردانی شده است، که به دلیل توانایی استادانه خود در متعادل کردن شیطنت های سرگرم کننده با لحظات فکری تر که باعث احساس نوستالژی شما می شود، شناخته شده است.

۵-The Addams Family (1991)

این داستان پیچیده و دلپذیر به کارگردانی باری سوانفلد، خانواده را می بیند که کسی را که فکر می کنند عموی گمشده خود، عمو فستر، است را به خانه خود دعوت می کنند. در حالی که در واقعیت، این مرد یک جعل کننده است که توسط یک گروه از کلاهبرداران استخدام شده است که می خواهند ثروت ادیمز را غارت کنند. خانواده غریبه چیزهای شبح وار شب نیست. اما شخصیت های جدا شده و مراسم های شکنجه دهنده آنها مطمئناً آنها را جذاب و شیطانی مانند همیشه نشان می دهد.مخوف ترین و اشرافی ترین قبیله آمریکا از سال ۱۹۷۳ چندین ماجراجویی عجیب و غریب را با بینندگان به اشتراک گذاشته است. در مجموع، The Addams Family یک فیلم ترسناک خانوادگی نهایی است که برای یک شب سرگرم کننده ایده آل است. کارگردانی Sonnenfeld بسیار محکم است، اما کلید کارایی Addams شیمی بین بازیگران (که همه آنها به خوبی برای نقش های خود مناسب هستند) و طراحی صحنه شگفت انگیز آن است.

۴-How to Lose a Guy in 10 Days (2003)

فیلم “چگونه یک پسر را در ۱۰ روز از دست بدهیم” حول محور شخصیت های کیت هادسون، اندی اندرسون، نویسنده مجله، و متیو مک کانهی، بنیامین بری، مدیر اجرایی تبلیغات می چرخد. او شرط بندی می کند که می تواند در عرض ۱۰ روز هر زنی را تحت تأثیر قرار دهد، در حالی که اندی هدف خود را بر این قرار می دهد که هر مردی را در همان زمان دور کند. کدام یک از آنها برنده خواهد شد؟بهترین فیلمهای رمانتیک کمدی، درام و عاشقانه یک ترکیب عالی از خنده و قلب دارند و این همان چیزی است که باعث رضایت آنها می شود. در حالی که دهه ۲۰۰۰ شاهد افزایش فیلم های این ژانر بود، تعداد کمی از آنها موفق شدند از بقیه متمایز شوند. فیلم کلاسیک “چگونه یک پسر را در ۱۰ روز از دست بدهیم” یکی از آنها است. بعد از همه، وقتی دو بازیگر اصلی دارای شیمی عالی هستند، فیلم به عنوان یک کل ارتقا می یابد. فیلم کلاسیک با صحنه های سرگرم کننده پشت سر هم به پایان می رسد و با یک پایان خوش به پایان می رسد.

۳-Scouts Guide to the Zombie Apocalypse (2015)

بن (تای شاریدان)، کارتر (لوگان میلر) و آگی (جوی مورگان) از کودکی پسران شکارچی بوده اند. در آستانه آخرین کمپ خود، شیوع زامبی در شهر رخ می دهد، و در این زمان تمام مهارت های کسب شده، افتخار و دوستی آنها مورد آزمایش قرار می گیرد. به عنوان دانش آموزان سال دوم دبیرستان و دوستان مادام العمر، سه نفر با زامبی ها در یک جنون وحشی روبرو می شوند. همانطور که مخاطرات افزایش می یابد و تعداد زامبی ها همچنان در حال افزایش است، پسران با خنده انگیزترین ترفندها برای خلاص شدن از آنها و نجات مغز خود از خوردن می آیند.ترکیب ژانر زامبی با کمدی همیشه ترکیبی عالی است – این یک نظریه آزمایش شده و واقعی است. علاوه بر این، Sheridan، Miller و Morgan دارای شیمی عالی روی صفحه هستند. راهنمای زامبی برای شکارچی ها شامل ماجراهای دیوانه کننده در طول ۹۰ دقیقه اجرا است، بنابراین هرگز لحظه ای برای کسل شدن وجود ندارد.

۲-Clerks (1994)

صرافی ها ادامه دهنده سنت فیلم های تنبل با معرفی دو کارمند پیشخوان، دانته (برایان اوهالوران) و راندال (جف اندرسون) است که به سادگی اجازه می دهند ساعت ها بگذرند. روال روزانه آنها شامل مشتریان مشکل ساز، لذت بردن از مکالمات بی معنی و اظهار نظرهای وحشیانه در مورد فیلم ها و فرهنگ عامه است.Kevin Smith وارد عرصه فیلمسازی با کمدی کم بودجه دوستانه شد که در سال ۱۹۹۴ منتشر شد. این فیلم به صورت سیاه و سفید فیلمبرداری شده است، که پوچی محیط کلی را منعکس می کند. حتی پس از دو دهه، این جواهر مستقل خود را به عنوان پروژه ای نوآورانه ثابت می کند که ضرب آهنگ مغزهای خسته را که به دنبال بازی هستند، به هر طریق ممکن به دست آورده است.

۱-Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem (2023)

یک افزودنی صادقانه و به راحتی دوست داشتنی به مجموعه Teenage Mutant Ninja Turtles، این فیلم ۲۰۲۳ بینندگان را به یک شورش بی وقفه از جهش یافته های محبوب ما پرتاب می کند که مایل هستند هر کاری برای پذیرفته شدن به عنوان نوجوانان عادی انجام دهند. برای این منظور، برادران وارد نیویورک می شوند و با آوریل اونیل (با بازی فوق العاده ایو ایدبری) آشنا می شوند که آنها را به یک سازمان جنایتکار مرموز هدایت می کند تا بتوانند قلب مردم را به دست آورند.Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem دقیقاً همان چیزی است که عنوان آن نشان می دهد. علاوه بر این، قلب زیادی دارد که آن را یکی از بهترین فیلم های انیمیشن سال می کند. از نمایش تکنیک های کلاسیک هنرهای رزمی خود تا به اشتراک گذاشتن جوک های داخلی، شخصیت ها خود را به عنوان مرتبط، خلاق و طنزآمیز نشان می دهند. علاوه بر این، تبهکاران فیلم نیز نوآورانه و خیره کننده هستند تا طرفداران را خوشحال کنند.