فعلا ونوم فقط در یونیورس سینمایی مستقل سونی از شخصیت های مرد عنکبوتی حضور دارد ولی این بدان معنا نیست که MCU نمیتواند نسخه خودش را داشته باشد.

مقدمه: “ونوم: بگذارید کارنیج بیاید” در راه است و خیلی ها امیدوار بودند که ادی براک و ونوم همچنان شانسی برای حضور در دنیای سینمایی مارول (MCU) خواهند داشت. با این حال، تمام نشانه ها به نظر میرسد حاکی از آن باشد که ونوم فعلا قرار نیست بخشی از MCU باشد. ولی این بدان معنا نیست که این اتفاق رخ نخواهد داشت و میتوان با شیوه های مختلف یا ترفندهای مختلف پای ونوم را به MCU باز کرد یا اصلا از نسخه ای دیگر از او به جز «تام هاردی» استفاده کرد که البته بعید به نظر میرسد. در هر حال در این مقاله میخواهیم به ۱۰ شیوه منطقی تری که میتوان با آن این شخصیت مهم را وارد MCU کرد اشاره کنیم.

۱۰- ونوم در تمام این مدت در سان فرانسیسکو پنهان شده بودند

ونوم در تمام این مدت در سان فرانسیسکو پنهان شده بودند

ساده ترین توضیح اینه که فیلم های فعلی ونوم را وارد MCU کرد. این فیلم ها در شهر سان فرانسیسکو جریان دارند که یکی از لوکیشن های متداول در MCU به حساب نمیاد. البته هر دو فیلم های مرد مورچه ای در این شهر بوده اند ولی میشه اینطور گفت که مرد مورچه ای یا واسپ هرگز با ادی براک/ونوم مواجه نشده اند. البته سخته که قبول کرد اتفاقات مهم فیلم های اونجرز هرگز در فیلم های ونوم مورد اشاره قرار نگرفته اند ولی در هر حال شاید بشه این جزئیات را نادیده گرفت.

۹- بلک ویدو متوجه میشه در “اتاق قرمز” یک سیمبیوت هست

بلک ویدو متوجه میشه در "اتاق قرمز" یک سیمبیوت هست

این یکی احتمالا غیرباورترین فرضیه در این مقاله به نظر میرسه ولی از نظر ممکن است. استفاده از سیمبیوت ها در عملیات های مخفیانه دولتی چیز جدیدی در دنیای کمیک بوک های مارول نیست. پس چرا در فیلم اختصاصی “بلک ویدو” صحنه ای نباشه که در آن سیمبیوتی در “اتاق قرمز” (Red Room) را پیدا میکنه؟ (اتاق قرمز در دنیای مارول یک برنامه فوق سری شستشوی مغزی و آموزش در شوروی سابق است که بلک ویدو و یک سری دیگر از جاسوس های روسی در آن تعلیم دیده اند). بازم میگیم که احتمالش کمه ولی از نظر فنی امکان پذیر است چون قابل باوره که مقاماتی که پشت اتاق قرمز هستند به چیزی مثل سیمبیوت دسترسی داشته باشند.

۸- کشف سیمبیوت در مولتی ورس در فیلم “مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست”

کشف سیمبیوت در مولتی ورس در فیلم "مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست"

در این شیوه میتوان هم از نسخه تام هاردی ونوم استفاده کرد و هم از یک نسخه کاملا جدید از این شخصیت. همانطور که حتما میدانید گمانه زنی ها و شایعات فراوانی وجود داره در این باره که قراره در قسمت سوم فیلم اسپایدرمن در MCU شاهد چند جهانی (مولتی ورس) و حتی حضور نسخه های دیگر از مرد عنکبوتی از فیلم های قبل باشیم. پس به راحتی میتوان از طریق ارتباط بین جهان های مختلف ونوم را وارد MCU کرد، حالا چه ونوم نسخه تام هاردی یا ورژن جدیدی از ادی براک.

۷- بازگشت ونومِ “مرد عنکبوتی ۳” در “راهی به خانه نیست”

 بازگشت ونومِ "مرد عنکبوتی 3" در "راهی به خانه نیست"

اینم یه مقدار غیرمنطقی به نظر میاد ولی جالبه. میدونیم که ونوم اولین بار در فیلم مورد انتقاد قرار گرفته “مرد عنکبوتی ۳” در عالم سینما حضور یافت. در این فیلم ، ادی براک هم مثل پیتر پارکر یکی از عکاسان “دیلی بیوگل” بود و نقشش را نیز توفر گریس بازی کرد. به نظر رسید در پایان این فیلم به نظر رسید ادی براک و ونوم کشته شدند ولی اگر مثلا توبی مگوآیر در “راهی به خانه نیست” برگردد شاید شاهد ظهور مجدد آن ونوم هم باشیم.

۶- اسپایدرمن در فیلم خودش سیمبیوت را پیدا میکنه

اسپایدرمن در فیلم خودش سیمبیوت را پیدا میکنه

این احتمال هم وجود داره که اصلا مرد عنکبوتی با بازی تام هالند مثل دنیای کمیک سیمبیوت فضایی را مثلا از یک سیاره دیگه به زمین بیاره و شاهد پیوند او با سیمبیوت و سپس و جدا شدنش از او و اتصال با ادی براک و تولد ونوم باشیم و … یعنی کلا یه ونوم مجزا را در MCU ببینیم که ربطی به ونومِ تام هاردی نداشته باشه. ولی راستش خیلی بعیده سونی تن به این ایده بده زیرا قرار گرفتن بیش از یک ونوم جلوی دیدگان تماشاچیان سینما از نظر بازاریابی ایده خوبی نیست.

۵- معرفی شدن در فیلم بعدی “چهار شگفت انگیز”

معرفی شدن در فیلم بعدی "چهار شگفت انگیز"

مارول استودیوز اعلام کرده که فیلم “چهار شگفت انگیز” از پروژه های آینده اش است. میشه ونوم و سیمبیوت را در این فیلم هم معرفی کرد چون ونوم و چهار شگفت انگیز هر دو به نوعی origin شون فضا ربط پیدا میکنه و میدونیم که در دنیای کمیک رید ریچاردز به درخواست پیتر پارکر، سیمبیوت را مورد مطالعه و ارزیابی قرار داد. ما در MCU و در فیلم “چهار شگفت انگیز” میتونیم شاهد باشیم که مثلا این گروه سیمبیوت را به طور تصادفی با خود به زمین می آورند یا مثلا آن را از منطقه “انرژی منفی” به دنیای ما می آورند و … از همه جالب تر اینکه آقای «جان واتس» کارگردان فیلم های اسپایدرمن قراره فیلم چهار شگفت انگیز را هم بسازه!

۴- معرفی سیمبیوت فضایی در فیلم “جنگ های پنهان”

معرفی سیمبیوت فضایی در فیلم "جنگ های پنهان"

هواداران مرد عنکبوتی میدانند که در دنیای کمیک بوک، پیتر پارکر با حضور در رویداد “جنگ های پنهان” در سیاره ای به نام “دنیای نبرد” به طور اتفاقی با سیمبیوت فضایی ملاقات کرد و آن را با خود به سیاره زمین آورد. الان مدتیه که گفته میشه فاز جدید فیلم های MCU قراره با فیلم “جنگ های پنهان” که اقتباسی از این داستان خواهد بود به اوج خودش برسه (مثل سری “جنگ بینهایت” در فاز قبلی). ایده مالتی ورس هم داره تو سریال لوکی مطرح میشه و یادتون باشه برادران روسو قبلا اعلام کرده بودند خیلی دوست دارند داستان “جنگ های پنهان” را کارگردانی کنند. پس اگر این فیلم ساخته بشه میشه مثل دنیای کمیک سیمبیوت را در سیاره دنیای نبرد معرفی کرد.

۳- شیلد در تمام این مدت به سیمبیوت فضایی دسترسی داشته است

شیلد در تمام این مدت به سیمبیوت فضایی دسترسی داشته است

درست مثل ایده سیمبیوت در “اتاق قرمز” میشه گفت که شیلد و نیک فیوری الان مدتیه که به سیمبیوت دسترسی دارند و مثلا آن را در یک آزمایشگاه مخفی کرده اند. حتی میشه اینجوری پای فلش تامپسون را هم به قضیه باز کرد زیرا او در دنیای کمیک برای مدتی سیمبیوت ونوم را در شیلد بر تن داشت و لقب “مامور ونوم” را به خودش اختصاص داد.

۲- گروه “نگهبانان کهکشان” سیمبیوت فضایی را پیدا میکنند

گروه "نگهبانان کهکشان" سیمبیوت فضایی را پیدا میکنند

میشه سیمبیوت فضایی را به فیلم بعدی “نگهبانان کهکشان” هم ربطش داد و مثلا آنها را ببینیم که در یکی از ماجراجویی های خودشان در فضا با آن برخورد میکنند. جالب اینه که مامور ونوم هم همانطور که در این مقاله گفته شده بود سابقه عضویت در گروه نگهبانان کهکشان را هم داره.

۱- مارول استودیوز با روش خاص خود ونوم را وارد MCU خواهد کرد

مارول استودیوز با روش خاص خود ونوم را وارد MCU خواهد کرد

این احتمال هم داره که همه این فرضیه ها بیهوده باشد و مارول استودیوز به روش خاص خود ونوم را وارد MCU کند که اصلا ربطی به فیلم های مرد عنکبوتی، چهار شگفت انگیز و نگهبانان کهکشان نداشته باشد. اینجوری احتمالا ونوم دارای یک اریجین جدید با یک بازیگر کاملا جدید شود و یا اینکه کلا فقط یک دشمن جدید برای مرد عنکبوتی باشد. فقط زمان نشان میدهد که چه سونی و مارول چه خوابی برای ونوم دیده اند. ولی چیزی که قطعی به نظر میرسد این است که مارول کاملا از محبوبیت ونوم آگاه است و خیلی دوست دارد این شخصیت را در MCU ببیند.

راستی! اگر شما رئیس مارول استودیوز بودید چطور ونوم را وارد MCU میکردید؟

منبع