• بونگ جون-هو می گوید که سریال Parasite که قرار است توسط شبکه HBO ساخته شود یک اثر خلاقانه باشد. فیلم Parasite به نویسندگی و کارگردانی بونگ جون-هو داستان یک خانواده فقیر در کره جنوبی را روایت می کند که از طریق استخدام در شغل های مختلف و به شیوه ای فریبکارانه وارد یک خانواده ثروتمند می شوند. این فیلم اولین بار در فستیوال فیلم کن ۲۰۱۹ به نمایش درآمده و به عنوان اولین فیلم ساخت سینمای کره جنوبی که نخل طلایی این جشنواره را به خود اختصاص می دهد تاریخ ساز شد. فیلم Parasite بار دیگر تاریخ ساز شده و در نود و دومین مراسم اسکار نیز به اولین فیلم غیرانگلیسی زبان تاریخ این جشنواره مهم سینمایی تبدیل شده که جایزه بهترین فیلم سال را از آن خود می کند.

با توجه به موفقیت تجاری و هنری فیلم، جای تعجب نداشت که داستان Parasite به شیوه ای ادامه پیدا کند. در ژانویه ۲۰۲۰ بود که شبکه HBO اعلام کرد ساخت سریال Parasite در برنامه این شبکه قرار گرفته و بونگ نقش تهیه کننده اجرایی آن را بر عهده خواهد داشت در حالی که آدام مک کی کارگردان فیلم های The Big Short و Vice نیز در این زمینه با او همکاری خواهد کرد. چند ماه پیش بود که مک کی تایید کرد نسخه سریالی به نوعی بازسازی نسخه سینمایی نبوده بلکه یک داستان اورجینال است که در دنیایی مشابه دنیای فیلم بونگ رخ می دهد. اکنون خالق این اثر فاخر خود جزییاتی در مورد این سریال مورد انتظار گفته است. دو سال بعد از اینکه فیلم او بهترین جایزه کن را به خانه برد، کارگردان شهیر کره جنوبی به فستیوال کن بازگشته است، جایی که با سوالاتی در مورد سریال مورد انتظار Parasite مواجه شد.

بونگ جون-هو تایید کرده که این سریال یک کمدی سیاه بوده و وی به عنوان تهیه کننده در آن مشارکت خواهد داشت و در زمینه نوشتن سناریو همکاری نزدیکی بین او و مک کی وجود دارد. بونگ در مورد این سریال بسیار خوش بین به نظر رسیده و در این باره گفته است: «این سریال چیزی بسیار خلاقانه خواهد بود، امیدوارم. با آدام مک کی کار کرده ام و او در حال نوشتن سناریو است. این سریال را در ایالات متحده خواهیم ساخت». زمانی که ساخت سریال Parasite توسط شبکه HBO اعلام شد، بسیاری از این بیم داشتند که این سریال تنها نسخه امریکایی شده شاهکار کارگردان کره ای باشد.

اقتباس های هالیوودی فیلم های خارجی زبان معمولاً محصولات خوبی نبوده و مورد استقبال قرار نمی گیرند اما با حضور بونگ جون-هو در نقش مشاور و تایید سریال از جانب وی، به نظر می رسد که نتیجه نهایی رضایت بخش باشد. گمانه زنی های اولیه نشان می دهند که قرار است مارک رافلو نقش اصلی داستان را بازی کند اما هنوز این موضوع به طور رسمی اعلام نشده است. با حضور دو شخصیت بزرگ هالیوودی در مقام تهیه کننده، سریال Parasite بدون شک با حضور برخی از بهترین ستارگان هالیوود ساخته خواهد شد.

منبع