نیویورک تایمز از سریال کره ای Kingdom از سرویس نتفلیکس را به عنوان یکی از بهترین سریال های سال ۲۰۲۰ انتخاب کرده است و بسیاری با این انتخاب موافقند زیرا این سریال یکی از بهترین سریال های زامبی محوری است که تاکنون در تلویزیون ارائه شده است. بعد از دو فصل و یک اپیزود ویژه  به نام Kingdom: Ashin of the North که با استقبال مواجه شد، بسیاری از طرفداران این سریال کره ای می خواهند چیزهای بیشتری در مورد فصل سوم بدانند، از جمله داستان، بازیگران و تاریخ انتشار. سریال Kingdom داستان پیچیده و جذاب یک بیماری را روایت می کند که در دوران قرون وسطی در منطقه جوسئون در کره شیوع پیدا می کند.

گروهی از افراد به رهبری ولیعهد خاندان پادشاهی کره باید راهی برای دور نگه داشتن این بیماری از قلمرو اصلی پیدا کنند، بیماری که از یک انگل موجود در گلی خاص به وجود می آید. هر دو فصل سریال Kingdom در راتن تومیتوز امتیازات بالایی کسب کرده اند و اپیزود ویژه Kingdom: Ashin of the North که در قالب یک فیلم سینمایی ارائه شد نیز در زمره  ۱۰ عنوان برتر قرار گرفته است. بدین ترتیب جای تعجب ندارد که هیجان و انتظار برای این سریال کره ای زامبی محور به حدی بالا رسیده و طرفداران تا زمانی که نفهمند در فصل سوم سریال Kingdom چه خبر خواهد بود آرام نخواهند شد.

Kingdom: Ashin of the North

تاکنون هیچ تاریخ انتشار قطعی برای فصل سوم سریال Kingdom اعلام نشده و هنوز به طور رسمی خبر تمدید این سریال و ساخت فصل سوم آن اعلام نشده است. در شرایطی که صحبتی در مورد کنسل شدن این سریال به گوش نمی رسد، باید انتظار ساخت فصل سوم را داشت در صورتی که بزودی ساخت فصل سوم اعلام شود جای تعجب نخواهد داشت که فصل بعدی در سال ۲۰۲۲ منتشر شود اما اگر معلوم شد فصل سوم در سال ۲۰۲۳ منتشر شود نیز نباید تعجب کرد. در هر صورت همچنان باید مدتی دیگر انتظار کشید تا تاریخ انتشار فصل سوم سریال Kingdom اعلام شود. در مورد داستان احتمالی فصل سوم نیز نمی توان گمانه زنی زیادی داشت. لحظات پایانی فصل دوم کمی با جهش زمانی مواجه شده و نشان می دهد که امپراطوری بعد از حل کردن مشکل زامبی ها به زندگی نرمال باز می گردد. آن ها در می یابند که انگل نمی تواند در آب زنده بماند و می توان افراد گاز گرفته شده توسط زامبی ها را با فرود بردن بلافاصله در آب از تبدیل شدن به زامبی بازداشت.

نقشه ملکه برای ربودن کودکی برای تبدیل شدن به فرمانروای آینده موفق بود اما شوربختانه او خود زنده نماند که شاهد آن باشد. مخاطبان دیدند که سئو-بی این بچه را با فرو بردن در آب از تبدیل شدن به زامبی نجات داد. با این وجود، هفت سال بعد، این پسربچه به یک نوجوان تبدیل شده و هنوز انگل را در بدن خود دارد. همین موضوع باعث شده بسیاری بر این باورند که او هنوز درمان نشده و ممکن است اتفاقی هولناک تر در راه باشد. به او گفته شده است که والدین و برادرش، شاهزاده چانگ، در اثر بیماری انگلی کشته شده اند. مدتی بعد مشخص می شود که مادر واقعی این کودک که همسر بادیگارد درگذشته شاهزاده چانگ است در قصر مشغول کار بوده و به نظر می رسد او در فصل سوم سریال Kingdom سعی خواهد کرد پسرش را بازگرداند. در انتهای فصل دوم همچنین شاهد بودیم که شاهزاده چانگ و سئو-بی به دهکده ای متروکه می روند تا منشأ بیماری را پیدا کنند. در لحظات پایانی، این دو با زنی مرموز روبرو می شود که داستان تراژیک انتقام گیری او در قسمت ویژه Kingdom: Ashin of the North به تصویر کشیده شد.

در این اپیزود ویژه، مشخص می شود که آشین همان کسی است که گل حاوی انگل را به پزشک و او نیز به پادشاه می دهد و اینطور است که آشوب فصل اول سریال Kingdom آغاز می شود. ماموریت وی برای انتقام کتار خانواده و روستایش با کشتن همه ساکنان جوسئون و جورچن به مانعی بزرگ در مقابل تلاش های شاهزاده برای از بین بردن این بیماری هولناک برای همیشه تبدیل می شود. بزرگ ترین تهدید در فصل سوم سریال Kingdom بدون شک نه زامبی ها بلکه آشین اهل جنوب خواهد بود که می خواهد از تمام کشور انتقام بگیرد. آشین می تواند نبرد را به پایتخت بکشاند و بسیار جالب است که دید شاهزاده چانگ و متحدانش چگونه با این دشمن جدید مقابله کرده و از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری خواهند کرد.

منبع