در هر جنبه ای از سینما، ارزش ترسناک همیشه کمتر از سایر ژانرها در نظر گرفته شده است. این صرفاً یک ژانر است که همیشه در کنار دیگران قرار نمی گیرد. دلایل مختلفی وجود دارد و اگرچه در سال های اخیر یک احیای ترسناک اجتناب ناپذیر بوده و نظر بسیاری از بینندگان و منتقدان را تغییر داده است، اما وحشت هنوز احترامی که شایسته آن است را دریافت نمی کند. برای وفادارترین طرفداران وحشت، سوال همیشه این خواهد بود: “چه چیزی لازم است؟”رشد این ژانر بسیار چشمگیر بوده است. مدل های تجاری بر اساس محبوبیت ترسناک و میزان رشد آن با توسعه خدمات پخش ایجاد شده اند. این یک هیولای اجتناب ناپذیر است که همیشه در پی ژانرهای “جدی” تر و پیروان آنها است که نمی توانند ارزش آن را درک کنند. مثالی عالی برای این تقسیم بندی دوره سالانه معروف به “فصل جوایز” است که در آن همه فیلم ها به نوعی مورد تقدیر قرار می گیرند. خوب، همه به جز فیلم های ترسناک.
با این حال، در گذشته، وحشت به اندازه کافی مورد شناسایی قرار گرفته است. نمی توانیم بگوییم که همه چیز بد است. حضور چشمگیر جرارد پیل در اسکار با فیلم “برو بیرون” چشم انداز را به اندازه کافی تغییر داد تا به تولیدکنندگان ترسناک امید دهد که در پروژه هایی که برای مخاطبان بسیار محبوب هستند اما برای منتقدان چندان محبوب نیستند، تلاش کنند. در طول تاریخ این ژانر، اجراها در فیلم های ترسناک احتمالاً قابل توجه ترین عنصر تولید بوده است که گاهی اوقات در کمپین های FYC حضور دارند.با ورود به فصل جوایز سال ۲۰۲۴، و بار دیگر شاهد کنار گذاشتن وحشت به خاطر باربنهایمر، جانشینی و دیگران هستیم، باید برخی از بازی های ترسناک بازیگران مشهور صنعت را به یاد بیاوریم که بدون شک بهترین حضور آنها در سینما است. . در زیر لیستی از بازیگرانی است که بهترین بازی آنها تا به امروز در یک فیلم ترسناک است.

۱۵-Lupita Nyong’o – Us (2019)


در فیلم “ما” به کارگردانی جوردن پیل، خانواده ای در تعطیلات ساحلی خود با چند مهمان مواجه می شوند. شب، چهار قلوهای همزاد در بیرون درب آنها ایستاده اند و خود را به عنوان جایگزین های بالقوه معرفی می کنند. وقتی آنها وارد خانه می شوند، خانواده متوجه می شوند که آنها نسخه های تحریف شده خود هستند که رفتار آنها اولیه و خشونت آمیز است. راز در یک شورش سراسری توسط موجوداتی نهفته است که تا به حال در زیرمجموعه تمدن ما ساکن بوده اند. این یکی از بهترین فیلم های ترسناک دهه ۲۰۱۰ است.در فیلم، لوپیتا نیونگو نقش ادی و رد، مادر و دوقلوی او را بازی می کند. نقش نیونگو برجسته است، زیرا او را مجبور می کند دو جنبه یکسان را با انگیزه های متفاوت کاوش کند. در حالی که ادی یک بازمانده معمولی است، رد یک حقیقت ناخوشایند را در خود دارد که باعث پیچش بزرگ فیلم می شود. این بازیگر برای بازی در فیلم ۱۲ سال بردگی برنده جایزه اسکار شد، اما در فیلم ما، او با دادن زندگی به یک ایده و نه فقط یک جفت شخصیت مشابه، خود را پشت سر گذاشت. عملکردی به این عمق و تیزبین، از هر دو جنبه فیزیکی و عاطفی، احساس می شود مانند بهترین استدلال برای اینکه چگونه اجراهای ترسناک باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

۱۴-Florence Pugh – Midsommar (2019)

در فیلم “Midsommar” ساخته آری استر، ماجرای دانی، زنی عزادار روایت می شود که دوست پسرش کریستین اهمیتی به غم و اندوه او پس از خودکشی خواهرش و والدینش نمی دهد. یکی از دوستان کریستین آنها را به سوئد دعوت می کند تا در جشنواره میدسومر در جامعه ای که در آن بزرگ شده است شرکت کنند. هنگامی که دانی وارد می شود و اتفاقات عجیبی شروع به رخ دادن می کند، او متوجه می شود که جشن ها دقیقاً سنتی نیستند.فریال پیج به دانی جان می دهد، و اگرچه این اولین نقش سینمایی او نیست، اما نقشی بود که او را در معرض دید قرار داد. یک سال قبل از نامزدی او برای اسکار برای بازی در فیلم زنان کوچک، پیج با کمک یک فیلمنامه عالی، رشد شخصیتی را به تصویر کشید. دانی آسیب دیده است، تقریباً روحش شکسته است. غم او غیرقابل تحمل است. در جامعه هارگا، او پناهگاهی پیدا می کند که او را درک می کند و او را به عنوان ملکه آنها معرفی می کند. به آرامی، دانی روی تخت سلطنت قرار می گیرد. اما روح او هنوز شکسته است. این تا زمانی که عدالت به روش های بت پرستی اجرا شود، دانی جدید خود را در یک پیشرفت شخصیتی درخشان توسط پیج نمی پذیرد. اگر به دنبال دلیلی هستید که چرا این بهترین عملکرد او است، فقط به این فکر کنید که چگونه روزها پس از دیدن فیلم در ذهن شما باقی مانده است.

۱۳-Jack Nicholson – The Shining (1980)

فیلم کلاسیک ترسناک The Shining داستان خانواده‌ای سه نفره تورنس‌ها را روایت می‌کند که رهبرانشان در فصل زمستان در یک هتل دورافتاده نگهبانی را می‌پذیرند.هتل Overlook با پوشاندن برف تعطیل می شود و جک متوجه می شود که این فرصت عالی برای پایان دادن به رمانی است که روی آن کار می کند. پس از چند روز انزوا، همسر و مادر، وندی، و دنی کوچک متوجه می شوند که ممکن است چیزی در راهروهای هتل جن زده در کمین باشد.جک نیکلسون در سال ۱۹۸۰ بسیار محبوب بود. پس از دریافت اولین اسکار خود در سال ۱۹۷۶ (سپس دو مورد دیگر را در سال های ۱۹۸۴ و ۱۹۹۸ برنده شد)، او یک بازیگر ارزشمند بود که از پیشنهاد همکاری با استنلی کوبریک در فیلم “The Shining” استقبال کرد. نتیجه بهترین عملکرد حرفه ای او بود و مسلماً آن یکی بود که در سال های اخیر به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته است.برای درک واقعی آن، باید بدانید که کوبریک چه چیزی را از رمان اصلی استیون کینگ نجات داده است و چه چیزی را با برداشت خود از کلیشه “خانه تسخیر شده” ترکیب کرده است. عملکرد نیکلسون یک ترکیب درخشان از هر دو جهان است، آمیزه ای از غیرقابل پیش بینی بودن و خشونت عاطفی که به طور تند و تیز از چهره شیطانی نیکلسون استفاده می کند و یک نمایش غم انگیز از فروپاشی عصبی را با حضور چیزی غیرطبیعی تقویت می کند.افراد ممکن است در مورد این واقعیت بحث کنند که اگرچه این نقش نمادین ترین نقش او است، اما بهترین او نیست. اما سعی کنید نمایش بهتری از وحشت انسانی را که توسط خشم یک روح شیطانی تقویت شده است تصور کنید – ایده مرگ خشونت آمیز که توسط حضور نامتعادل یک پدر و شوهر آزاردهنده امکان پذیر شده است.

۱۲-Nicole Kidman – The Others (2001)

فیلم “The Others” به کارگردانی آلخاندرو آمنابار داستان گریس استوارت، زنی تنها را روایت می‌کند که با آن و نیکلاس در عمارتی عظیم زندگی می‌کند. آن و نیکلاس فوق‌العاده حساس به نور هستند و زندگی روزانه گریس حول محور محافظت از فرزندانش می‌چرخد. در حالی که منتظر بازگشت همسرش از جنگ است، مراقبان جدیدی به در خانه او می‌آیند و خدمات خود را ارائه می‌دهند. گریس به زور قبول می کند و آنها را استخدام می کند، اما در عین حال، پدیده های عجیب و غریبی در عمارت محل زندگی آنها شروع به رخ دادن می کنند.این فیلم یک درام روان‌شناختی ترسناک است که بر روی تم‌های تنهایی، غم، و ترس از ناشناخته تمرکز دارد. فیلم با بازی خیره‌کننده نیکول کیدمن در نقش گریس، به‌خاطر فضای تنش‌زا و داستان پیچیده‌اش، مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.نیکول کیدمن در فیلم “The Others” به زیبایی نقش گریس استوارت را ایفا می کند. شاید بتوان گفت این بهترین نقش او تا به امروز بوده است. او با این نقش تمام نقش آفرینی های قبلی خود در فیلم های ترسناک گوتیک را جمع آوری کرده است و هر گونه ویژگی از کلیشه “زن هیستریک” را کنار گذاشته است. او یک نقش بسیار احساسی اما بر پایه ترس را ارائه می دهد. او شخصیت خود را با اضافه کردن درام جایی که لازم نیست، ترک نمی کند و با کمال ظرافت مادر شکاک را به تصویر می کشد که هیچ حرفی از فرزندانش درباره ارواحی که در خانه شناور هستند را باور نمی کند. خوشبختانه، این تصور اشتباه در سومین پرده فیلم با رهبری کیدمن که ایده او از یک عملکرد ترسناک کلاسیک است، شکسته می شود و گاهی اوقات این دقیقاً همان چیزی است که یک فیلم ترسناک نیاز دارد.

۱۱-Naomi Watts – The Ring (2002)

، فیلم “The Ring” داستان راشل کلر، مادری سرسخت و روزنامه نگاری تحقیقی را روایت می کند که به سردی درخواستی از خواهرش را می پذیرد. خواهرزاده راشل در شرایط مرموزی جان خود را از دست داده است و او تصمیم می گیرد که چه اتفاقی افتاده است. ظاهراً همه چیز مربوط به یک نوار است که شامل یک فیلم عجیب و غریب است که هفت روز پس از مشاهده آن شما را خواهد کشت. البته راشل آن را تماشا می کند، اما به هیچ چیز اعتقاد ندارد. وقتی پسرش هم ویدیو را می بیند، او مجبور می شود که برخی از پاسخ ها را در مورد مرگ های مرموزی که در اطراف نوار وجود دارد پیدا کند.The Impossible یک اجرای جذاب به ما ارائه داد. Mulholland درایو یک فراموش نشدنی. اما در حلقه، نائومی واتس با یک کارگردان بزرگ کار می کند تا یک اجرای بسیار صادقانه ارائه دهد که توسط یک تم ماوراء طبیعی محدود شده است که واتس را مجبور می کند بیشتر از آنچه فکر می کنید فریاد بزند. کلر یک روزنامه نگار بزرگ و بی امان است، اما این نقش جذاب او به عنوان یک مادر است که این کنسرت را جالب ترین کنسرت او می کند. او سرد، تقریباً بی‌توجه و بی‌توجه است، اما در مواجهه با یک بحران، ترکیبی مدرن از «دختر نهایی» و مادری نابخشودنی را انجام می‌دهد که همه چیز را برای زندگی پسرش به خطر می‌اندازد.به طور کلی، بازی Naomi Watts در فیلم “The Ring” یک شاهکار است که فیلم را به سطح بالاتری می برد. او یکی از با استعدادترین بازیگران نسل خود است و کار او در این فیلم گواهی بر تنوع او و توانایی اش در ایفای نقش های پیچیده و چالش برانگیز است.پایان جایگزین فیلم “The Ring” این موضوع را بهتر به نمایش می گذارد. راشل به پسرش آیدن متقاعد می‌شود که تنها راه نجات خود، ساختن یک کپی و مجبور کردن شخص دیگری به مرگ است. آنها با هم روی یک کپی کار می کنند، و سوال آیدن از “آیا همه چیز خوب خواهد شد؟” با یک شات که در آن نوار روی یک فروشگاه ویدیو قرار دارد، در دسترس بقیه جهان برای تماشای و مرگ پاسخ داده می شود. حالا، یک مادر واقعی چنین کاری می کند.

۱۰-Tim Robbins – Jacob’s Ladder (1990)

فیلم “Jacob’s Ladder” به کارگردانی Adrian Lyne در سال ۱۹۹۰ داستان Jacob Singer، یک سرباز جنگی را روایت می‌کند که حضور او در جنگ ویتنام پس از حمله به او به پایان رسید. اکنون، در شهر نیویورک امروزی، او از توهمات و چشم‌اندازهایی رنج می‌برد که او را تا حدی آزار می‌دهند که واقعیت را با هر آنچه در ذهنش است اشتباه می‌گیرد. این فیلم یکی از ناراحت کننده ترین فیلم های ترسناکی است که تا به حال خواهید دید.فیلم “Jacob’s Ladder” یک درام روانشناختی ترسناک است که بر روی تم‌های جنگ، PTSD، و ماهیت واقعیت تمرکز دارد. فیلم با برداشتی منحصر به فرد از توهمات جنگی و تأثیر آنها بر سلامت روان یک فرد، بیننده را به سفری روانی تاریک و پر از ترس و وحشت می برد.این فیلم برای سبک بصری منحصر به فرد خود، بازی های خیره کننده بازیگران، و داستان پیچیده و گیج کننده اش مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.فیلم ترسناک دست کم گرفته شده «نردبان جیکوب» در مقایسه با دیگر فیلم‌های هم نوع خود همیشه در درجه دوم اهمیت قرار دارد. اما بدون شک بهترین فیلم تیم رابینز است. رابینز با بازی جیکوب در فیلم، خالص ترین شکل ترس را در چشمان مردی به تصویر می کشد که وحشت را با چشمان خود دیده است. جیکوب نمی تواند شیاطینی را که ذهن او را تیره کرده اند از آنهایی که در واقعیت دنیوی او حضور دارند جدا کند. حتی اگر مردم Redemption در شاوشنک را بزرگ‌ترین اجرای او می‌دانند، بدون شک نردبان جیکوب تصویری بسیار مؤثر از یک روح شکسته انسانی است که سختی‌هایش بین حقیقت و خیال قرار می‌گیرد.

۹-Sissy Spacek – Carrie (1976)

فیلم “Carrie” به کارگردانی Brian De Palma در سال ۱۹۷۶ و بر اساس رمان Stephen King، داستان Carrie White، دانش آموز دبیرستانی خجالتی و منزوی را روایت می کند که توسط همکلاسی هایش و مادر سختگیر مذهبی اش، Margaret White، مورد آزار و اذیت قرار می گیرد.او به معنای واقعی کلمه هنگام دوش گرفتن بعد از کلاس ورزش به بلوغ می رسد و مورد آزار و اذیت و حمله همکلاسی هایش قرار می گیرد. مادر کری از این موضوع غافل است، زیرا او فقط به مذهب اهمیت می دهد و کری را یک اشتباه می داند. چیزی که مردم نمی‌دانند این است که کری دارای قدرت تله‌کینتیک است، و وقتی او را در وحشتناک‌ترین شوخی دنیا بازی می‌کنند، کری از خواب بیدار می‌شود.فیلم ترسناک کلاسیک Brian de Palma، بدون بازی خیره کننده Sissy Spacek در نقش نوجوان آسیب دیده، کامل نبود. شما واقعاً برای Carrie احساس می کنید، و این به خاطر بیان فیزیکی و احساسی Spacek از آسیب و درد است. “Carrie” اولین نامزدی اسکار او بود، و در حالی که چهار سال بعد برای “دختر معدنچی زغال سنگ” برنده شد، فیلم ترسناک دبیرستان خاطره انگیزترین او است. Spacek به طرز عجیبی وارد شخصیت می شود و برای مدتی بیش از ۹۰ دقیقه، او تبدیل به بهترین نماینده یک کودک دردمند می شود که روزی ناخواسته تصمیم می گیرد به او حمله کند، حتی علیه مادر بسیار مذهبی خود.Spacek با چنان عمق و اصالتی شخصیت Carrie White را مجسم می کند که آسیب پذیری، انزوا و احساسات خام یک دختر جوان که هم با بلوغ و هم با تلقین مذهبی شدید دست و پنجه نرم می کند را به تصویر می کشد.تبدیل شدن Spacek به Carrie چیزی جز حیرت انگیز نیست. او به راحتی بین شخصیت خجالتی و خجالتی Carrie و شخصیت شیطانی و انتقام جویانه خود جابجا می شود و تاثیری ماندگار بر مخاطب می گذارد. فیزیک او بی عیب و نقص است، حرکات لنگ Carrie، حالت بدنی خمیده او و دست های لرزان او را که نشان دهنده تلاطم درونی او هستند، به تصویر می کشد.

دامنه احساسی که Spacek به نقش می آورد واقعاً قابل توجه است. او به راحتی ترس، تحقیر، خشم و در نهایت خشم Carrie را بیان می کند. به ویژه چشمان او پنجره ای به روح او هستند، عمق درد او و کینه فروخورده ای را که در نهایت به جوش می آید، منتقل می کنند.بازی Spacek در “Carrie” یک کلاس بازیگری است که برای او نامزدی جایزه اسکار را به ارمغان آورد و جایگاه او را به عنوان یک نماد ترسناک تثبیت کرد. او به طور کامل نوجوان آسیب دیده را مجسم می کند، باعث می شود فیلم تاثیری عمیق تر و فراموش نشدنی داشته باشد.

۸-Rebecca Hall – The Night House (2021)

فیلم “The Night House” به کارگردانی David Bruckner داستان Beth Parchin، زنی را روایت می کند که اخیراً در شرایطی غم انگیز شوهرش را از دست داده است. آنها دقیقاً در حال گذراندن یک دوره سخت نبودند که او تصمیم به خودکشی گرفت. اکنون یک بیوه، Beth تصمیم می گیرد تا تحقیق کند که چه چیزی ممکن است شوهرش را به این کار وادار کرده باشد و کشف می کند که او ممکن است برخی اسرار تاریک داشته باشد. در همین حال، Beth شروع به ترسیدن از موجودات عجیب و غریب در خانه خود می کند.این فیلم یک درام روانشناختی ترسناک است که بر روی تم های غم، تنهایی، و فرار از واقعیت تمرکز دارد. فیلم با برداشتی منحصر به فرد از فقدان و تاثیر آن بر ذهن و روح انسان، بیننده را به یک سفر روانی تاریک و پر از ترس و وحشت می برد.ربکا هال از ابتدای کار خود به عنوان یک مجری درام قوی مورد ستایش قرار گرفته است. اما در The Night House (که کاملاً با فیلم Resurrection همراه شده است) تأیید می کند که چرا رابطه او با وحشت بیش از یک چیز طبیعی است و چرا او یکی از بهترین بازیگران امروزی است. تصویر او از بث آسیب دیده به درستی انجام می شود و نیازی به بررسی دقیق ندارد. او ممکن است در ابتدا با یک “زن هیستریک” اشتباه گرفته شود، اما هال بسیار بیشتر از یک شخصیت ارتجاعی را مجسم می کند. سردرگمی او تنها از جنبه ماوراء طبیعی موقعیت ناشی نمی شود، بلکه از تصمیم باورنکردنی همسرش برای تنها گذاشتن او نیز ناشی می شود. بله، دلیلی وجود دارد، و این وحشتناک است و از چشم هالز بث کاملاً مشاهده می شود.

۷-Isabelle Adjani – Possession (1981)

فیلم ترسناک روان‌شناختی آندری ژولوسکی به نام Possessionداستان Mark و Anna، زوجی است که باید با این واقعیت روبرو شوند که عشق آنها ناگهان فروکش کرده است. Anna اصرار دارد که طلاق بگیرد و Mark با رد دادن حضانت فرزندشان از او واکنش نشان می دهد. آنچه در ادامه می آید یک طرح شبح وار است که شامل دوقلوهای همسان، ترس بدنی و مادی شدن وحشتناک موضوع خیانت و اختلاف نظر است.ایزابل آجانی از اوایل دهه ۷۰ یک هنرپیشه پرکار بود، اما در Possession، او تمام تجربیات خود را به یک اجرای جذاب تبدیل کرد. آنا خشن است و رفتارش نامعقول است. اما این «کشف» فیلم را در پایان بسیار توضیحی تر می کند. جنبه فراطبیعی دگرگونی او سورئال است، اما در احساسات آنا دلیلی نهفته است، دلیلی که تنها در صورتی قابل مشاهده است که بتوانید موضوع را هضم کنید، همانقدر که دلخراش است. صحنه مترو بهترین لحظه آجانی در تمام دوران حرفه ای او است.possession”یک شاهکار دلخراش و ناراحت کننده است که به کاوش در اعماق احساسات انسانی، به ویژه ماهیت متغیر و مخرب عشق و خیانت می پردازد.”Possession” برای افراد ضعیف قلب نیست. این یک فیلم عمیقاً ناراحت کننده و تحریک آمیز است که مدت ها پس از پایان اعتبارات در ذهن شما باقی خواهد ماند. اما برای کسانی که جرات می کنند به اعماق آن بروند، یک تجربه سینمایی پاداش دهنده و تامل برانگیز است که بینش عمیقی در مورد پیچیدگی های روابط انسانی ارائه می دهد.

۶-Gary Oldman – Bram Stoker’s Dracula (1992)

نسخه ۱۹۹۲ Francis Ford Coppola از داستان کلاسیک گوتیک “دراکولا” نوشته Bram Stoker ما را به اروپای قرن نوزدهم می برد، جایی که کنت Vlad که از خواب قرن ها طولانی بیدار شده است، چشمش به Mina Murray، تجسم دوباره عشق گمشده خود از قرن ها قبل می افتد. این است که چگونه کنت دراکولا به یک نسخه جوانتر از خود تبدیل می شود و سعی می کند مینا را اغوا کند. اما شکارچی خون آشام Abraham Van Helsing برنامه های دیگری دارد.”دراکولا” یک داستان جذاب و دلهره آور است که مخاطبان را برای نسل ها مجذوب خود کرده است. این یک فیلم دیدنی برای طرفداران وحشت گوتیک است و یک کلاسیک ماندگار است که همچنان الهام بخش و شگفت انگیز است.گری اولدمن نه تنها به بهترین بازی خود دست یافت، بلکه بازی او از دراکولا بهترین تفسیر از شخصیتی است که سینما دیده است. در پشت گریم عالی، بازیگری وجود دارد که به طور کامل روحی شکسته را تجسم می‌دهد که مجبور شده از خون انسان تغذیه کند، به دلیل موضع سرکشی که او اتخاذ کرد زیرا خدا او را ناکام گذاشت. اما وقتی دوباره الیزابتا را در بدن زنی دیگر می یابد، به توانایی های خون آشام خود روی می آورد تا او را به یکی از خود تبدیل کند. با این حال، فیلم کاپولا، همانطور که استاندارد است، یک داستان عاشقانه نیز هست.اولدمن با بازی در نقش وینستون چرچیل در تاریک ترین ساعت، همه جوایزی را از آن خود کرد. و در حالی که نمی توانیم بگوییم که او لیاقتش را نداشت، بازی او در دراکولا بسیار کاملتر و پرشورتر به نظر می رسد. برای چنین شخصیت مهمی، او زمان زیادی از صفحه نمایش ندارد. همانطور که برای دیگران در این لیست اتفاق می افتد، وقتی نقش برنده جایزه را با بازی ترسناک او مقایسه می کنید، کدام یک را بیشتر به خاطر می آورید؟

۵-Sam Neill – In the Mouth of Madness (1995)

فیلم “در دهان تاریکی” به کارگردانی جان کارپنتر در سال ۱۹۹۴، داستان جان ترینت، یک بازرس بیمه آزاد را روایت می کند که برای تحقیق در مورد ناپدید شدن ساتر کین و بازیابی آخرین رمان او استخدام می شود. همراه با سردبیر کین، لیندا، او به هوب اند می رود و با شهری مواجه می شود که تحت تأثیر شدید آثار نویسنده قرار گرفته است.در “دهان تاریکی”، مرز بین واقعیت و داستان به طرز وحشتناکی محو می شود، زیرا ترینت در عمق ذهن کین فرو می رود و با نیروهای تاریکی روبرو می شود که داستان های او را زنده کرده است.این فیلم با الهام از آثار نویسنده ترسناک اچ. پی. لوکرفت، به کاوش در ماهیت وحشت و تأثیر قدرتمند خیال بر ذهن انسان می پردازد.بدون شک، بازی سام نیل در فیلم “در دهان تاریکی” بهترین ویژگی آن است. او توانایی نمایش سقوط یک مرد به یک دنیای فانتزی غیرقابل فهم را دارد، و اگرچه فیلم در برخی مواقع گیج کننده به نظر می رسد، دلیلی برای آن وجود دارد، و نیل ترینت همیشه در مرکز آن است، سعی می کند درک بیننده از واقعیت را نمایندگی کند. با این حال، این بار بهتر است خود را رها کنید، به خط معروف نورمن Bates “گاهی اوقات دیوانه شدن” ادای احترام کنید و از یک بازی ترسناک کمپینی اما عالی به دست یکی از بهترین بازیگران نیوزیلند لذت ببرید.

۴-Toni Collette – Hereditary (2018)

یک بار دیگر، آقای آری آستر فیلم جذابی را ارائه می دهد که بسیار بیشتر از آنچه ما دوست داریم اعتراف کنیم درباره ما صحبت می کند. در Heritary، گراهام ها از مرگ مادرشان غمگین هستند. مادر آنی مرده است، و در حالی که او مادری است که باید به خاطر خانواده‌اش به فعالیت خود ادامه دهد، با وقوع یک تراژدی دیگر، کنترل خود را از دست می‌دهد. آنی سعی می‌کند تا حدودی موقعیت را درک کند و متوجه می‌شود که ممکن است همه اینها به نسل خونی او مربوط باشد.”ارث خانوادگی” فیلمی نیست که به راحتی فراموش شود. این فیلم به مدت طولانی در ذهن شما باقی خواهد ماند و شما را وادار خواهد کرد که درباره خود و خانواده خود فکر کنید.Toni Collette’s مشارکت در فیلم ترسناک چیز کوچکی نبوده است. کار او در The Sixth Sense برای جایزه اسکار نامزد شد، چیزی که همه انتظار داشتند دوباره با نقش او در Hereditary رخ دهد. وقتی این اتفاق نیفتاد، هیچ کس نمی توانست چنین غیبت باور نکردنی را باور کند. بازی او به عنوان آنی گراهم شایسته مطالعه است. این یک احساس گسترده، خشونت آمیز، اما بسیار صادق است. اثبات بزرگ در صحنه شام ​​است، زمانی که آنی با عصبانیت منفجر می شود و به تنها پسر زنده خود می گوید که مادری ممکن است مساوی درد مطلق باشد. وقتی صحبت از بازی های ترسناک می شود، چیزی بهتر از این وجود ندارد

۳-Anthony Hopkins – The Silence of the Lambs (1991)


جاناتان دمی “سکوت بره ها” را روایت می کند داستان مامور FBI کلاریس استارلینگ که مجبور می شود برای دستگیری یک قاتل دیگر که در حال فرار است از کمک یک هیولا کمک بگیرد. استارلینگ با روانشناس روانپزشک به نام دکتر هانیبال لکتر مصاحبه می کند که شاید کلید دستگیری قاتل سریالی به نام بوفالو بیل را در اختیار داشته باشد. آنچه پس از آن می آید، نتیجه ارتباط استارلینگ با مردی بسیار باهوش با برخی خواسته ها و سلایق خاص است.”سکوت بره ها” یک فیلم روانشناختی ترسناک است که به بررسی مسائلی مانند تاریکی درون انسان، جنایت و روانشناسی می پردازد. این فیلم با بازی های درخشان جودی فاستر، آنتونی هاپکینز و تاد لوی، مخاطبان را به یک سفر ترسناک و پرپیچ و خم می برد.

آنتونی هاپکینز مسئول زنده کردن لکتر است ، نقشی که نوع نگاری است که او هرگز نتوانست از آن دست بردارد. با این حال ، ما او را شکایت نمی بینیم ، زیرا فیلم در سال ۱۹۹۲ جایزه اسکار را برای او به ارمغان آورد و به نقشه برداری شخصیت قاتلان زنجیره ای با بیش از رفتار خشونت آمیز دست یافت. لکتر رمانتیک و اغوا کننده است. اما او همچنین احساساتی و صادق به اندازه کافی است که به اعتراف ارتباطی که با یک مامور FBI دارد که قادر است او را برای آنچه هست ببیند.البته ، بازی هاپکینز با کار شگفت انگیز جودی فاستر در نقش استارلینگ همزیستی دارد ، اما تنها دلیل حضور او در این لیست این است که نقش او در “متهم” فوق العاده است و کمی بهتر از آن در “سکوت بره ها” است.

۲-Kevin Bacon – Stir of Echoes (1999)


“جنبش اکو” ساخته دیوید کوپپ داستان تام ویتزکی، مردی کارگری است که در شیکاگو با همسرش ماگی و پسرشان جیک زندگی می کند. در ابتدا مشخص می شود که جیک دارای توانایی های روانی است و او چیزهایی در خانه ای که به تازگی نقل مکان کرده اند می بیند. با این حال، تام در یک بازی مهمانی شرکت می کند که خواهر ماگی او را هیپنوتیزم می کند، و این باعث می شود که یک پنجره در ذهن تام باز شود که به او اجازه می دهد …”جنبش اکو” یک فیلم ترسناک روانشناختی است که به بررسی مسائلی مانند تاریکی درون انسان، واقعیت و توهم می پردازد. این فیلم با بازی های درخشان کیوان بیکن، کاترین ارب و زکری دی کاپ، مخاطبان را به یک سفر ترسناک و پرپیچ و خم می برد.
کیوان بیکن برای بازی تام ویتزکی در “جنبش اکو” به دنیا آمد. این بازیگر در به تصویر کشیدن یک موسیقیدان مطمئن اما سرکوب شده که به دلیل خانواده مجبور شد از شیوه های قدیمی خود دست بردارد، عالی عمل می کند. این همان تصویری است که قرار است از او داشته باشیم. اما سپس زندگی او تبدیل به یک تروما و غیرقابل کنترل می شود. فاجعه ای از یک شوهر و پدری که عقلش را از دست می دهد. همه اینها از طریق بازی بیکن دیده می شود، که دامنه دراماتیک خود را در فیلمی که لزوماً آنقدر از او نمی خواست، گسترش می دهد. وقتی صحبت از بازیگرانی می شود که به وضوح از فیلم هایشان لذت می برند، این همیشه به ذهن می آید.

۱-Bruce Willis – The Sixth Sense (1999)

“ششمین حس” ساخته ام. نایت شیامالان داستان دکتر مالکم کرو، روانشناس کودک در فیلادلفیا را روایت می کند که به دلیل دور شدن همسرش پس از یک تصادف با یکی از بیمارانش، مجبور به انجام یک پرونده جدید می شود. مالکم تصمیم می گیرد به یک پسر کوچک به نام کول کمک کند که از نظر اجتماعی دست و پا چلفتی است و به نظر می رسد نمی تواند احساسات خود را به مادرش ابراز کند. وقتی کول به مالکم می گوید که می تواند واقعاً “مردم مرده” را ببیند، خطرات افزایش می یابد. این فیلم به طور غیرقابل انکاری یکی از بهترین فیلم های ترسناک دهه ۹۰ است.این فیلم یک روانشناسی ترسناک است که به موضوعاتی مانند مرگ، غم و اندوه و ماهیت واقعیت می پردازد. این فیلم با بازی های درخشان بروس ویلیس، هالی جوئل Osment و Toni Collette، مخاطبان را به یک سفر ترسناک و پرپیچ و خم می برد.در حالی که بازی هالی جوئل Osment به عنوان کول هنگام اکران فیلم توجه همه را به خود جلب کرد، اما برای بروس ویلیس، که فقط در ژانرهای مختلف و با سبک های شخصیت های مختلف دیده بودیم، تغییر قابل توجهی بود. نقش او به عنوان مالکم منحصر به فرد، متفکرانه است و به تمام مهارت های بازیگری نیاز دارد که تا آن زمان توسط مخاطبان نادیده گرفته شده بود. حتی اگر مالکم را کمی سرد احساس کنید، فیلم دلیل آن را به شکل یک پیچ و تاب نشان می دهد، که در آن شاهد بهترین عملکرد اکشن استار بروس ویلیس خواهید بود.”ششمین حس” یک فیلم روانشناسی ترسناک است که به لطف بازی درخشان بروس ویلیس، به یکی از بهترین فیلم های این ژانر تبدیل شده است. اگر به دنبال یک فیلم ترسناک جذاب و درگیر کننده هستید، “ششمین حس” را از دست ندهید.