المیرا دهقانی بازیگر متولد ۵ شهریور ۱۳۷۳ در شهر شیراز است. دهقانی فارغ التحصیل کارشناسی در رشته صنایع غذایی است، او فعالیت هنری خود را با بازیگری در تئاتر آغاز کرد و در جدیدترین کار خود در سریال لحظه گرگ و میش همایون اسعدیان به ایفای نقش پرداخته است. در ادامه مطلب با ویوین همراه باشید تا بیوگرافی المیرا دهقانی را بررسی کنیم.

زندگی

المیر دهقانی در یک خانواده ۵ نفره به‌دنیا آمد، دو خواهر و یک برادر بزرگتر از خود دارد و عاشق پدرش است.

شروع فعالیت هنری

دهقانی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۸۸ و درست زمانی که ۱۵ سال داشت در ضمینه تئاتر و  زیر نظر سیامک کمالی سروستانی در شیراز شروع کرد و با شروع دانشگاهش به تهران آمد و در کارگاه بازیگری محمد معتمدی دوره دید.  او برای اولین بار با سریال «همه چیز آنجاست» در سال ۱۳۹۳ به کارگردانی شهرام شاه حسینی، بازیگری در تلویزیون را تجربه کرد. او در کنار بازیگری حالا در عرصه نوازندگی سازهای بادی نیز فعالیت می‌کند.

او پس شروع فعالیت در اولین تجربیات خود در جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاه تهران که سال ۱۳۹۲ برگزار شد نظرها رو به فعالیت‌های هنری خود جلب کرد.

سیر موفقیت با تئاتر

بازی در نمایش اکوئوس به کارگردانی محمد معتمدی که از ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ اجرای آن در تئاتر باران شروع شد و چندین ماه روی صحنه رفت نوید موفقیت این بازیگر جوان را می‌داد.
دومین تجربه المیرا دهقانی با سریال پرمخاطب 8.5 دقیقه در سال ۱۳۹۵ به کارگردانی مجدد شهرام شاه حسینی بود، در این سریال با یک گریم سنگین نقش مریم، مادر شخصیت احسان را بازی کرد. بازی او در این سریال مورد توجه و تحسین منتقدان قرار گرفت.

حنانه در لحظه گرگ و میش

المیرا دهقانی در آخرین فعالیت نمایشی خود به‌عنوان نقش اول به تلویزیون بازگشته است، او در سریال لحظه گرگ و میش و در نقش دختری به نام حنانه حضور دارد، این فیلم اثری از همایون اسدیان است و بازیگرانی چون فرید سجاد حسینی و فاطمه گودرزی در آن ایفای نقش داشته‌اند که می‌توانید از اینجا  اطلاعات بیشتری درباره‌ی آن بدست آورید.

گالری تصاویر المیرا دهقانی