سریال بازی تاج و تخت یکی از بزرگ‌ترین و چشم‌گیرترین مجموعه‌های تاریخ تلویزیون بود و جای تعجب نیست که بازیگران این سریال در برخی از مجموعه‌های بزرگ دیگر ظاهر شده‌اند. اگرچه بسیاری از این بازیگران هنگام پیوستن به این سریال نسبتا ناشناخته بودند اما موفقیت عظیم بازی تاج و تخت، آن‌ها را به استعدادی مطلوب در هالیوود تبدیل کرده است.

به نظر می‌رسد بسیاری از بازیگران این سریال، فقط به حضور در آن اکتفا نکردند و به مجموعه‌فیلم‌های دیگری نیز پیوسته‌اند. این افراد چه در قالب نقش‌هایی که طرفداران قبلا دیده‌اند و چه در قالب نقش‌های جدید، به جای حضور در دنیای وستروس، در دنیای ابرقهرمانان جا پیدا کرده‌اند.

۱۰. پیتر دینکلیج (تیریون لنیستر) – انتقام‌جویان: جنگ ابدیت (Avengers: Infinity War)

بازی تاج و تخت

علی‌رغم وسعت گروه بازیگران، تیریون لنیستر در بازی تاج و تخت به عنوان یکی از محبوب‌ترین اشخاص، مطرح شد. این مسئله عمدتا به دلیل عملکرد شگفت‌انگیز پیتر دینکلیج، برنده جایزه امی بود. او تیریون را به یکی از بهترین بازیگران سیاسی در بازی تاج و تخت تبدیل کرد و جذابیت خاص خودش را داشت و شخصی بود که شاید در ابتدا همه تصور می‌کردند که یک بازنده بالفطره است.

دینکلیج در نقش ایتری به گروه بزرگ بازیگران انتقام‌جویان: جنگ ابدیت پیوست و مجبور شد تا دستکش ابدیت را برای تانوس بسازد. با این حال، ایتری انتقام خود را با ساخت نسخه جعلی سلاح قدرتمند طوفان‌شکن، از تانوس گرفت.

۹. پیلو آسباک (یورون گریجوی) – آکوامن و پادشاهی گمشده (Aquaman And The Lost Kingdom)

بازی تاج و تخت

پیلو آسباک یکی از بازیگرانی بود که دیر و برای اولین بار در فصل ۶ در نقش یورون گریجوی در سریال ظاهر شد. یورون به عنوان یکی از شرورهای اصلی فصل‌های آخر سریال، نظرات متفاوتی از طرفداران دریافت کرد. برخی او را یک شرور واقعی و برخی دیگر او را یک شخصیت کارتونی می‌دانند.

پس از بازی در نقش دزد دریایی سادیست در بازی تاج و تخت، آسباک قرار است برای بازی در فیلم آکوامن و پادشاهی گمشده، به اقیانوس بازگردد. او در حال حاضر تنها بازیگر جدید آکوامن ۲ است. هرچند مشخص نیست که او در نقش چه کسی بازی خواهد کرد.

۸. مایکل مک‌الاتون (روس بولتون) – لیگ عدالت (Justice League)

بازی تاج و تخت

بازی مایکل مک‌الاتون در نقش روس بولتون کمی محافظه‌کارانه‌تر از برخی از شروران رنگارنگ در سریال بود. او نقش روس را در قالب مردی سرد، آرام و حسابگر بازی می‌کرد که به خاطر ضربه چاقو به قلب راب استارک در عروسی سرخ برای همیشه در خاطر خواهد ماند.

مک‌الاتون در بازی در نقش‌های منفی بسیار ماهر است و این موضوع را با نقش کوتاه اما به یاد ماندنی خود در لیگ عدالت اثبات کرد. او نقش رهبر یک گروه تروریستی را دارد که زن شگفت‌انگیز در ابتدای فیلم او را از بین می‌برد.

۷. ناتالی دورمر (مارجری تایرل) – کاپیتان آمریکا: اولین انتقام‌جو (Captain America: The First Avenger)

بازی تاج و تخت

وقتی مارجری تایرل در فصل ۲ بازی تاج و تخت معرفی شد، خیلی سریع جذابیت خود را به رخ کشید. ناتالی دورمر نقش فردی را بازی کرد که دلسوز و مهربان است و در عین حال می‌تواند با جاه طلبی‌های خود، کاملا بی‌رحمانه با اطرافیان خود برخورد کند.

حضور دورمر در دنیای ابرقهرمانان، با موارد دیگر یک تفاوت دارد و این است که او قبل از پیوستن به بازی تاج و تخت، در دنیای سینمایی مارول ظاهر شده بود. او به عنوان دستیار سرهنگ فیلیپس در فیلم کاپیتان آمریکا: اولین انتقام‌جو حضور داشت و علاقه‌ای خاص نسبت به استیو راجرز نشان می‌داد.

۶. کیاران هیندز (منس ریدر) – لیگ عدالت (Justice League)

بازی تاج و تخت

کیاران هیندز در فصل سوم سریال‌ به عنوان منس ریدر به بازی تاج و تخت پیوست. اگرچه او زمانی عضوی از دیده‌بانان شب بود اما منس را ترک کرد تا به وایلدلینگ‌ها بپیوندد و سرانجام به عنوان پادشاه آن‌سوی دیوار تاجگذاری شد و حمله به دیوار را رهبری کرد.

در لیگ عدالت، هیندز نقش یکی دیگر از رهبران قدرتمند یک ارتش را بازی می‌کرد و در این فیلم، خیلی کم‌تر احساسات خود را بروز می‌داد. هیندز، صداگذاری شخصیت شرور استپن‌ولف را بر عهده داشت که بر علیه قهرمانان مبارزه می‌کرد. اگرچه او برای بازی در این نقش، انتخاب خیلی خوبی نبود اما به هر حال، در لیگ عدالت زک اسنایدر، سعی شد تا از طریق چندین تغییر، شخصیت استپن‌ولف بهبود داده شود‌.

۵. پدرو پاسکال (اوبرین مارتل) – زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴ (Wonder Woman 1984)

بازی تاج و تخت

او اکنون در انواع پروژه‌های بزرگ بازی می‌کند اما نقش برجسته پدرو پاسکال در فصل ۴ بازی تاج و تخت به عنوان اوبرین مارتل، یک نقش خاص کاریزماتیک و ضد قهرمان بود. او فقط یک فصل در سریال دوام آورد اما همین حضور کوتاهش به شدت سرگرم‌کننده و بدیع بود و او خروجی به یادماندنی از سریال داشت.

پاسکال سپس در نقش مکس لرد شرور در فیلم زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴ بازی کرد. لرد یک تاجر مجاهد بود که یک سنگ جادویی به دست آورد که آرزوها را برآورده می‌کرد و منجر به قدرتمند شدن لرد به گونه‌ای مخرب شد. او شخصیت منفی فیلم است اما در بسیاری از مواقع به نظر می‌رسید که پاسکال، نقش اول و اصلی فیلم باشد.

۴. ریچارد مدن (راب استارک) – جاودانگان (Eternals)

بازی تاج و تخت

راب استارک به عنوان قدیمی‌ترین پسر ند استارک، قهرمان پرشور و نجیبی بود که قرار بود راه پدر را دنبال کند. پس از مرگ ند، طرفداران تصور می‌کردند که راب باید انتقام پدرش را بگیرد اما در مراسم عروسی سرخ به او خیانت شد و او را کشتند.

ریچارد مدن این شانس را خواهد داشت که بار دیگر، در نقش ایکاریس، شخصیت کم‌تر شناخته‌شده مارول در جاودانگان بازی کند. این فیلم به بررسی موجودات قدرتمندی می‌پردازد که قرن ها در دنیای سینمایی مارول زندگی کرده‌اند و اکنون از پناهگاه خود بیرون آمده‌اند.

۳. امیلیا کلارک (دنریس تارگرین) – تهاجم مخفی (Secret Invasion)

بازی تاج و تخت

امیلیا کلارک به عنوان دنریس تارگرین، بزرگ‌ترین و بهترین لحظات بازی تاج و تخت را ساخت. او هم‌چنین یکی از بحث‌برانگیزترین جنبه‌های فصل آخر بازی تاج و تخت است و تبدیل به یک شخصیت شرور شد.

کلارک قرار است با یکی از برنامه‌های آینده دنیای سینمایی مارول در دیزنی پلاس، تهاجم مخفی، به تلویزیون بازگردد. کلارک در این سریال در کنار بازیگران مشهور مارول مانند ساموئل ال جکسون و بن مندلسون و هم‌چنین تازه‌واردان دیگری مانند اولیویا کلمن، در این سریال که در مورد حمله اسکرول‌ها است، بازی خواهد کرد.

۲. جیسون موموآ (کال دروگو) – آکوامن (Aquaman)

بازی تاج و تخت

کال دروگو در فصل اول به عنوان یکی از ترسناک‌ترین مردان این سریال معرفی شد. اگرچه تماشاگران در ابتدا به سختی می‌توانستند قبول کنند که او در این نقش موفق خواهد بود اما جیسون موموآ با عملکرد قدرتمندش، آن‌ها را وادار به باور کرد.

موموآ در آکوامن در دنیای دی‌سی، این شانس را داشت که در برخی از صحنه‌های اکشن، خودنمایی کند. او در فیلم بتمن در برابر سوپرمن معرفی شد و بعد از آن، نقش پررنگ‌تری در فیلم لیگ عدالت داشت اما در اولین فیلم مختص به خود در نقش آکوامن واقعا خوش درخشید.

۱. کیت هرینگتون (جان اسنو) – جاودانگان (Eternals)

بازی تاج و تخت

مطمئنا کیت هرینگتون در نقش جان اسنو، شخصیت اول و اصلی بازی تاج و تخت بود و نمی‌توان با این مسئله مخالفت کرد. او به عنوان یک بازیگر رشد کرد و شخصیتی محوری‌تر در داستان شد و به یک قهرمان هیجان‌انگیز تبدیل گشت. همه، آخرین خط داستانی سریال را دوست نداشتند اما به هر حال، جان اسنو یک شخصیت نمادین است.

هرینگتون به زودی به همراه ریچارد مدن در فیلم جاودانگان بازی خواهد کرد. او نقش دان ویتمن را بازی می‌کند که در کمیک‌ها به عنوان شوالیه سیاه، شخصیتی شبیه به جان اسنو دارد و می‌تواند به این معنی باشد که هرینگتون آینده‌ای روشن در دنیای سینمایی مارول دارد.

منبع: Screenrant

منبع