در این مقاله نگاهی داریم به فیلم‌های عاشقانه‌ای که تا اینجا در سال ۲۰۲۱ اکران شدند و چند گزینه‌ که به‌زودی راهی سالن‌های سینما می‌شوند را هم بررسی می‌کنیم. کسی چه می‌داند شاید از دلِ بهترین فیلم‌های عاشقانه‌ی سال ۲۰۲۱ تایتانیکی دیگری خلق شد!

ژانر عاشقانه از پرطرفدارترین‌های سینماست اما این روزها پیدا کردن فیلم‌های عاشقانه‌ی خوب مثل پیدا کردن سوزن در انبار کاه است. عاشقانه‌هایی که گاهی در حد روابط سطحی و کلیشه‌ای تنزل پیدا می‌کنند و روابط سمی و دروغینِ زوج‌های غیرعادی، دلایلی هستند که با احتیاط بیشتری به سراغ این ژانر می‌رویم؛ اما فراموش نکنیم که در سال‌های نه چندان دور شاهد آثاری بودیم که بر روح و جانمان حک شدند و بهترین فیلم‌های تاریخ سینما هستند؛ از تایتانیک و کوهستان بروکبک گرفته تا کازابلانکا.

زوج‌های ماندگار فیلم‌های عاشقانه گاهی از طوفان سهمگین حوادث عبور و پایان شیرینی را خلق می‌کنند و گاهی هم زورشان به مشکلات نمی‌رسد و ناکام و مغموم پایانی تلخ را رقم می‌زنند اما در هر حالت قلب طرفدارانشان را تا ابد تسخیر می‌کنند.

*توجه: این فهرست بهترین فیلم‌های عاشقانه‌ی سال ۲۰۲۱ بر اساس بالاترین امتیاز IMDb مرتب‌شده و بدیهی است که آثاری که هنوز اکران نشدند در انتهای فهرست قرار می‌گیرند.

۱. رومئو و ژولیت (Romeo & Juliet)

رومئو و ژولیت
 • تاریخ انتشار: آوریل ۲۰۲۱
 • کارگردان: سیمون گادوین
 • بازیگران: جسی باکلی، جاش اوکانر
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷٫۹ از ۱۰
 • امتیاز متاکریتیک به فیلم: ۹۲ از ۱۰۰

رومئو و ژولیت اقتباسی از یکی از معروف‌ترین تراژدی‌های شکسپیر در ایتالیای مدرن است و قرار بود در قالب یک نمایش درخشان در تیاتر ملی لندن روی صحنه برود که همه‌گیری کرونا همه چیز را دگرگون کرد و رومئو و ژولیت به‌عنوان یک فیلم ساخته شد.

ماجرا درباره‌ی دو جوان عاشق است که سعی می‌کنند از مشکلات دنیای خشونت‌آمیزی که در آن ارزش‌های کاتولیک و سکولار درهم‌آمیخته، عبور کنند. با توجه به تجربه‌ی موفق «همیلتون» (Hamilton) در سال ۲۰۲۰ و توجه خوب منتقدین، پیش‌بینی می‌شود رومئو و ژولیت یکی از بهترین و مهم‌ترین فیلم‌های عاشقانه‌ی سال ۲۰۲۱ باشد.

۲. دوست ما (Our Friend)

دوست ما
 • تاریخ انتشار: ژانویه ۲۰۲۱
 • کارگردان: گابریلا کاوپرتویته
 • بازیگران: کیسی افلک، داکوتا جانسون، جیسون سیگل
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷٫۳ از ۱۰
 • امتیاز متاکریتیک به فیلم: ۵۷ از ۱۰۰

کیسی افلک پس از درام موفق و بی‌نظیر «منچستر کنار دریا» (Manchester by the Sea) و البته حواشی جنبش Me Too کم کار شد و از روزهای اوجش فاصله‌ی محسوسی گرفت اما دوست ما را می‌توان بازگشت باشکوهی دانست. پیش از اینکه سراغ معرفی فیلم برویم باید به این نکته اشاره کنیم که نه تنها با یکی از بهترین بلکه با یکی از تلخ‌ترین فیلم‌های عاشقانه‌ی سال ۲۰۲۱ طرف خواهید بود و اگر شرایط روحی مناسبی ندارید، فعلا بی‌خیالش شوید. جالب است بدانید فیلم بر اساس مقاله‌ی بلندی در مجله اسکوایر ساخته شده و روایت واقعی از ماجرای زندگی متیو تیگ است.

متیو و نیکول زوجی هستند که در طول زندگی‌اشان مثل همه‌ی زوج‌ها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کردند و روزهای خوب و بد زیادی داشتند و نقطه‌ی مشترک همه این روزها هم حضور وفادارانه یکی از دوستانشان به نام دِین است. اما زندگی با ابتلای ناگهانی نیکول به سرطان روی ناخوشش را به آن‌ها نشان می‌دهد و مسؤولیت دِین برای جمع و جور کردن دوستانش بیش از پیش می‌شود.

دوست ما فیلم تلخی است و مخاطب را با تصویر واقعی از مرگ رو‌به‌رو می‌کند و از رنج بیمار و اطرافیانش می‌گوید. معجزه‌ای در کار نیست اما لحظاتِ تا اندازه‌ای امید بخش و شیرین تعادل خوبی در فیلم برقرار و تماشای آن را ساده‌تر کردند.

بازی‌های فیلم خوب و تماشایی است از داکوتا جانسون در نقش زنی آسیب‌دیده تا جیسون سیگل که شمایل یک رفیق خالص و فداکار را به بهترین شکل ممکن تصویر کرده؛ از آن رفقایی که آرزو می‌کنیم در زندگی‌ داشته باشیم. کیسی افلک هم در این سال‌ها نشان داده گزینه‌ی مطمئنی برای ایفای نقش مرد خانواده‌ای رنج کشیده و در آستانه‌ی فروپاشی است و در اینجا هم بازی قابل‌قبولی دارد.

۳. حفاری (The Dig)

حفاری
 • تاریخ انتشار: ژانویه ۲۰۲۱
 • کارگردان: سایمون استون
 • بازیگران: کری مولیگان، ریف فاینز، لیلی جیمز، جانی فلین
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷٫۱ از ۱۰
 • امتیاز متاکریتیک به فیلم: ۷۳ از ۱۰۰

حفاری در واقع یک فیلم بیوگرافی است که با وجود رگه‌هایی رمانتیک و احساسی در دسته‌ی بهترین فیلم‌های عاشقانه‌ی سال ۲۰۲۱ قرار می‌گیرد. سایمون استون حفاری را از رمانی به همین نام اثر جان پریستون که بر اساس یک رویداد واقعی است، اقتباس کرده.

ماجرا درباره‌ی زن ثروتمندی به نام ادیت پریتی است که در آستانه‌ی جنگ جهانی دوم برای یک کشف تاریخی بزرگ باستان‌شناس تجربی و خبره‌ای را استخدام می‌کند تا پرده از چیزی که سال‌هاست زیر زمین دفن شده بردارد. فیلم بیشتر بر جست‌وجوگری انسان‌ها و رابطه بشر و تاریخ و ردپایی که سال‌های بعد از خود بر جای می‌گذارد، متمرکز است اما از دو ماجرای عاشقانه‌ی تراژیک که لابه‌لای داستان اصلی روایت می‌شود، نمی‌توان چشم‌پوشی کرد.

۴. دو نفر از ما (Two of Us)

دو نفر از ما
 • تاریخ انتشار: فوریه ۲۰۲۱
 • کارگردان: فیلیپو منگتی
 • بازیگران: باربارا سوکوا، مارتینه شوالیه، جروم واران‌فرین، لیا دراکر
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷٫۱ از ۱۰
 • امتیاز متاکریتیک به فیلم: ۸۲ از ۱۰۰

دو نفر از ما برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ در فرانسه اکران شد و نماینده‌ی این کشور در اسکار بود. همچنین در رشته‌ی بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان نامزد گلدن گلوب شد.

مدلاین و نینا در ساختمانی در فرانسه همسایه هستند اما رابطه‌ی آن‌ها از یک دوستی ساده فراتر می‌رود. مدلاین که توانایی گفتن واقعیت به فرزندانش را ندارد در اثر فشار عصبی سکته می‌کند و قدرت تکلمش را از دست می‌دهد و حالا نینا باید با مشکلات رابطه‌اشان رو‌به‌رو شود.

باربارا سوکوا و مارتینه شوالیه بازیگران کارکشته‌ی فرانسوی عملکرد قابل‌قبولی را در نقش این زوج میان‌سال ارائه می‌کنند و به همین دلیل هم با نظرات مثبت منتقدان مواجه شدند.

۵. ماهی کوچک (Little Fish)

ماهی کوچک
 • تاریخ انتشار: فوریه ۲۰۲۱
 • کارگردان: چاد هارتیگان
 • بازیگران: جک اوکانل، اولیویا کوک، رائول کاستیلو
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶٫۹ از ۱۰
 • امتیاز متاکریتیک به فیلم: ۷۱ از ۱۰۰

ماهی کوچک یکی از تأثیرگذارترین فیلم‌های عاشقانه‌ی ۲۰۲۱ است که تماشای آن در شرایط دست و پنجه نرم کردن جهان با بیماری منحوس کرونا به‌شدت تامل برانگیز است. البته رگه‌هایی از ژانر علمی تخیلی هم در فیلم وجود دارد ولی اگر دنبال اثر سرگرم‌کننده‌ای هستید که در یک شب گرم تابستانی به تماشایش بنشینید، مسیر را اشتباه آمدید چون با عاشقانه‌ای تلخ و به دشت انسانی طرف هستید که تماشایش تحمل زیادی می‌طلبد.

زوج جوانی به نام‌های جود (جک اوکانل) و اِما (اولیویا کوک) به تازگی زندگی مشترکشان را آغاز کردند اما یک بیماری عصبی با سرعت باورنکردنی همه‌گیر می‌شود و حافظه و خاطرات قربانی‌هایش را هدف قرار می‌دهد. زوج داستان ما با چالش‌های جدید و تلخی در زندگی مشترک و رابطه شان رو‌به‌رو می‌شوند.

جنبه‌ی علمی تخیلی فیلم تنها به همه‌گیری بیماری عجیب NIA خلاصه می‌شود و برخلاف آثار رایج این ژانر از تلاش‌های جهانی برای توقف آن هیچ خبری نیست. در عوض دنیای فیلم به روابط دونفره‌ی جود و اِما محدود و تأثیرات این بیماری عجیب در مقیاس یک خانواده‌ی کوچک بررسی می‌شود؛ همین موضوع هم ماهی کوچک را به اثری تأثیرگذار و تکان‌دهنده تبدیل کرده است، چون ما هم در همه‌گیری کرونا با چالش‌های به مراتب بزرگ‌تری در روابط شخصی و خانوادگی‌امان مواجه هستیم که توضیحش در آمارهای هرروزه‌ی بهداشت جهانی نمی‌گنجد!

ماهی کوچک اثری تماشایی و فراتر از یک فیلم عاشقانه‌ی صرف است. شاهد بازی‌های قابل‌قبول و تحسین‌برانگیزی از جک اوکانل و اولیویا کوک هستیم و به قول منتقد Entertainment Weekly، شگفتی اصلی فیلم این است که همیشه لحظه‌ی بهتری برای تماشا وجود دارد.

۶. نقشه‌ی چیزهای بی‌نقص کوچک (The Map of Tiny Perfect Things)

نقشه‌ی چیزهای بی‌نقص کوچک
 • تاریخ انتشار: فوریه ۲۰۲۱
 • کارگردان: ایان ساموئلز
 • بازیگران: کاترین لیوتون، کایل الن، جرمین هریس، جاش همیلتون
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶٫۸ از ۱۰
 • امتیاز متاکریتیک به فیلم: ۶۱ از ۱۰۰

چند سالی است که فیلم‌سازان به حلقه‌های زمانی علاقه‌مند شدند و این ماجرا تقریبا در همه‌ی ژانرها تکرار شده است اما نقشه‌ی چیزهای بی‌نقص کوچک با وجود شباهت انکار ناپذیر با کمدی رمانتیک موفق «پالم اسپرینگز» (Palm Springs) اثر سرحالی است که در میان بهترین فیلم‌های عاشقانه‌ی سال ۲۰۲۱ جایگاه ویژه‌ای دارد.

فیلم درباره دو نوجوان است که به صورت اتفاقی در یک حلقه‌ی زمانی گیر می‌افتند و یک روز بارها و بارها از ابتدا برایشان تکرار می‌شود. تا اینکه تصمیم می‌گیرند از این تکرار استفاده و نقشه‌ی دقیقی از اتفاق‌های خوبی که هر روز می‌افتد، تهیه کنند تا شاید بتوانند خودشان را از این مخمصه نجات دهند.

نقشه‌ی چیزهای بی‌نقص کوچک فیلم پیچیده و حوصله سربری نیست و در معدود لحظاتی از کمدی رمانتیک به درام اشک‌آور گرایش پیدا می‌کند اما در کل انتخاب مناسبی برای یک بعد از ظهر گرم و کسل‌کننده‌ی تابستانی است.

۷. سوپرنوا (Supernova)

سوپرنوا
 • تاریخ انتشار: ۲۹ ژانویه
 • کارگردان: هری مکین
 • بازیگران: کالین فرث، استنلی توچی، پیپا هایوود، سارا وودوارد
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶٫۷ از ۱۰
 • امتیاز متاکریتیک به فیلم: ۷۳ از ۱۰۰

سوپرنوا هم مثل ماهی کوچک درباره‌ی زوجی است که با احتمال از دست رفتن خاطرات دست و پنجه نرم می‌کنند، اما این بار زوال عقل است که زندگی‌اشان را تهدید می‌کند. توسکر (استنلی توچی) با بیماری زوال عقل دست و پنجه نرم می‌کند، سام (کالین فرث) تصمیم می‌گیرد پیش از اینکه تمام خاطراتشان پاک شود، سفری ترتیب دهد تا هم خانواده و دوستانشان را ببینند و هم به رابطه‌ی در حال زوالشان فرصتی هرچند کوتاه بدهند.

سوپرنوا درام انگلیسی جمع‌وجوری است که با روند آهسته‌اش نگاه متفاوت و منطقی به زندگی این زوج و چالشی که با آن رو‌به‌رو هستند، دارد. فیلم‌نامه‌ی سوپرنوا از نقاط قوتی است که فیلم را به درامی تلخ و صمیمی تبدیل کرده که به دنبال اشک و آه اضافه نیست و مخاطب را یک‌راست سراغ واقعیت دردناکی که ممکن است برای همه ما اتفاق بیفتد، می‌برد.

بازی‌های استنلی توچی و کالین فرث با تحسین‌های زیادی رو‌به‌رو شدند و به باور بسیاری از منتقدان از دلایلی است که می‌توان تلخی فیلم را تا انتها تحمل کرد. منتقد رولینگ استون در این باره نوشت: «بخش زیادی از قدرت فیلم مدیون بازیگرانش است. آن‌ها چیزی بیشتری از یک زوج دیرینه‌ی قابل‌قبول نیستند و این همان چیزی است که درام‌های کوچک به آن نیاز دارند».

سوپرنوا تا اینجا یکی از بهترین فیلم‌های عاشقانه‌ی سال ۲۰۲۱ بوده و به افرادی که به دنبال روایتی تلخ و صمیمی از زندگی یک زوج متفاوت هستند، پیشنهاد می‌شود.

۸. مالکوم و ماری (Malcolm & Marie)

مالکوم و ماری
 • تاریخ انتشار: ژانویه ۲۰۲۱
 • کارگردان: سام لوینسون
 • بازیگران: زندایا، جان دیوید واشنگتن
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶٫۷ از ۱۰
 • امتیاز متاکریتیک به فیلم: ۵۳ از ۱۰۰

مالکوم و ماری اولین فیلمی است که تمام مراحل آن از ایده تا اجرا در دوران کرونا انجام شد. فیلم روایتگر زندگی یک کارگردان (جان دیوید واشنگتن) است که پس از اولین اکران فیلمش، خوشحال و سرمست از موفقیتی که نصیبش شد به خانه برمی‌گردد تا این موفقیت را با معشوقه‌اش جشن بگیرد اما داستان کم‌کم از گفت‌وگوهای روزمره به کالبدشکافی رابطه پر افت خیزشان می‌رسد.

مالکوم و ماری فیلم سیاه و سفید گفت‌وگو محوری است که در آن خبری از صحنه‌های اکشن و حرکت‌های عجیب‌وغریب دوربین نیست و در عوض بحث و جدل‌های زوج فیلم، داستان را روایت می‌کند. با وجود بازی‌های تماشایی زندایا و جان دیوید واشینگتن که سال گذشته عملکرد موفقی در «انگاشته» (Tenet) داشت، فیلم‌نامه‌ی سام لوینسون با نقدهای زیادی رو‌به‌رو شد. همچنین توجیه منطقی برای سیاه و سفید بودن فیلم هم وجود ندارد.

در هر صورت اگر به دنبال فیلم‌هایی با ریتم آرام هستید و تماشای نزدیک به دو ساعت گفت‌وگو و بحث حوصله‌اتان را سر نمی‌برد، احتمالا از مالکوم و ماری لذت خواهید برد.

۹. آمادگی برای یک دوره‌ی نامشخص با هم بودن (Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time)

آمادگی برای یک دوره‌ی نامشخص با هم بودن
 • تاریخ انتشار: ژانویه ۲۲
 • کارگردان: لیلی هوروت
 • بازیگران: ناتاسا استورک، ویکتور بودو، بنت ویلمانی، زولت ناگی، پیتر توت
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶٫۶ از ۱۰
 • امتیاز متاکریتیک به فیلم: ۷۰ از ۱۰۰

نوبتی هم باشد نوبت یکی از بهترین فیلم‌های عاشقانه‌ی سال ۲۰۲۱ و محصول سینمای مجارستان است. آمادگی برای یک دوره‌ی نامشخص با هم بودن در سال ۲۰۲۰ در این کشور به نمایش درآمد و نماینده‌ی مجارستان در اسکار بود که متأسفانه با وجود شایستگی‌های زیاد، موفق به کسب هیچ نامزدی نشد. آمادگی برای یک دوره‌ی نامشخص با هم بودن به‌تازگی در آمریکا اکران شده و به دلیل داستان پیچیده و متفاوتش جایگاه ویژه‌ای در لیست ما دارد.

ماجرا درباره‌ی مارتا جراح مغز و اعصاب ۴۰ ساله‌ی مجارستانی است که سال‌ها در آمریکا تحصیل و زندگی کرده. او در یک همایش عاشق پزشکی می‌شود و قول می‌دهد که به‌زودی برای دیدارش به بوداپست بازگردد اما همه چیز مطابق انتظارش پیش نمی‌رود و معشوقش ادعا می‌کند اصلا او را نمی‌شناسد!

فیلم داستان عجیبی دارد و با نشان دادن رمز و رازهای نامعمول یک احساس آشنا، شما را به دنیای پیچیده‌ای می‌برد که هیچ چیز در آن قطعیت ندارد و با مفهوم خطرات یک ذهن متوهم آشنا می‌شوید؛ بنابراین اگر به دنبال روایت نامعمولی هستید که از درام‌های عاشقانه‌ی هالیوودی فاصله دارد، آمادگی برای یک دوره‌ی نامشخص با هم بودن انتخاب مناسبی برای شما است.

۱۰. تقدیم به همه پسران: همیشه و تا ابد (To All the Boys: Always and Forever)

تقدیم به همه پسران: همیشه و تا ابد
 • تاریخ انتشار: ۱۲ فوریه
 • کارگردان: مایکل فیموگناری
 • بازیگران: لانا کاندر، نوحا سنتینو، جردن فیشر، آنا کتکارت، جنا پریش، راس باتلر
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶٫۳ از ۱۰
 • امتیاز متاکریتیک به فیلم: ۶۵ از ۱۰۰

آخرین قسمتِ یکی از محبوب‌ترین سه‌گانه‌های عاشقانه‌ی نوجوانان به‌تازگی از نتفلیکس منتشر شد و تا اینجا با استقبال خوبی همراه بوده. اولین قسمت این مجموعه به نام «تقدیم به همه پسرانی که عاشقشان بودم» (To All the Boys I’ve Loved Before) در سال ۲۰۱۸ پخش شد و خیلی زود یکی از پربیننده‌ترین فیلم‌های اورجینال نتفلیکس و رکورددار بیشترین تعداد نمایش مجدد شد.

ماجرای قسمت اول درباره دختر دبیرستانی به نام لارا جین و عاشقانه‌هایی بود که در سنین نوجوانی تجربه می‌کرد. با توجه به استقبال خوب، فیلم برای دو قسمت دیگر هم تمدید و «تقدیم به همه پسران: پی‌نوشت. من هنوز دوستت دارم» (To All the Boys: PS I Still Love You) در سال ۲۰۲۰ و « تقدیم به همه پسران: همیشه و تا ابد» (To All the Boys: Always and Forever) در سال ۲۰۲۱ منتشر شد. در این قسمت لارا (لانا کاندر) و پیتر (نوحا سنتینو) در آستانه‌ی اتمام تحصیلات دبیرستانی و ورود به کالج هستند و در روابطشان با چالش‌های جدیدی رو‌به‌رو می‌شوند.

شیمی خوب میان لانا کاندر و نوحا سنتینو به‌عنوان زوج داستان، از نکات مثبت فیلم است اما تماشای بلوغ شخصیت‌ها و پختگی روابطشان تجربه‌ی لذت بخشی است که از این سه‌گانه به دست می‌آورید. اگر طرفدار فیلم‌های عاشقانه‌ با محوریت نوجوان‌ها هستید، احتمالا از تقدیم به همه پسران: همیشه و تا ابد خوشتان می‌آید و با شخصیت‌هایش ارتباط برقرار می‌کنید.

۱۱. گزینه‌ی درست (The Right One)

گزینه‌ی درست
 • تاریخ انتشار: فوریه ۲۰۲۱
 • کارگردان: کن ماک
 • بازیگران: کلئوپاترا کلمن، نیک تونه، ایلزا شلسینگر
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۵٫۲ از ۱۰
 • امتیاز متاکریتیک به فیلم: اطلاعاتی در دسترس نیست

اگر از طرفداران پروپاقرص فیلم‌هایی در ژانر کمدی رمانتیک هستید احتمالا از تماشای گزینه‌ی درست لذت خواهید برد، در غیر این صورت سایر گزینه‌های لیست انتخاب مناسب‌تری هستند.

فیلم روایتگر زندگی سارا نویسنده‌ی جوانی است که ایده‌هایش برای نوشتن رمان جدید ته کشیده و به یک منبع الهام نیاز دارد؛ بنابراین وارد زندگی مرد عجیب‌وغریبی به نام گادفری می‌شود که خودش هم نمی‌داند از دنیا چه می‌خواهد برای فرار از واقعیت مدام تغییر شخصیت می‌دهد!

۱۲. داستان وست ساید (West Side Story)

داستان کناره‌ی غربی
 • تاریخ انتشار: دسامبر ۲۰۲۱
 • کارگردان: استیون اسپیلبرگ
 • بازیگران: انسل الگورت، ریچل زیگلر، ریتا مورنو، کوری استول، برایان دارسی جیمز
 • امتیاز IMDb به فیلم: اطلاعاتی در دسترس نیست
 • امتیاز متاکریتیک به فیلم: اطلاعاتی در دسترس نیست

استیون اسپیلبرگ این بار با یک اقتباس دیگر بازگشته تا بعد از «نجات سرباز رایان» (Saving Private Ryan) و «فهرست شیندلر» (Schindler’s List) برای سومین جایزه‌ی اسکار دورخیز کند.

داستان کناره‌ی غربی در اصل نمایشنامه‌ای است که در سال ۱۹۵۷ در برادوی با الهام از رومئو و ژولیت شکسپیر اجرا شد. بعد از موفقیت این نمایش، در سال ۱۹۶۱ فیلم موزیکالی بر اساس آن ساخته شد که با ۱۰ جایزه‌ی اسکار از محبوب‌ترین فیلم‌های موزیکال تاریخ سینما است و حالا دومین بازسازی اسپیلبرگ احتمالا به یکی از پرطرفدارترین فیلم‌های عاشقانه‌ی سال ۲۰۲۱ تبدیل خواهد شد.

داستان کناره‌ی غربی روایتگر اختلافات دو گنگ خیابانی است که از دلِ آن ماجرای عاشقانه‌ای خلق خواهد شد.

۱۳. آخرین نامه از معشوقه‌ی شما (The Last Letter From Your Lover)

آخرین نامه از معشوقه‌ی شما
 • تاریخ انتشار: مارس ۲۰۲۱
 • کارگردان: آگوستین فریزل
 • بازیگران: فلیسیتی جونز، شیلین وودلی، کلوم ترنر، نبحان رضوان
 • امتیاز IMDb به فیلم: اطلاعاتی در دسترس نیست
 • امتیاز متاکریتیک به فیلم: اطلاعاتی در دسترس نیست

خبر خوشحال‌کننده برای طرفداران «من پیش از تو» (Me Before You) و آثار جوجو مویز اینکه به‌زودی فیلمی با اقتباس از یکی از رمان‌های این نویسنده به نام آخرین نامه از معشوقه‌ی شما اکران خواهد شد و اگر به اندازه‌ی من پیش از تو خوب اقتباس شده باشد احتمالا از پرفروش‌ترین فیلم‌های عاشقانه‌ی سال ۲۰۲۱ باشد.

آخرین نامه از معشوقه‌ی شما در دو بازه‌ی زمانی حوالی ۱۹۶۰ و ۲۰۰۳ روایت می‌شود. روزنامه‌نگار جوان و جاه‌طلبی به نام الی هاورث که با کنار هم گذاشتن اسناد و نامه‌های به جا مانده از دهه‌ی ۶۰ میلادی رابطه‌ی عاشقانه و ممنوعه‌ی یک زوج را کشف می‌کند اما این رابطه پایان خوشی نداشته و او تلاش می‌کند زوج کهن‌سال داستان را پیدا و پایان خوشی را برایشان رقم بزند. همچنین فیلم به رابطه‌ی الی و مامور بایگانی اسناد هم می‌پردازد.

۱۴. سیندرلا (Cinderella)

سیندرلا
 • تاریخ انتشار: جولای ۲۰۲۱
 • کارگردان: کی کانن
 • بازیگران: کامیلا کابیو، بیلی پورتر، ایدینا منزل، نیکلاس گالیتزین، پیرس برازنان، مدی بیلیو، شارلوت اسپنسر، جیمز کوردن
 • امتیاز IMDb به فیلم: اطلاعاتی در دسترس نیست
 • امتیاز متاکریتیک به فیلم: اطلاعاتی در دسترس نیست

قدمت داستانِ فولکلور سیندرلا به هفت سال پیش از میلاد مسیح بازمی‌گردد و از آن زمان تا به حال بارها و بارها به شکل‌های مختلف اقتباس شده که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به انیمیشن محبوب دیزنی اشاره کرد.

اقتباس تازه‌ی کی کانن در چند ماه آینده اکران خواهد شد و انگار با آثار پیشین تفاوت‌های بنیادینی دارد. سیندرلای جدید یک اثر فانتزی- موزیکال است و کامیلا کابیو خواننده‌ی جوان مشهور برای اولین بار در نقش سیندرلا مقابل دوربین رفته است. از شگفتی‌های دیگر این فیلم حضور بیلی پورتر در نقش فرشته‌ی مهربان است.

همچنین طبق شنیده‌ها رگه‌های فمینیستی در سیندرلای جدید پررنگ‌تر است و احتمالا شاهد تفاوت‌های اساسی با داستان اصلی باشیم. در هر صورت این اثر پرخرج، کنجکاوی برانگیز و نوستالژیک احتمالا یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های عاشقانه‌ی سال ۲۰۲۱ است و از همین حالا می‌توان پرطرفدار شدن ترانه‌هایش را پیش‌بینی کرد.

۱۵. با من ازدواج کن (Marry Me)

با من ازدواج کن
 • تاریخ انتشار: نامشخص
 • کارگردان: کت کویرو
 • بازیگران: جنیفر لوپز، اوون ویلسون، سارا سیلورمن، جان بردلی- وست، مالوما
 • امتیاز IMDb به فیلم: اطلاعاتی در دسترس نیست
 • امتیاز متاکریتیک به فیلم: اطلاعاتی در دسترس نیست

با من ازدواج کن کمدی رمانتیکی به تهیه‌کنندگی و بازیگری ستاره‌ی محبوب پاپ جنیفر لوپز است که تاریخ اکران آن با چند بار تأخیر در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و دقیقا مشخص نیست به نمایش در سال ۲۰۲۱ می‌رسد یا نه.

ماجرای فیلم که شباهت زیادی هم به حواشی اخیر زندگی جنیفر لوپز دارد درباره یک خواننده محبوب است که پیش از مراسم ازدواج متوجه خیانت داماد می‌شود و پس از ابراز علاقه‌ی یکی از طرفدارانش تصمیم می‌گیرد بدون فکر و ناگهانی با او ازدواج کند.

با من ازدواج کن از رمان گرافیکی به همین نام نوشته‌ی بابی کراسبی اقتباس شده است.

منبع